Єгипет – перлина на берегах Нілу

piramidglowg

Атмосферу Єгипту важко порівняти з будь – якою іншою країною. Тут переплелися епохальні події описані в древніх книгах, тут творилася історія людства і тут захована містика древніх. Сьогодні гаряче сонце Єгипту так само сходить над Нілом, як тисячі років тому, а морські хвилі стирають втому буденності. Тут відчуваєш вічність..

Щоб потрапити до Єгипту українцям потрібна віза. Її виготовляють терміном на 30 днів. Але пам’ятайте, що візу необхідно виготовити до прибуття в країну. Також є певні вимоги до візи до Єгипту.

grob

Єгипет – унікальна країна, яка об’єднує в собі два континенти: Африку та Азію. Держава простягнулася на Північному Сході Африки, а Синайський півострів, який належить Єгипту – це вже Азія. Єгипет омивається теплими водами двох морів – Середземного і Червоного, а головна водна артерія країни – річка Ніл.

piramidglow
Коли води Нілу виливалися, землі Єгипту щедро родили і давали добрий врожай, коли ж Ніл був мілководний, країні загрожував голод. Сьогодні Єгипет – це дуже густонаселена країна – 92 мільйони мешканців. Столиця Єгипту – Каїр, найбільше місто Близького Сходу і Північної Африки.

grob1

Подорожуючи пустельними дорогами Єгипту, Ви побачите нетипові для Європи картини – великої бідності та великої розкоші. Населення Єгипту не є заможне, обабіч доріг видно нехитрі бараки сільських вулиць, в яких часто, навіть, немає каналізації та інфраструктури. А ось туристична галузь Єгипту – одна з найкращих у світі. П’ятизіркові готелі, фешенебельні курорти, ідеальні місця для відпочинку як влітку, так і взимку.

Але, давайте заглянемо в глибину історії Єгипту. Що приховують під собою пустелі цієї країни? Фактично уся територія Єгипту – це колиска прадавньої цивілізації, яка сяяла золотом та дорогоцінними самоцвітами. Єгипет виник на берегах річки Ніл, і тоді існувало два Єгипти: Верхній та Нижній. У 3000 р. до н. е. цар Верхнього Єгипту Міна об’єднав Єгипет, і утворив державу із столицею в Мемфісі. Тут правили фараони та їх нащадки. У 332 до н. е. в Єгипет вступила армія Александра Македонського — Єгипет став частиною його держави. Обов’язково відвідайте Національний музей в Каїрі. Тут ви побачите артефакти від часів фараонів до останніх знахідок археологів.

kairo

Що необхідно побачити в Єгипті?

kair1

Олександрія. Друге за величиною місто Єгипту. Колись це був мегаполіс Єгипту з найбільшою у світі бібліотекою, яка згоріла до тла під час великої пожежі Олександрії. Назване місто на честь Олександра Великого, який завоював місто. І нині, руїни колись великого міста Імперії вражають. Знадобиться цілий день, щоб оглянути найважливіші принади.

Шарм – Ель – Шейх. Знаменитий Курорт Єгипту на узбережжі Червоного моря. Тут ціле місто в місті з його нічними клубами, казино, готелями та білосніжними пляжами. Перлина курорту – Червоне море, яке вразить вас різнокольоровими коралами та екзотикою підводного морського світу.

sharmelsheih

Великі піраміди Гізи. Найбільша з них Піраміда Хеопса, та містичний Сфінкс, який і сьогодні стереже мовчки вхід у світ мертвих. Це справді космічний пейзаж. Проїжджаючи повз Піраміди, Ви побачите, що вони ніби виросли з пісків пустелі, щоб завести людей до неба. Піднятися сходами, однак, дуже важко, адже кожна наступна сходинка на піраміду, – це багатотонний блок каменю, на тлі якого людина є просто мізерна. Це єдині пам’ятки, які збереглися і дійшли до нас зі 7 стародавніх чудес світу, вік яких перевищує 4600 років.

piramidglow

Стародавнє місто Луксор. Це місто, яке фактично не змінилося за тисячі років. Такої кількості пам’яток на одне місто, важко знайти у світі. Обов’язково відвідайте Єгипетський храм Луксора, а також знаменитий Карнакський храм.

Річка Ніл. Туристам пропонують круїз вздовж берегів Нілу. І це незабутньо. Ви побачите стародавні храми, пам’ятки Єпипту. Це буде Ваша подорож у часі. Незабутньо зустріти захід сонця над Нілом. Заплануйте собі цю романтичну подорож. Круїз триває кілька днів, адже ви сходите на берег, і відвідуєте головні перлини Єгипту.

Священна Гора Синай. Так, це саме та гора, де Мойсей отримав від Господа 10 заповідей на крижалях завіту. Синай – це гора розпечених від сонця скель і червоних грунтів. Тут немає дерев і навіть кущів, однак, це священна гора вибрана Богом. Не піднятися на неї, значить не бачити головного в Єгипті. Мандрівники піднімаються туди пішки, а по дорозі Ви можете зупинитися у туристичних будиночках для перепочинку та обіду. На горі Синай знаходиться Монастир Святої Катерини, який є у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це один з найдавніших постійно діючих християнських монастирів в світі.

oaza

Посеред пустелі Єгипту є місце, яке називають раєм. Це Оазис Сіва. Оазис знаменитий своєю культурою, що відрізняється від панівної тут арабської культури. Тут говорять на власній мові, а сама область знаменита своїми гарячими джерелами, та.. ювелірними прикрасами. Якщо мрієте побачити чудернацькі піщані скульптури, прямуйте у Білу Пустелю. Це цілі міста з піску. Лежить пустеля на північ від міста Фарафра. Це гори піску і дивні химери, які тут створили піщані бурі Єгипту, ніби будуючи свою власну імперію..