Єгипет – перлина на берегах Нілу

piramidglowg.jpg (65.34 Kb)

Атмосферу Єгипту важко порівняти з будь - якою іншою країною. Тут переплелися епохальні події описані в древніх книгах, тут творилася історія людства і тут захована містика древніх. Сьогодні гаряче сонце Єгипту так само сходить над Нілом, як тисячі років тому, а морські хвилі стирають втому буденності. Тут відчуваєш вічність..

Щоб потрапити до Єгипту українцям потрібна віза. Її виготовляють терміном на 30 днів. Але пам’ятайте, що візу необхідно виготовити до прибуття в країну. Також є певні вимоги до візи до Єгипту.

grob.jpg (172.74 Kb)

Єгипет – унікальна країна, яка об’єднує в собі два континенти: Африку та Азію. Держава простягнулася на Північному Сході Африки, а Синайський півострів, який належить Єгипту – це вже Азія. Єгипет омивається теплими водами двох морів – Середземного і Червоного, а головна водна артерія країни - річка Ніл. piramidglow.jpg (66.45 Kb) Коли води Нілу виливалися, землі Єгипту щедро родили і давали добрий врожай, коли ж Ніл був мілководний, країні загрожував голод. Сьогодні Єгипет - це дуже густонаселена країна - 92 мільйони мешканців. Столиця Єгипту - Каїр, найбільше місто Близького Сходу і Північної Африки.

grob1.jpg (172.73 Kb)

Подорожуючи пустельними дорогами Єгипту, Ви побачите нетипові для Європи картини – великої бідності та великої розкоші. Населення Єгипту не є заможне, обабіч доріг видно нехитрі бараки сільських вулиць, в яких часто, навіть, немає каналізації та інфраструктури. А ось туристична галузь Єгипту – одна з найкращих у світі. П’ятизіркові готелі, фешенебельні курорти, ідеальні місця для відпочинку як влітку, так і взимку.

Але, давайте заглянемо в глибину історії Єгипту. Що приховують під собою пустелі цієї країни? Фактично уся територія Єгипту – це колиска прадавньої цивілізації, яка сяяла золотом та дорогоцінними самоцвітами. Єгипет виник на берегах річки Ніл, і тоді існувало два Єгипти: Верхній та Нижній. У 3000 р. до н. е. цар Верхнього Єгипту Міна об'єднав Єгипет, і утворив державу із столицею в Мемфісі. Тут правили фараони та їх нащадки. У 332 до н. е. в Єгипет вступила армія Александра Македонського — Єгипет став частиною його держави. Обов’язково відвідайте Національний музей в Каїрі. Тут ви побачите артефакти від часів фараонів до останніх знахідок археологів.

kairo.jpg (191.16 Kb)

Що необхідно побачити в Єгипті?

kair1.jpg (125.63 Kb)

Олександрія. Друге за величиною місто Єгипту. Колись це був мегаполіс Єгипту з найбільшою у світі бібліотекою, яка згоріла до тла під час великої пожежі Олександрії. Назване місто на честь Олександра Великого, який завоював місто. І нині, руїни колись великого міста Імперії вражають. Знадобиться цілий день, щоб оглянути найважливіші принади.

Шарм – Ель – Шейх. Знаменитий Курорт Єгипту на узбережжі Червоного моря. Тут ціле місто в місті з його нічними клубами, казино, готелями та білосніжними пляжами. Перлина курорту – Червоне море, яке вразить вас різнокольоровими коралами та екзотикою підводного морського світу.

sharmelsheih.jpg (144.28 Kb)

Великі піраміди Гізи. Найбільша з них Піраміда Хеопса, та містичний Сфінкс, який і сьогодні стереже мовчки вхід у світ мертвих. Це справді космічний пейзаж. Проїжджаючи повз Піраміди, Ви побачите, що вони ніби виросли з пісків пустелі, щоб завести людей до неба. Піднятися сходами, однак, дуже важко, адже кожна наступна сходинка на піраміду, - це багатотонний блок каменю, на тлі якого людина є просто мізерна. Це єдині пам’ятки, які збереглися і дійшли до нас зі 7 стародавніх чудес світу, вік яких перевищує 4600 років.

piramidglow.jpg (66.45 Kb)

Стародавнє місто Луксор. Це місто, яке фактично не змінилося за тисячі років. Такої кількості пам’яток на одне місто, важко знайти у світі. Обов’язково відвідайте Єгипетський храм Луксора, а також знаменитий Карнакський храм.

Річка Ніл. Туристам пропонують круїз вздовж берегів Нілу. І це незабутньо. Ви побачите стародавні храми, пам’ятки Єпипту. Це буде Ваша подорож у часі. Незабутньо зустріти захід сонця над Нілом. Заплануйте собі цю романтичну подорож. Круїз триває кілька днів, адже ви сходите на берег, і відвідуєте головні перлини Єгипту.

Священна Гора Синай. Так, це саме та гора, де Мойсей отримав від Господа 10 заповідей на крижалях завіту. Синай - це гора розпечених від сонця скель і червоних грунтів. Тут немає дерев і навіть кущів, однак, це священна гора вибрана Богом. Не піднятися на неї, значить не бачити головного в Єгипті. Мандрівники піднімаються туди пішки, а по дорозі Ви можете зупинитися у туристичних будиночках для перепочинку та обіду. На горі Синай знаходиться Монастир Святої Катерини, який є у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це один з найдавніших постійно діючих християнських монастирів в світі.

oaza.jpg (135.78 Kb)

Посеред пустелі Єгипту є місце, яке називають раєм. Це Оазис Сіва. Оазис знаменитий своєю культурою, що відрізняється від панівної тут арабської культури. Тут говорять на власній мові, а сама область знаменита своїми гарячими джерелами, та.. ювелірними прикрасами. Якщо мрієте побачити чудернацькі піщані скульптури, прямуйте у Білу Пустелю. Це цілі міста з піску. Лежить пустеля на північ від міста Фарафра. Це гори піску і дивні химери, які тут створили піщані бурі Єгипту, ніби будуючи свою власну імперію..