Слідами режисерів: місця, які були зняті в фільмах. Частина 1

kino_miscya1

Сьогодні ми пропонуємо Вам помандрувати по найцікавіших кіно-місцях, які присвячені різним фільмам. Навіть не можна було б подумати, що зйомки проводилися на фоні живих натур. Велике захоплення викликає усвідомлення того, наскільки прекрасна планета, на якій ми живемо. Тож, мандруємо.

Місце: Хунань (Китай). Фільм: «Аватар»

hunan1

Провінція Хунань розташована в центральній частині Китаю. В першу чергу, потрібно віддати належне природним пам’яткам містечка. Чого тільки вартий один національний парк Чжанцзяцзе, який на час зйомок фільму «Аватар» перетворився в мальовничу планету Пандору.

Багато глядачів були впевнені, що пейзажі планети були намальовані за допомогою комп’ютерної графіки, але ж ні – таке місце існує в реальності і знаходиться в Китаї. Це місце особливо примітно своїми високими (до 800 метрів) скелями, а також різноманітністю рослин і тварин, які в сукупності утворюють природний ботанічний сад і зоопарк.

hunan2

Після перетворення парку в зону для туристів, в Чжанцзяцзе був побудований підйомник для найбільш зручного пересування. Підйомник отримав назву – Ліфт Ста Драконів.

Місце: Ангкор (Камбоджа). Фільм: «Лара Крофт: Розкрадачка гробниць».

angkor

Храмовий комплекс Ангкор – найвідоміший пам’ятник екзотичної держави Камбоджа. Багато століть назад Ангкор був центром кхмерської імперії, чиї пам’ятники збереглися і до нашого часу. Особливу цінність це місце має для фанатів Лари Крофт, адже саме тут пройшла більша частина зйомок однойменного фільму.

angkor1

Саме в храмі Та-Пром, храмового комплексу Ангкор знімалися сцени, де ожилі багаторукі статуї нападали на головну героїню. Цей храм, до речі, спеціально не очищається від джунглів і постає в тому вигляді, в якому був колись виявлений.

Бажаючі ознайомитися з місцевою культурою можуть відвідати Шоу Апсара (танцювальне шоу), де місцеві жінки виконують головний кхмерський танець – Апсара.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Місце: Матамата (Нова Зеландія). Фільм: Трилогія «Володар кілець».

matamata

Маленьке новозеландське сільськогосподарське містечко з чисельністю всього 6000 чоловік здобуло світову популярність як Хоббітон, після зйомок фільму-трилогії Пітера Джексона – «Володар кілець».

matamata1

Знамените кіномістечко з маленькими будиночками хоббітів було побудоване на приватній фермі і повинно було, як і інші кіно-споруди, бути зруйнованим по закінченню зйомок. Однак, урядом Нової Зеландії було прийнято рішення залишити його в спокої.

Ще б! Адже навіть до офіційного розголошення місця зйомок «Володаря кілець», Хоббітон вже притягував увагу туристів, які невідомо звідки дізналися про нього. Тепер це містечко є найбільш значущим атракціоном в Новій Зеландії, і туди Вам, по приїзду, легко можуть організувати тур.

Місце: Татауїн (Туніс), в кіно – планета Татуїн. Фільм: «Зоряні війни. Епізод IV: Нова надія ».

tatauin

Татауїн: місто чи планета? Ні, не поспішайте сміятися над нами, адже питання це стало дуже актуальним після виходу в прокат першого епізоду фантастичної саги «Зоряні війни».

tatuin

Саме там, в туніському містечку, серед пустелі були обладнані декорації однойменної вигаданої планети, місця, де і почалися зйомки самого культового епосу всіх часів. Таким чином, містечко з числом жителів майже як в селі, прославилося на весь світ і стало місцем паломництва туристів – фанатів «Зоряних воєн».

До речі, для таких туристів, неподалік від пустелі, де розташоване знамените кіномістечко, знаходиться готель, в якому можна зупинитися на нічліг за вельми скромну ціну.

Місце: Замок Алник (Графство Нортумберленд, Англія). Фільм: «Гаррі Поттер і філософський камінь».

zamok_alnik

А ось від такої подорожі, ми впевнені, не відмовиться і будь-який дорослий фанат фільмів про Гаррі Поттера. Навіть, якщо Ви не стежили за виходом останніх частин чарівної історії, напевно, все одно хочете дізнатися – де знаходиться те саме зелене поле, на якому проходили змагання – квідич або, якщо по-простому, змагання юних чарівників по польотах на мітлі.

Звичайно, політати на мітлах Вам навряд чи вдасться, зате насолодитися красою справжнього англійського замку, а також розпитати місцевих мешканців про всі подробиці зйомок буде цілком можливим.

zamok_alnik1

Алник – замок на півночі Англії в графстві Нортумберленд недалеко від південних кордонів Шотландії. Це другий за величиною населений замок в Англії, після Віндзорського. Він є офіційною резиденцією герцога Нортумберлендського, але відкритий для відвідування туристами з квітня по жовтень, а сад – протягом усього року.

Місце: Ринок Ліденхолл (Лондон, Великобританія). Фільм: «Гаррі Поттер і філософський камінь».

lidenholl

Якщо Ви звикли до практичних подорожей, в яких зможете не тільки отримати масу вражень, а й закупитися місцевими делікатесами, тоді знаменитий лондонський ринок Ліденхолл – саме те, що Вам потрібно.

lidenholl1

Мало того, що його криті торгові пасажі, що збереглися ще з Середньовіччя, до сих пір виглядають ефектно, так він ще й колись служив майданчиком для зйомок сцен у знаменитому Косому провулку з «Гаррі Поттера». До речі, кутовий магазин Ліденхолла на час зйомок перетворився на вхід в Дірявий казан. Ну і, зрозуміло, голодними на цьому ринку Ви точно не залишитеся, так як асортимент продуктів тут найбільший в Лондоні.

Далі буде…