Розшифровка готелів і транспортування

gotel_zirki

Умови проживання в житлових комплексах різної класності істотно відрізняються, в першу чергу, загальним благоустроєм будівлі, оснащеністю номерів і регламентом обслуговування, але, при цьому, готель будь-якої категорії повинен відповідати вимогам безпеки і гігієни, забезпечувати цілодобовий сервіс, невідкладну медичну допомогу, збереження цінностей, прання постільної білизни, поштові послуги.

Всі готелі та мотелі прийнято класифікувати за п’ятибальною шкалою. Найбільш часто зустрічається «зоряна» система. Кращим готелям присвоюється 5 зірок, а готелі з низькою якістю послуг, оцінюються в 1 зірку. Також є готелі на 6 зірок, так звані «Де Люкс».

gotel_zirki1

Кваліфікація персоналу також грає не останню роль при визначенні статусу: в готелях з однією або двома “зірками” персоналу на ресепшені необхідно знати одну іноземну мову, в 4-5-зірковому готелі буде потрібне володіння мінімум чотирма мовами.

Первинну інформацію про готелі, як правило, розкриває кількість наданих йому зірок. У багатьох готелях допускають досить вільне трактування необхідного, відповідно до категорії “зірковості”, набору послуг. Ми наводимо цю класифікацію виключно в якості орієнтира.

1* – припускає мінімальний комфорт. Стандартний двомісний номер має бути приблизно від 8-10 кв.м., а обстановка складається з ліжок, стільців, шафи або вішалки, дзеркала і умивальника. Харчування не передбачається, але іноді за окрему плату можна отримати скромний сніданок. Зручності є на поверсі (не менш двох ванних кімнат на поверх і один туалет на 5 кімнат). Телевізор і холодильник будуть загальними, по одному на поверх. Прибирання повинне проводитися щодня, зміна білизни – раз в 7-8 днів, а рушників – кожні 3-4 дні. Зазвичай готелі такого класу маленькі (до 10 номерів), знаходяться далеко від будь-яких пам’яток.

gotel_1_zirka

2* – все те ж саме, що в готелях 1*, тільки зміна білизни проводиться кожні 6 днів. Поширені на екскурсійних маршрутах, тому часто їх називають «туристичним класом». Пропонується харчування. На території готелю часто розташований ресторан або кафе. Ванна і туалет зазвичай знаходяться в номері. Також в номері може бути телевізор.

gotel_2_zirki

3* – запропонує найбільш комфортні умови за помірну плату. Площа номера від 10-12 кв. м. Номер оснащений телевізором і телефоном, а в багатьох готелях – також міні-баром і кондиціонером. Зручності в номері, у ванній кімнаті є мило і шампунь, іноді передбачений фен. Зміна постільної білизни проводиться 2 рази в тиждень, а рушників – щодня. На території готелю крім ресторану можуть розташовуватися автостоянка, бізнес-центр, обмін валют, басейн (в курортних готелях), перукарня. Персонал готелю одягнений у формений одяг, що має розділення по службах.

gotel_3_zirki

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

4* – передбачає вдале місце розташування в центрі міста або на першій лінії пляжу. У номері – кондиціонер, телевізор, міні-бар, телефон, інтернет, сейф. У ванній кімнаті – фен, шампунь, гель для душу. Зміна постільної білизни і рушників проводиться щодня. Площа кімнат, як правило, не менше 13 кв.м. Надаються такі послуги як прання, прасування і чищення одягу. На території готелю знаходяться: ресторан, басейн, салон краси, автостоянка, оренда автомобілів, сауна, ігровий і конференц-зал, ТВ і музичний салон. В ідеалі обов’язкові: безкоштовні тренажерні зали, корти і басейни, готельні шоу, дискотеки.

gotel_4_zirki

5* – до послуг, що надаються в 4*, додається наявність декількох барів і ресторанів з різноманітною кухнею, нічний клуб (іноді казино), магазини, перукарні, косметичні салони, пральні, хімчистки, фітнес-зали та бізнес-центри, басейни (в тому числі і закриті). Пропонуються номери від одномісних (не менше 16 кв.м.) до апартаментів з декількома кімнатами. Для ділових людей є номери з багатоканальним телефонним зв’язком, комп’ютером, факсом і кімнатою для переговорів. У номері є все: індивідуальний кондиціонер, міні-бар, телефон, кольоровий телевізор, інтернет і т. д. Велика ванна кімната обладнана біде, великою лежачою ванною, часто – джакузі і душова кабінка. Клієнту пропонується великий вибір косметичних засобів, а також халати та кімнатні капці. У ванній кімнаті, як правило, багато дзеркал, в тому числі спеціальні для гоління і макіяжу, є фен і прасувальний апарат.

gotel_5_zirok

Також існує категорія клубних готелів (Holiday Village), як правило, з розміщенням в котеджах. Відрізняються гарною анімацією, великою озелененою територією.

