Помилкові факти про визначні пам’ятки світу

pamyatki_golovna

Факти про різні знамениті пам’ятки світу є для нас настільки щирою правдою, яка не піідлягає перевірці, як і те, що Земля обертається навколо Сонця і т.п. Тож, ми не ставимо під їх під сумнів, хоча іноді варто було б. Уявіть собі, що деякі з відомих фактів не більше ніж прост легенди або помилки. Ми підготували для Вас добірку поширених міфів про світові пам’ятки, в які, можливо, і Ви самі свято вірили до сьогоднішнього дня. Можливо, Вас вони теж здивують.

Біг-Бен – це вежа з годинником

big_ben

Один з найвідоміших символів Лондона, та й усієї Англії в цілому, звичайно ж, – вежа з годинником, яку ми всі називаємо Біг-Бен. Насправді її назва – Вежа Єлизавети, а до 2012 року вона і зовсім іменувалася Часовою вежею Вестмінстерського палацу.

Тоді чому всі кажуть “Біг-Бен”? Та тому що таке ім’я носить найбільший із дзвонів вежі, який має настільки впізнаваний «голос». І ось чому так часто говорять «дзвонить Біг-Бен», вежа ж дзвонити не може, а дзвін – дуже навіть може. Правда цікаво?

У Мертвому морі сама солона вода

mertve_more_pomilka

Абсолютно вірно сказано, що Мертве море – саме солоне серед МОРІВ, але ось вважати, що там знаходиться найсолоніша в світі вода, не варто, хоча багато таки роблять цю помилку.

ozero_asal

Рівень солоності Мертвого моря досягає 28%, що, безсумнівно, вражає, але не є рекордом. Солоністю в 35% може похвалитися нехай не море, але досить велике озеро Ассаль в Республіці Джибуті в Східній Африці.

Стоунхендж побудували друїди

stounhendzh

Мало хто знає, але сучасні вчені спростували друїдське походження однієї з найбільш впізнаваних пам’яток світу. Вони, за допомогою радіовуглецевого аналізу, довели, що Стоунхендж набагато давніший від друїдів, так що їм дякувати за будівництво зовсім навіть не варто. На даний момент дослідники дотримуються думки, що таємничий Стоунхендж будувався в кілька етапів, перший з яких відноситься до періоду близько 3 000 років до нашої ери.

Пізанська вежа – найбільш падаюча вежа

pizanska_vezha

Головна «падаюча» пам’ятка, біля якої люблять кумедно фотографуватися туристи, насправді має досить невеликий кут нахилу – всього 3,54 градуса.

capital_gate_vezha

А ось хмарочос Capital Gate, який ще часто називають “Падаюча вежа Абу-Дабі”, потрапив до «Книги рекордів Гіннесса» як будівля з найбільшим нахилом у світі – він відхиляється на захід аж на 18 градусів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Собор Святого Петра – найбільший

sobor_svyatogo_petra

Собор Святого Петра, який всі ми знаємо як серце Ватикану, багатьма помилково вважається найбільшим собором в світі. І хоча його розміри дійсно вражають, адже він може вмістити 60 000 чоловік, але його конкурент – Базиліка Нотр-Дам-де-ла-Пе або Базиліка Пресвятої Діви Марії Світу в місті Ямусукро, Кот-д’Івуар, вдвічі більший.

bazilika_notr-dam-de-la-pe

Цей собор навіть занесений в «Книгу рекордів Гіннесса» як найбільша церква в світі.

Ніагарський водоспад – найвищий в світі

niagarskii_vodospad

Якщо Ви запитаєте будь-якого знайомого, який водоспад він вважає найвищим в світі, то з великою ймовірністю почуєте назву Ніагарського. Насправді ж Ніагарський водоспад «Підкова», «Фата» і «Канадський водоспад», хоч і вражають своєю шириною, а ось висотою не відрізняються – 53 метри, а видима висота і того менше – 21 метр.

vodospad_anhel

А ось хто вражає висотою, так це інший американський водоспад Анхель, розташований в Венесуелі. Його висота становить приголомшливі 979 метрів.

Піраміди стоять серед пустелі

piramidi_kair

Представляючи собі єгипетські піраміди по книгах і фільмах, ми запевняємося, що вони стоять в безлюдній пустелі, яка овівається суворими вітрами. А насправді бідні райони Каїра підходять до них майже впритул, так що видовище відкривається не дуже вражаюче.

Китайську стіну видно з космосу

kitaiska_stina

Довгий час існував міф, що Китайська стіна – єдина споруда, побудована руками людини, яку видно навіть з космосу. На жаль, в 2003 році це спростував китайський космонавт Ян Лівей (Yang Liwei). Подія мала такий резонанс, що навіть китайський уряд пообіцяв видалити цю інформацію з усіх підручників країни.

Ну що, Ви знали, що ці факти про визначні пам’ятки світу – лише помилки? Можливо, Ви згадали і інші помилки, які більшість вважає істиною, адже варіантів безліч…