Більше 20% опитаних повідомили, що відчувають напругу навіть перебуваючи поза офісом, 28% зізналися, що працюють більше, ніж вони планували, а 42% респондентів заявили, що відчувають почуття тривоги при думці про повернення на роботу після відпустки.
Експерти дають кілька порад, як позбутися від симптомів вигоряння під час відпустки і повернутися до роботи енергійними і відпочившими.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
За словами Деніела Кірша, доктора філософії, президента Американського інституту стресу, “щоб зарядити мозок, його потрібно відключити”. Він радить брати принаймні чотири відпустки на рік, “наприклад, довгі трьох-чотириденні вихідні з більш тривалою відпусткою влітку і зимовими канікулами”.
Кірш рекомендує встановити автовідповідач на електронну пошту “щоб всі знали, що ви недоступні”. Перед цим варто переконатися, що робочі обов’язки виконані.
Потрібно мати можливість повністю відключитися і не відчувати провини чи переживань через свою відсутність. Наприклад, попросити когось із колег стати контактною особою на час відпустки, але зв’язуватися тільки в разі надзвичайної ситуації, а не поточних питань.
Американська кардіологічна асоціація закликає людей проводити час на свіжому повітрі. Також експерти радять зосередити увагу на цьому моменті, відірватися від телефону і насолоджуватися навколишньою обстановкою: відпочинком на пляжі, в горах, в місті.
Не менш важливо якомога довше зберігати позитивний ефект від відпустки: згадувати про неї під час перерв, думати про веселі і спокійні моменти подорожі, планувати наступну поїздку.
Після відпустки, у будь-якому випадку, людина відчуватиме сум та певну меланхолію від повернення на звичне робоче місце. Усвідомлюючи майбутній стрес, варто залишити собі один або більше днів для того, аби спокійно розібрати валізи та трохи відпочити після дороги, не поринаючи одразу у робочу рутину.
А найкраще, повернувшись додому через деякий час почати планувати нову мандрівку. Психологи схиляються до думки, що найлегше подолати сплін після закінчення відпустки – це розуміти, що потрібно працювати і при цьому будувати плани на нову цікаву пригоду.