Наша планета вражає красою: високі гори і пишні ліси, бірюзові озера і чорні пляжі, вулкани і водоспади, гейзери і льодовики – нікого не залишають байдужим. Але і під землею ховається не менше чудес, ніж на поверхні.
Відкрийте для себе дивовижні підземні храми і міста, печери і тунелі таких розмірів, що просто складно навіть повірити в їхнє існування. Рушайте разом з нами по найдивовижніших підземеллях, створеним як людьми, так і самою природою.
Печера очеретяної флейти, Китай
Печера очеретяної флейти в китайському окрузі Гуйлінь дуже схожа на декорацію до фантастичного фільму про неземну цивілізацію. Сталактити і сталагміти, переливаючись тисячами різнокольорових вогнів, відображаються в підземному озері, немов у дзеркалі. Якщо довго дивитися в воду, створюється відчуття, що зі стін в озеро безшумно стікають кольорові водоспади. Тут можна спостерігати чарівне видовище.
Печера Кверкфьелль, Ісландія
Коли сходяться лід і полум’я, дві неймовірні стихії, виникають такі казкові місця, як льодовикова печера Кверкфьелль. Гарячі джерела, що б’ють з свердловин під льодовиком Ватнайекюдль, прокладають в льоду тунелі дивної форми. Вода грає з льодом, надає йому найхимерніші кольори і фігури. Іноді із-за обвалів танучих льодів тут може бути небезпечно, але побачити це диво природи своїми очима все одно варто.
Драконячі печери, Майорка, Іспанія
Драконячі печери – справжній підземний палац, що складається з чотирьох мальовничих печер (Великий салон, Чорне озеро, Водоспад, Біла печера), вхід в які колись, якщо вірити легенді, охороняв дракон. Захват у відвідувачів незмінно викликають величезні сталагміти і сталактити, вирощувані природою сотні тисяч років. Оскільки лабіринти щодня зустрічають гостей, в них встановили спеціальне підсвічування, що робить палітру підземного світу просто фантастичною.
Стіни печер з фантастичними вапняковими візерунками оточують велике підземне озеро Мартель. Тут, біля води, проводять видовищні шоу з класичною музикою і вогнями, які закінчуються казковою подорожжю на човнах.
Сеноти Ік-Кіль, Юкатан, Мексика
Мексиканські сеноти – природні колодязі, що виникли через обвалення вапнякових печер. Півострів Юкатан поцяткований такими «ротами» і «очима», як їх називають індіанці, немов швейцарський сир. Багато сенотів відкриті для дайвінгу та плавання. У готелі, заповзято збудованому поруч із Ік-Кіль, навіть немає басейну, адже його успішно замінює підземний колодязь 60 м в діаметрі і 40 м в глибину з найчистішою бірюзовою водою, чорними рибками і штучними водоспадами.
Печери Дамбулла, Шрі-Ланка
П’ять печер Дамбулли складають буддистський «Золотий печерний храм». Це місце з дивовижною атмосферою, що дозволяє залишити за порогом всі мирські тривоги. Храм славиться 153-ма статуями Будди, багатьом з яких вже більше 2000 років. Кажуть, сингальский король Валагамба переховувався в цих печерах під час вигнання, а відвоювавши трон, звелів побудувати печерний храм і подарував його ченцям в подяку за допомогу. Згодом печери прикрашали все новими фресками і скульптурами, а в XII столітті багато статуй покрили золотом, звідки і виникла назва храму.
Підземне місто Дерінкую, Туреччина
Підземне місто Дерінкую виникло в першому тисячолітті до нашої ери, і життя вирувало в ньому ще багато століть. Це здається неймовірним, але близько двадцяти тисяч осіб проживало в цьому багатоярусному підземеллі протягом століть! У ньому були створені всі зручності для життя – від винного заводу і релігійної школи до каплиць і хлівів для худоби. Виявили місто лише в 1960-і і сьогодні вонj відкрите для екскурсій.
Печерна система Постойнска-Яма, Словенія
Постойнска-Яма – розкішна 20-кілометрова мережа гротів, галерей і тунелів на південному заході Словенії. В кінці XIX століття сюди проклали залізницю і провели електрику. Сьогодні підземні поїзди доставляють туристів в затишні куточки печер – то спускаючись в темні тунелі, то виринаючи на краю крутого обриву або зупиняючись у підземного озера, де можна поспостерігати за европейським протеєм (рибка). Зали печер вражають розмірами і красою – кам’яні фігури, десятиметрові колони, витончене «ліплення» сталактитів і «луги» сталагмітів.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
Цистерна Базиліка, Туреччина
Цистерна Базиліка – підземне водосховище в Стамбулі, побудоване ще за часів правління візантійського імператора Юстиніана. Ця чудовf будова схоже на палац, занурений під воду. Базиліку прикрашають 336 колон, привезених в неї з різних храмів. Дві з них прикрашають голови Медузи Горгони. Рівень води в Цистерні сьогодні не перевищує 50 см, а для відвідувачів прокладені спеціальні доріжки.
Ми вже з Вами відвідали декілька неймовірних підземель планети. Але наша подорож ще не закінчилася. Вже у наступній частині статті ми відправимося в Польщу, Бразилію, Індію, Румунію та інші країни, в яких також є підземні багатства.