Біг-Бен – цікаві факти про вежу

Експерти порталу Big 7 Travel поділилися кумедними фактами про Біг-Бен, який вважається найвідомішим годинником в світі. Всупереч поширеній думці, “Біг-Бен” є назвою найбільшого з шести дзвонів вежі. Істинна назва будівлі – “Вежа Єлизавети” – була присвоєна в 2012 році на честь 60-річчя правління королеви Єлизавети II, до цього моменту його просто називали “годинниковою вежею Вестмінстерського палацу”.

bigben

У 1987 році Біг-Бен приєднався до Стоунхенджу і став об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вежа буде підлягати особливій охороні завдяки своїм культурним значенням для Лондона і Великобританії в цілому.

bigben2

Для відвідування Біг-Бена допускаються виключно громадяни Великобританії. Окрім наявності британського паспорта, відвідувачі повинні володіти хорошою фізичною формою (для підйому по 334 сходинках) і бути старшими 11 років.

Годинники вежі не тільки бездоганні і детально опрацьовані, але і неймовірно точні. Протягом майже 2-х століть з моменту свого створення він потребував налаштування всього пару раз, навіть після бомбардування в дні Другої Світової Війни.

bigben3

Точність ходу годинника регулюється за допомогою старої англійської пенні: одна монета, покладена на маятник, здатна уповільнити хід; в разі, якщо рух маятника необхідно прискорити – монету знімають.

На даний момент дзвони вежі Єлизавети не дзвонять. У 2017 році вони були зняті у зв’язку з проведенням реставраційних робіт. Біг-Бен знову оголосить час лише в 2021 році. За всю історію його існування подібні зміни відбувалися з вежею всього 3 рази: в 1916 році з метою запобігти атакам німецьких дирижаблів, в 1965 році після смерті Вінстона Черчилля і в 2013 році після смерті Маргарет Тетчер.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Годинникова вежа Біг-Бен є найбільшими чотиригранними курантами в світі. Годинникова стрілка простягається на 3,2 м, а хвилинна – на 4,3 м.

Мандрівникам, які хочуть побачити Біг-Бен, можуть лише оглянути споруду зі сторони і ознайомитись з її досконалістю і величчю.