Великдень-2023 у містах заходу України: найцікавіші події

velkdn

Великдень в Ужгороді

muzey_uzg

Виставки в Ужгороді

Хто вирішить відвідати Ужгородський замок, той зможе побачити у тутешньому краєзнавчому музеї виставку «Великдень: історія, мистецтво». Музейники виставили обов’язкові народні атрибути Великодня з різних куточків Закарпаття: писанки, предмети для приготування паски (корито, миска, пасківник), кошик з рушником та свічкою, сумку, вербові гілки, якими прикрасили тематичну фотозону. Виставка триватиме до 5 травня. Замок є наприкінці вулиці Капітульної.

В Ужгородському скансені виставили для огляду картини.

skansen

Виставка живопису «На Пасху до церкви» доповнює благодійну виставку-продаж «Світ писанки». Основна її тема – деревʼяні церкви області. 20 полотен закарпатських митців узяли з фондової збірки музею. Вона триватиме до початку травня. Зайти у музей можна з вулиці Капітульної, 33а

Шоколадна “родзинка”

shtfnyo

Традиційно до свята у фірмових бутиках Shtefanyo V&V найвідоміший в Україні кондитер-шоколатьє Валентин Штефаньо створює Великодню писанку з французького шоколаду. Цьогоріч писанка оформлена в патріотичних в жовто-блакитних кольорах, а у центрі мапа України. Побачити цей величенький кондитерський витвір можна у кафе-бутіку за адресою пл. Шандора Петефі, 18

Великдень в Івано-Франківську

Галерея «Підземний перехід Ваґабундо»

vagabundoo

У столиці Прикарпаття можна відвідати сучасні галереї. Так, у галереї «Ваґабундо» (вул. Пилипа Орлика, 7) 6 квітня почалась виставка тридцяти живописних полотен Богдана Макаренка, написаних за останні 15 років. Митець привертає увагу глядачів до величі та неповторності природи нашої країни, архітектурних ландшафтів різних регіонів, зокрема краси буковинського краю.

Виставка благодійна: 70% коштів, отриманих з продажу картин, перерахують на потреби ЗСУ, а також родинам постраждалим внаслідок війни.

vagabundo2

13 квітня о 18:30 дует музикознавців-піаністів Наталії Зубко та Петра Довганя спеціалізується на виконанні музики на одному інструменті в чотири руки. Вони відкривають рідкісні маловідомі твори, які мало виконують інші музиканти, та надають надзвичайну можливість слухачеві дізнатися нове про українську та світову музику.

Їхня лекція буде про композитора Станіслава Людкевича – корифея української класичної музики. Поруч з М.Лисенком, Н.Нижанківським та В.Барвінським, С. Людкевич все життя присвятив її піднесенню на високий професійний рівень. Його твори рідко звучать з концертної естради, є обділеними достатньою увагою навіть професійних музикантів, багато життєвих та творчих сторінок композитора залишаються невідомими. Під час зустрічі:

  • • Поговорять про маловідомі та цікаві факти біографії Людкевича;
  • • Познайомлять слухачів з творчістю Людкевича в жанрі фортепіанного дуету;
  • • Шукатимуть відповідь на запитання чи можлива творчість під час війни;
  • • Дізнаємось, що можна отримати, слухаючи твори Людкевича.

Великдень у Тернополі

Туристично-інформаційний центр

trnpl_2023

До Великодніх свят Тернопільський ТІЦ запрошує у саме свято, 16 квітня на нову екскурсію “Тернопільські Великодні : від давнини до сьогодення”. На ній розкажуть про те, як святкували раніше, що робили, а що було заборонено. Початок о 14:00.

Запис на екскурсію обов’язковий, тел. 098 0520 720 або вул.Грушевського (кіоск Туристично-інформаційного центру). Реєстрація закінчується за день до екскурсії.

Великдень у Львові

Шевченківський гай

gay2023

Традиційно епіцентром народних гулянь у місті буде цей музей під відкритим небом. Святкову програму підготували на два дні, події будуть з 13 до 18 години. У програмі можливі зміни.

16 квітня, неділя

«Гаївки для найменших». Тут малечу вчитимуть водити «Жучка», стародавніх ігор та забавлянь (хата зі с. Либохора);

Гаївки з ОУМ «Спадщина». Жива традиція, що підтримується десятиліттями: водитимуть кривий танець, вербовую дощечку, струмок, подоляночку, хорти і вовки, царівну, мости, голубку. А ще гратимуть у шума, моргалки, ремня, а хлопці будуватимуть вежу та слона (стодола зі с. Либохора, галявина біля озера);

«Велика гаївка на галявині» за участю фольклорних та етно-гуртів: Д’горі, Етерія, Дриґ, Назва, спеціальний гість – Юрій Йосифович (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно);

Презентація збірника гаївок. Можна послухати, придбати збірничок і самим навчитися співати гаївок та веснянок. Кошти від продажу збірничка йдуть на благодійну допомогу ЗСУ (місце та час презентації повідомлять невдовзі).

17 квітня, Обливаний понеділок

«Велика гаївка на галявині» за участю фольклорних та етногуртів Пиріг і Батіг, BanduraGirl та Lemko Bluegrass Band (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно).

Додамо, у 2020 році Свiтом.інфо склало перелік з десяти найкращих місць України для відвідання на Великдень.