Десь в південній Польщі заховалося Закопане

В південній частині Польщі біля підніжжя Татр – це найвища частина Карпатських гір, розташоване маленьке та затишне містечко Закопане. Центр міста – це довга чарівна алея із своїм колоритом, цікавими маленькими будівлями і привітними людьми. Звісно сама краса цього місця таїться не тільки в ньому а й навколо.

zakopane_zastavka

Якщо Ви полюбляєте активний відпочинок і водночас насолоджуватись величними і прекрасними краєвидами гір, то це місце для Вас! Адже саме у межах міста розташована значна частина Татранського національного парку, який розтягується геть до кордону зі Словаччиною.

zakopane_morskie_oko

Татранський національний парк

Кожні гори чимось особливі, так само як і величні ялинкові ліси, водоспади, луги, озера цього заповідника. Навіть сама дорога наверх влітку нагадує мандрівку по краям якоїсь казки. На початку, дорога широка, аби можна було піднятися машиною і вже з того моменту довкола заростають густі ліси. Коли Ви прибудете до точки підйому пішки, Вас чекатимуть різкі сходи вверх, ніби Ви піднімаєтесь вверх по зеленому тунелю складеного з дерев.

Потім сходинки переплітаються із великим камінням і простір навколо розширюється. Дорогою до верху зустрінете луги, де можна буде стати, відпочити і насолодитись відрізком пройденого шляху і перспективами подорожі до засніжених вершин навіть літом. Зигзагоподібні стежки будуть вести Вас то в лісову хащу то по крутим та кам’яним краям дороги, засаджені чудернацькими рослинами, то повз величний водоспад. І коли Ви вже наближитесь до вершини Вас зустріне велике розлоге синє озеро, яке доречі там не одне.

На тереторії національного парку розташовано 33 озера та кілька ставків. Найбільші з них – Морське Око, Великий Став та Чорний став, який доречі розташований вище Морського Ока. На території заповідника також сховані близько 650 печер, найбільшою і найдовшую з них зокрема і в Польщі є Вйелька-Снєжна. Вона зачаровує своїми печерними коридорами і аби повністю відчути цей таємничій світ варто там неодмінно побувати.

І це ще не всі сюрпризи, на території Татранцького національного парку розташована найвища гірська вершина В польші – Риси, її висота становить 2499км над рівнем моря.

zakopane_gory6

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

zakopane_gory7

Лижний відпочинок в Закопане

Для любителів або новачків в лижному відпочину це місце також підійде. Для тих хто невпевнено почувається на лижах або сноуборді є північний схил гори Козинець або сектор Анталувка на південному та північному схилі однойменної гірської вершини. Ці місця мають прості траси та не різкі схили, тому це ідеальне місце якщо Ви вирішили спробувати себе у лижному спорті, або ж просто любите спокійно і тихо спускатись по засніженим вершинам. Але як Ви досвідчений лижник або сноубордист то для Вас є вершина Каспаровий Вєрх, де функціональні дві гірськолижні траси із зручними сучасними підйомниками – Халя Гонсєніцька та Халя Горичкова.

canvastavlor-tatra-national-park-black-pond-och-marine-eye

Що ще подивитись у Закопане?

Окрім дивовижних гір з глибокими печерами та зачаровуючих озер в Закопаному є і такі пам’ятки природи як Ліс Халубінських, печера Дзюра (печера Діра), каньйон Краків (розташоване неподалік від Закопаного, с.Косцеліско) тощо. Також можна відвідати пам’ятки архітектури: дерев’яний костел Матері Божої Ченстоховської та Мавзолей Яна Каспаровіча та його дружини, або звісно ж музей закопанського стилю, або татранський музей імені Т. Халубінського. По дорозі можете завітати в невеличкий перевернутий будиночок сфотографуватись і побігти далі гуляти Закопаним і насолоджуватись його затишністю у ввечері і барвистістю вдень.

zakopane_letom
zakopane_cerkva
zakopane_cerkva_2