Маловідомі музеї України, які варто відвідати

cikavi_muzei

Екскурсія в музей – це старомодне заняття і думка про це навіює на Вас нудьгу та дрімоту? Ми доведемо, що сучасні музеї – це цікаво, оригінально, незабутньо та пізнавально. Тож, пропонуємо Вашій увазі список, на жаль, поки що маловідомих музеїв України.

Ботанічний сад імені акад. О.В. Фоміна

botanichnii_sad_fomina

Це однин із найстаріших ботанічних закладів України. Під скляним куполом розташований справжній пальмовий рай. Взимку і влітку в оранжереях ботанічного саду можна побачити сотні видів екзотичних рослин: кавове, хлібне дерево, невеликий баобаб, чорний перець, маракуйю, папайю, фінікову пальму, інжир і багато іншого. Також в оранжереях представлена велика кількість кактусів, папоротей та орхідей. Таке видовище однозначно зачаровує і захоплює.

Адреса: вул. Симона Петлюри 1, Київ.

Експериментаніум

eksperimentanium

Чули про музей Коперніка у Варшаві? Так от, щось схоже ми маємо у столиці України – музей, присвячений популярній науці й техніці.

Чим він такий особливий? Тут Ви зможете відчути себе справжнім дослідником – всі експонати можна і треба рухати. Магніти, лазери – всім цим Ви зможете керувати в Експериментаріумі. Це дійсно найкраще місце для вивчення фізики. І будьте певні, цікаво тут буде не лише дітям!

Адреса: проспект Степана Бандери 6, Київ.

Музей звуку

muzei_zvuku

Коли все прокидається від зими, нас особливо радують звуки: дзюрчання води, спів пташок… Тож Одеський музей звуку, на нашу думку, дуже актуальний зараз. Тут можна почути навіть звуки минулого.

У музеї зібрана величезна колекція музичних пристроїв: музична скринька, грамофон і патефон, касетні й бобінні магнітофони з магнітною стрічкою, радянські радіоли і сучасні плеєри – все це тут у робочому стані! Лише прийдіть, погляньте і послухайте. Ну і як приємний бонус – абсолютно безкоштовний вхід.

Адреса: вул. Новосельського 75, Одеса.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Музей історії туалету

muzei_tualetu

Мабуть, це єдине місце, де Ви матимете можливість наочно та детально переглянути історію та еволюцію туалету й інших традиційних атрибутів та аксесуарів. Тут зібрані понад три сотні експонатів з різних куточків світу та різних епох. Серед них є і найменший унітаз, і унікальний пісуар з гільйотиною. Також, окрім цікавих експонатів, Ви там знайдете чимало інформації щодо розподілу туалетів на види і навіть вірші, присвячені цій делікатній темі.

Адреса: вул. Рибальська 22, Київ.

Музей пива

muzei_piva

Наступний музей розташований на території Львівського пивзаводу, який має дуже давню історію. Раніше тут був чудесний маленький музей, навіть з дегустацією наприкінці! Однак зараз невеличку виставку перетворили у грандіозний музейно-культурний комплекс пивної історії.

Тут зібрані дуже цікаві експонати: пивні гальби, пляшки, етикетки… Але це далеко не все. У музеї дуже багато інтерактивних експонатів! Ви власноруч зможете “зварити” пиво, вивчити молекули його складових, і навіть спалити дерев’яний Львів та відбудувати його заново. Цікаво буде як дорослим, так і дітям.

Адреса: вул. Клепарівська 18, Львів.

Музей сексуальных культур

muzei_seksualnih_skulptur

Україна – країна прогресивна! Адже це єдиний подібний музей на всю Східну Європу – Музей сексуальних скульптур. Екскурсії розроблені для різних вікових груп. Для статевого виховання молодих людей є навіть окремий зал.

Музей цей присвячений не лише сексу, але й сексуальним культурам світу. Тому, приміщення поділене на тематичні зали саме за принципом відмінностей у різних географічних точках. Вас чекають цікаві факти про статеве життя від звичної для нас Європи до таємничої Японії. В окремому залі є вся інформація про розмноження тварин.

Адреса: вул. Маяковського 5, Харків.

Музей сміття

muzei_smittya

Вінницький Музей сміття розташований на території підприємства з переробки та сортування відходів.

Люди викидають дивовижні речі! Тож активісти створення музею працювали 10 років над збором матеріалу для виставки. Тут постійно з’являються нові експонати. Серед статуеток, медалей, ножів, нагородних знаків, монет, картин і прасок – є й справді цінні антикварні речі. Виставка безкоштовна і справді варта Вашої уваги.

Адреса: вул. Ватутіна 19, Вінниця.

Музей сновидінь

muzei_smittya

Якщо Ви зацікавлені тлумаченням снів або Вам просто подобається ця тема, тоді цей музей саме для Вас! На Вас чекає: виставковий зал, коворкінг, консультація з фахівцем, а також можливість відобразити свій сон на папері й залишити його в Скрині сновидінь.

Адреса: вул. Чигоріна 55, Київ.

Ось так цікаво можна провести час у оригінальних та цікавих музеях України. Лише потрібно знати, куди відправлятися за незабутніми враженнями.