Жести, які можуть бути небезпечними

zaboroneni_zhesti

Якщо Ви колись були за кордоном, то пам’ятаєте, як іноді важко знайти спільну мову з місцевими жителями і як просто можна образити людей іншої культури. Інколи, здавалося б, невинний вчинок може стати причиною надзвичайно неприємних наслідків. Так що, перш ніж планувати свою подорож, ознайомтеся з місцевими традиціями та уважно вивчіть настільки звичайні та вживані для нас, але досить образливі для іноземців жести.

У Бразилії ніколи не показуйте жест “ОК”!

zhest_ok

Президент США Річард Ніксон якось в 50-ті роки побував у цій країні. В момент коли він сходив з літака, він двома руками, для того, щоб ще більше підбадьорити зустрічаючих його людей, показав жест “ОК”. Ну, а в чому власне проблема? Але він же не знав, що у Бразилії цей жест означає приблизно те ж саме, що і середній палець в цілому ряді держав. Так що службовцю готелю краще не показувати “ОК”, повідомляючи, що все добре, бо він абсолютно неправильно зрозуміє Вас.

Почісування підборіддя

Почісування підборіддя знизу вверх зібраними разом пальцями – досить грубий жест у Франції, Бельгії і на півночі Італії. Це все одно, що показати середній палець. Акцент на область бороди в цих країнах вважається проявом надмірної агресії.

Не показуйте «козу»

zhest_koza

Цей жест, показаний комусь за спиною в Іспанії чи Італії, означає, що чоловік/дружина наставляє йому рогу, а сама людина – невдаха. З рок-музикою жест «коза» у цих країнах немає нічого спільного.

Жест – долоня назовні (відкрита долоня)

dolonya_zovni

Якщо Вас нагодували до відвалу в Греції, не потрібно виставляти руку долонею зовні. Ви будете впевнені, що тим самим показуєте господарям: “Дуже дякую, я вже досить наївся. Я обов’язково поїв би ще, але більше не можу!”. Але Ви помиляєтеся, адже це позначає: “Кухня у Вас неперевершена, але Ви мене дратуєте”.

Ліва рука

Шрі-Ланка, Індія, Африка та всі країни Середнього та Ближнього Сходу – вважають ліву руку нечистою, адже саме нею миються після туалету. Тож, їсти лівою рукою вважається вкрай непристойним. Розуміється, антисанітарія – не головна причина. У відповідності з деякими хадисами Пророк їв тільки правою рукою, а відповідно до Корану – Сатана був шульгою.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Не схрещуйте пальці на удачу

shreszeni_palci

В В’єтнамі цей жест означає жіночі геніталії.

Жест задоволення (згоди) – піднятий великий палець

pidnyatii_palec

Якщо Вас закине в Західну Африку, на Близький Схід або в Південну Америку, не виражайте ні в якому разі свого задоволення за допомогою піднятого великого пальця руки! Даний жест тисячоліттями вводив в оману людей різних країн світу. Незважаючи на красиві голлівудські сказання, великий палець рук, життя римських гладіаторів все ж таки не врятував, адже помилування проявлялося піднятим кулаком. А цей жест, в раніше перерахованих регіонах, означає надзвичайно непристойне бажання по відношенню до свого співрозмовника. Будьте обережними!

Не вітайтеся з протилежною статтю

Не дай Вам Бог в Саудівській Аравії привітатися з людиною протилежної статі. Відповідно до Шаріату, для жінки спілкуватися з кимось, крім власного чоловіка, або привітатися з іншим чоловіком на людях і без нагляду з боку родичів чоловічої статі або старших жінок з родини – просто вершина аморальності! Одна американка в лютому 2008 мала необережність заговорити з чоловіком. Її відразу ж обшукали, заарештували і примусили підписати зізнання у нескоєному злочині. Тут навіть не дозволяється жінкам голосувати, водити машину, виступати в суді, мати власний бізнес і навіть їздити на велосипеді.

Не показуйте «Peace» (мир) або «Вікторі» (перемога)

zhest_mir

Два піднятих, у вигляді букв V, пальця в Англії та Австралії тільки в одній формі сприймаються як миролюбний знак – якщо при цьому долоня повернута від себе. В протилежному випадку цей жест рівнозначний за силою піднятому середньому пальцю.

Не передайте речі однією рукою

dvi_ruki

У Китаї та Японії передавати предмети потрібно двома руками, будь-то візитка, фотоапарат або щось інше. Це знак поваги, відкритості та уваги.

Уважно обирайте подарунки!

Ніколи не презентуйте годинник китайцеві, так як у них годинник – це синонім слова “смерть”. І ніколи не загортайте в білий папір подарунок – це теж надзвичайно небезпечний знак.

Існує ще безліч нюансів… Так що перед тим, як відправитися кудись на відпочинок не лінуйтеся і детально ознайомтесь з інформацією про культуру зацікавленої Вами держави. Розумнішими і здоровішими 🙂 будете. Якщо, звичайно, Ви ще не роздумали кудись їхати взагалі.