“Коли у людини розвивається аерофобія, то починають мучити тривожні напади, і дуже часто страх того, що літак може розбитися чи щось може статися в дорозі не дають спокою і людина боїться того, що може відбутися, відчуває паніку, коли сідає в літак. Тут психологи зазвичай дають кілька порад. По перше – змінити власне ставлення до тривоги, тому що як би вона не була неприємна для людини, вона є безпечною.
Психологи також працюють з пацієнтами за методикою експозиційної терапії, тобто коли людину раз по раз починають зіштовхувати зі своїм страхом. Проте, такі маніпуляції потрібно робити виключно під наглядом лікаря.
Коли людина боїться, відчуває аерофобію, намагається уникати польотів або п’є заспокійливе для стабілізації стану. Саме це уникнення формує у людини стан, який вона не може пережити. В даному випадку необхідно йти на зустріч своїм страхам і здійснювати перельоти щоб згодом розуміти, що не все так страшно як малює уява. Протягом деякого часу формується якась толерантність до страху. Страх залишається, але людина розуміє, що нічого страшного не відбувається.
Психологи також звертають у вагу на те, що не варто намагатися уникати почуття страху або перемикати увагу на щось інше, наприклад, на музику, книгу або їжу, адже це може лише посилити внутрішнє відчуття сигналу тривоги.
“Читання книг, прослуховування музики або їжа може тільки ситуаційно впоратися зі страхом, або навпаки. З одного боку, ти впораєшся з цим страхом, переключаєшся, але за великим рахунком мозок раз по раз повертатиме тебе до цієї ситуації, що не лікує твій стан, тобто у тебе як був страх, так він і залишився “, – повідомляють фахівці.
Вивчення будови літака і його принципів польоту теж може допомогти впоратися зі страхом. Як пояснюють фахівці, страх польоту виникає через нав’язані стереотипи та інформацію зі ЗМІ, фільми про катастрофи тощо.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
“Так як ми всі маємо посередні уявлення про те, як літак літає, що таке повітряні ями, то освіта дозволить людині стати міні-експертом щодо літаючих засобів. Одна з ідей, чому людина боїться, полягає в тому, що крім страху виникають ідеї , що людина може розбитися, так як ми це бачимо в ЗМІ, кіно і так далі “, – зазначають психологи.