HV1 – готель клубної системи першої категорії. Приблизно відповідає 4-5 зірковому готелю.

HV2 – готель клубної системи другої, нижчої категорії.

Разом з тим, варто пам’ятати, що зірковість готелю не завжди відповідає реальному рівню сервісного обслуговування в ньому. Є багато готелів, які могли б отримати атестацію на вищу категорію, але свідомо цього не роблять з метою мінімізації податків, і навпаки, є багато готелів, які “приписують” зайву зірку для отримання додаткових клієнтів. Тому, Вам не варто орієнтуватися тільки на число зірок, часто слід, по можливості, детально розпитати про готелі, наприклад, у представника турагентства.

Готель і транспорт в сучасному світі пов’язані між собою тісним чином. Тож, далі поговоримо про те, що означають різні поняття в системі транспортування, які пов’язані з туризмом.

transportuvannya

Транспортування:

  • Прямий переліт – політ без пересадки, навіть якщо літак виконає проміжну посадку.
  • Транзит – подорож з однієї країни в іншу, що проходить через проміжну країну.
  • Чартер – оптова купівля літака туристичною компанією для перевезення пасажирів та/або вантажу. Такі перевезення завжди призначаються на точний час, в певний день, в чітко замовлене місце.
  • Чартерний рейс – ексклюзивний рейс для особливої групи людей, що належать до однієї організації або летять від імені одного замовника. Чартерні рейси здійснюються як регулярними літаками, так і спеціальними.
  • Трансфер – зустріч/проводи в аеропорту і транспортування: аеропорт – готель – аеропорт.
  • Шатл-сервіс – назва для транспорту (пором, човен, літак, автобус, і т.д.), який виконує короткі, але дуже часті рейси між двома пунктами.
  • Льотний купон – частина авіаквитка, на якій зазначена інформація про заброньоване для пасажира місце.
  • Відкритий квиток – квиток з відкритою датою від’їзду.
  • Посадочний талон – вручається пасажиру до безпосередньої посадки в літак. У ньому містяться відомості про багаж, а також інформація про клас, в якому летить пасажир і номері його крісла в літаку.
  • Endorsement – можливість замінити або перереєструвати свій авіаквиток на інший літак.
  • Party Ticket – груповий квиток.
  • Standby – назва для пасажира, який чекає в аеропорту своєї можливості вильоту, якщо раптом посадочні місця в літаку несподівано з’являться у продажу незадовго до відльоту, не маючи при цьому підтвердженої броні. Для таких пасажирів багато авіакомпаній надають суттєву знижку на вартість авіаквитка.
  • OW (One Way) – квиток в один бік.
  • RT (Round Trip) – квиток в обидві сторони.
bilet

Авіаквиток:

  • NAME OF PASSENGER (Прізвище, Ім’я пасажира) – графа, де вказується прізвище пасажира, і через слеш ім’я або перша літера імені пасажира, а також стать (MR/MRS, ЧОЛОВІК/ЖІНКА).
  • FROM/TO (Маршрут) – в цій графі один під одним вказуються всі пункти відправлення та прибуття, тобто назви міст і аеропортів вильоту/прибуття. Причому, якщо в місті є кілька аеропортів, то після назви міста йде трибуквений код аеропорту.
  • CARRIER (Перевізник) – вказується авіакомпанія, яка здійснює переліт на даній ділянці маршруту.
  • FLIGHT/CLASS (Номер рейсу/Клас місць) – в цій графі проставляється номер рейсу і клас бронювання. Букви A або F, P – “перший клас”. Букви C або J, D – “бізнес клас”. Всі інші букви (W, K, S, B, H, L, M, T, V, Y, Q) – «економічний клас».
  • DATE (Дата) – дата вильоту, позначається вона як число і трибуквинне позначення місяця вильоту (наприклад, 15SEP).
  • TIME (Час вильоту) – час вильоту завжди вказується місцевий.
  • ALLOW (Норма перевезення багажу) – вказується кількість кілограмів, яку пасажир має право перевезти безкоштовно. Понад зазначену вагу можна пронести в салон літака ручну поклажу вагою, як правило, до 5 кг. Детальна інформація щодо ручної поклажі наведена на обкладинці авіаквитка.
  • FARE (Тариф) – тариф за перевезення, зазначений у валюті країни, з якої починається перевезення.
  • ТOTAL (Загалом) – повна вартість авіаквитка.
  • FORM OF PAYMENT (Форма оплати авіаквитка) – вказано, яким чином оплачений авіаквиток. CASH – готівкою, INVOICE – безготівкова оплата.

Маючи ось такі базові знання, які стосуються готелів та транспортування, Вам буде легше та комфортніше поводити себе під час подорожі.