Найменші затишні країни Європи

Експерти британського порталу Skyscanner склали список найменших країн Європи, які здатні вразити своєю красою.

Ватикан

vatican1

Місто Ватикан або офіційно держава Ватикан є найменшою суверенною державою в світі як за площею, 49 га, так і за кількістю населення.

Монако

monaco1

Монако є суверенним містом-державою, країною та мікродержавою на французьких Рив’єрах в Західній Європі. Монако має площу 2,02 кілометрів квадратних, що робить її другою найменшою країною у світі після Ватикану.

Сан-Марино

sanmarino1

Сан-Марино – країна Південної Європи, на північно-східній частині Апеннінських гір, повністю оточена Італією. Сан-Марино займає площу суші трохи більше 61 кілометра квадратного.

Розташована недалеко від рив’єри Ріміні, одного з головних прибережних курортних районів Італії.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Це третя найменша країна Європи після Ватикану та Монако, і п’ята найменша країна світу.

Ліхтенштейн

liechtenstein

Ліхтенштейн – німецькомовна мікродержава, розташована в Альпах і в південний захід Центральної Європи. Ліхтенштейн межує зі Швейцарією на заході та півдні та Австрією на сході та півночі. Це четверта за чисельністю країна Європи з площею трохи більше 160 квадратних кілометрів.

Мальта

malta2

Мальта – південноєвропейська острівна країна складається з архіпелагу в Середземному морі. Мальта є десятою найменшою в світі країною за площею 316 кілометрів квадратних.

Мальта є популярним туристичним місцем з його теплим кліматом, численними рекреаційними зонами та архітектурними та історичними пам’ятками, включаючи три об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та сім мегалітичних храмів, які є одними з найстаріших вільно стоячих структур у світі.

Андорра

andorra1

Андорра або Князівство Долин – суверенна мікродержава, що не має виходу до моря, на Піренейському півострові, на сході Піренеїв, межує з Францією на півночі та Іспанією на півдні. Андорра займає 468 квадратних кілометрів.

Люксембург

luxembourg1

Люксембург – країна, що не має виходу в море, у Західній Європі. Межує з Бельгією на заході та півночі, Німеччиною на сході та Францією на півдні. Його столиця, місто Люксембург, є однією з чотирьох офіційних столиць Європейського Союзу (разом з Брюсселем, Франкфуртом та Страсбургом) та місцем розташування Суду Європейського Союзу, найвищого судового органу в ЄС . З площею 2586 квадратних кілометрів – є однією з найменших суверенних держав Європи.

Кіпр

cyprus1

Кіпр – третій за величиною острів у Середземномор’ї, розташований на південь від Туреччини, на захід від Сирії та Лівану, на північ від Ізраїлю, палестинський регіон Гази та Єгипту та південний схід Греції. Площа острова 9251 квадратних метри.

Косово

kosovo

Косово є частково визнаною державою в Південно-Східній Європі, що підлягає територіальній суперечці з Республікою Сербія. Визначившись на площі 10 877 квадратних кілометрів Косово знаходиться без виходу на море в центрі Балкан і межує з безперебійною територією Сербії на півночі та сході, Північною Македонією на південному сході, Албанією на південному заході та Чорногорією до захід. Тут є різноманітні ландшафти за своїми розмірами та кліматом. Більшу частину центрального Косово переважають величезні рівнини та поля Метохії та Косово. Альбанські Альпи та гори Шар піднімаються на південному заході та південному сході.

Чорногорія

_montenegro

Чорногорія – країна Південної та Південно-Східної Європи на узбережжі Балкан. Межує з Боснією та Герцеговиною на північному заході, Сербією на північному сході, Косовом на сході, Албанією на південному сході, Адріатичним морем на південному заході та Хорватією на заході. Площа Чорногорії – 13 812 квадратних кілометрів.