Відпочинок на Гоа

goa_1_1

Багато туристів, навіть після придбання путівки на Гоа, впевнені, що вони летять відпочивати просто на звичайний острів. Але замислюючись, куди сходити і що можна подивитися на Гоа, варто трохи ознайомитися з його історією. Отож, поговоримо про те, які місця варто, перш за все, відвідати прилетівши на Гоа.

Історичні особливості Гоа

goa_11

Пам’ятками цього самого маленького штату Індії є фортеці і замки, створені європейцями, традиційні індійські пагоди і заповідники, де рідкісна флора і фауна знаходиться в природних умовах і самі себе презентують з кращих сторін.

Яскрава суміш пам’яток Гоа – наслідок того, що цей індійський штат тільки в 1962 році перестав бути португальською колонією, і європейська культура залишила в його розвитку значний слід.

Гоа приваблює туристів не тільки своєрідною природою і теплим кліматом – відпочинок тут порівняно дешевий. Європейці почали відвідувати його ще 10 років тому, саме тоді він почав бурхливо розвиватися, як оздоровчий курорт.

Туристи з колишнього СНД відкрили цей курорт для себе близько двох років тому, і ще погано орієнтуються, які екскурсії варто відвідати на Гоа і що подивитися.

Куди поїхати відпочити на Гоа?

goa22

Індійський штат з короткою і вже дуже популярною серед туристів назвою ділиться на 3 частини: північну, південну і центральну. Яку з них краще відвідати, і що варто подивитися в кожній області Гоа?

Вартість відпочинку у всіх частинах штату приблизно однакова. На Півдні більше фешенебельних багатозіркових готелів, але і там можна знайти скромне житло – цілком бюджетний варіант.

Також традиційно вважається, що харчуватися в північній частині штату набагато дешевше. Якщо не відвідувати щодня дорогі ресторани, і вибрати певне меню, то проблема ця вирішується успішно.

Якість пляжного відпочинку – північна частина узбережжя більш кам’яниста, пляжі на півдні покриті золотим піском. Море на півдні прозоріше, колір у нього лазурний, вода чистіша. Це дійсно так, і легко пояснюється – дорогі готелі приділяють пляжній території багато уваги, обладнують її, чистять прибережні води. Пляжі в північній частині покриті крупним піском – вони відвідуються частіше, ціни послуг на них нижчі, відповідно міняти та чистити пісок регулярно не встигають.

Ритм життя в різних частинах штату різниться. На північному Гоа частіше відпочиває – або простіше сказати, тусується – молодь, вони рідко замислюються про екскурсії, тобто не думають, що подивитися і куди сходити. Їх цікавлять дискотеки і клуби. У цій частині штату спеціально розташовані бари, що пропонують безкоштовну випивку – нічне життя кипить ключем.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Туристи більш старшого віку віддають перевагу відпочинку в південному Гоа, тут намагаються зупинитися літні пари і сім’ї з дітьми. Південна частина території більш розвинена з точки зору дорожньої інфраструктури, дороги північної – перевантажені транспортом. А ось вартість велосипеда, взятого в оренду, абсолютно однакова.

Центр об’єднує ці дві такі різні частини одного штату. Хочеться випробувати всі принади відпочинку на курорті? Варто вибрати центральну частину і підібрати екскурсії, визначившись, що цікавіше подивитися на Гоа.

Що необхідно відвідати на північному та центральному Гоа?

Що обов’язково потрібно подивитися на північному Гоа? Якщо говорити про природні визначні пам’ятки, то почати варто з річки Мандові.

goa3

У ній водиться дуже рідкісний вид риб – стрибуни, а ще можна помилуватися іграми річкових дельфінів. Дітей варто зводити в маленький заповідник бандл, тут в природних умовах мешкає безліч рідкісних звірів. Під час прогулянки в заповіднику можна буде відпочити від яскравого сонця.

Архітектурні пам’ятки знаходяться в Кандоліме, і серед них одна з найстаріших фортець штату – Агуада, неприступна і велична.

goa4

Крім того, це єдине місце в Індії, де можна помилуватися червоними водяними ліліями. Відвідати галерею сучасного мистецтва “Керкар” можна, як самостійно, так і поїхавши на організовану екскурсію.

Чим ще може похвалитися Північна частина штату? Мармуровим храмом і Великим королівським палацом, статуєю Будди.

goa5

У центральній частині Гоа знаходиться архітектурний пам’ятник, який вважають одним з найбільших культових християнських будівель, що знаходяться на території Азії. Цей пам’ятник входить в споруди планети, які до сих пір представляють загадку. Це собор Святої Катерини.

goa6

У ньому не тільки є всі атрибути християнських храмів: купіль, дзвони, вишукано оформлений вівтар. У цьому соборі знаходиться живий зростаючий хрест.

hrest

Його почав вирізати для себе бідний пастух в ХVII столітті. Під час роботи до нього з’явився сам Христос, і порадив помістити хрест в каплицю. Пастух послухався Божої поради, і переніс дерев’яний хрест в храм.

У храмі хрест почав рости, він уже зрівнявся за розміром з Голгофським хрестом, і продовжує збільшуватися.

Гарним доповненням до нічного життя і пляжного відпочинку на Гоа є музеї: світу, історії, військової індійської авіації, ретро автомобілів, картинні галереї.

Що необхідно подивитися на південному Гоа?

У цій частині курорту розташований великий заповідник Котігао.

goa7

У ньому знаходиться оглядова вежа, з якої можна милуватися панорамою Індії. Найцікавіші мешканці заповідника – тропічні птахи з яскравим оперенням. Одного дня, щоб оглянути флору і фауну заповідника, може не вистачити.

Бажано також ознайомитися з офіційною столицею південної частини штату – Маргао. У ній розташована церква Святого Духа – її звели понад 4 ст. назад.

goa8

Перед культовою спорудою розкинувся великий манговий сад.

Цікаві екскурсії по річках південної частини штату проводяться на «Плаваючому Палаці» – спеціальні туристичні човни, які проходить через мережу обвідних каналів і маленьких річечок, знайомлячи туристів з побутом місцевих жителів.

goa9

Що подивитися, прибувши самостійно на Гоа, кожен вирішує сам. Можна орендувати велосипеди та їздити по країні, знайомлячись з визначними пам’ятками, або примкнути до екскурсій і слухати цікаві історії, що розповідаються гідом.

Але потрібно пам’ятати! Перед відвідуванням курорту слід зробити щеплення – про них зазвичай попереджають в туристичних агентствах.

Жінкам самостійно пересуватися по країні не рекомендується – краще стати учасником екскурсій. До одягу жінок за межами закритої території готелів, пред’являються певні вимоги – оголені ноги і плечі можуть викликати агресію з боку чоловіків.

Варто побоюватися кишенькових злодіїв, крадіїв, бо вони досить часто виривають сумочки з рук. Крадіжки на Гоа не рідкість.

Як і у всій Індії, на Гоа потрібно уважно ставитися до свого здоров’я:

  • пити тільки бутильовану воду;
  • не купувати їжу у вуличних торговців;
  • мити фрукти водою з пляшки.

Якщо дотримуватися цих правил, то відпочинок і визначні пам’ятки Гоа залишать тільки приємні спогади у Вашій пам’яті.