Помилки дорослих, через які дітей не випустять за кордон

Найбільш поширена помилка, через яку виїзд дитини за кордон стає неможливим, – це неправильне оформлення згоди батьків на поїздку, наприклад, коли подорож відбувається з бабусею або з іншим родичем. Найчастіше в такому документі невірно вказують країну перебування, дати виїзду, терміни дії згоди і допускають помилки в прізвищах. В цьому випадку прикордонники не випустять дитину за кордон.

childrenairport

Деякі дорослі оформляють згоду на виїзд дитини на тривалий термін з розширеним списком країн. Хтось і зовсім вказує країну першого в’їзду, а далі додає фразу «та інші країни Шенгенської зони» або – «інші держави». Це також помилка. У деяких країнах ЄС такий документ може виявитися недійсним. Дозвіл може бути видано на час, що перевищує тривалість відпочинку, але в ньому чітко повинні бути прописані всі країни, в які в’їжджає дитина, і терміни поїздки. Експерти також радять батькам ретельно перевіряти, чи не протерміновані у дитини віза, згода і інші документи, що також може бути причиною відмови. Крім того, при оформленні візи на дитину, що подорожує без батьків, потрібно другий дозвіл. І в такому документі повинні враховуватися вимоги конкретної держави. В даному випадку потрібна згода всіх батьків, навіть якщо дитина подорожує з мамою або татом. Варто врахувати, що особливо жорсткі правила до оформлення дитячих віз вимагають США, Великобританія, Норвегія і Швеція.

Якщо дитина відправляється в спортивний або мовний табір, необхідна згода на виїзд з тренером і супроводжуючим. І в цьому випадку краще вказувати в документі кілька довірених осіб. У разі, коли дитина збирається за кордон до батьків, дозвіл на виїзд також має бути оформлено за всіма правилами.

Найчастіше дітей не впускають за кордон через наявність заборони на виїзд від одного з батьків. Ніякого повідомлення про це другий батько з дитиною найчастіше не отримує і про зірвану поїздку дізнається тільки на кордоні. Юристи відзначають, що написати заборону легко, а зняти її можна тільки за рішенням суду. Весь процес може займати до 6 місяців. У разі зняття заборони обов’язково необхідно брати в поїздку рішення суду і копії документів.

У випадку, якщо дитина подорожує з батьками, які мають різні прізвища, то їм варто бути готовими до додаткових перевірок безпеки в аеропорту. Необхідно уточнити заздалегідь, які процедури можуть очікувати. Таку інформацію необхідно отримати у авіакомпанії, де купувались квитки. Також додаткові вимоги до подорожуючим з дітьми варто уточнити в посольстві відповідної країни.

Варто мати на увазі, що багато правил при перетині міжнародних кордонів, які відносяться до дітей, можуть не ставитися до повнолітніх громадян. І тут не має значення, летите ви на відпочинок чи повертаєтеся назад додому. По-друге, перед початком поїздки переконайтеся, що у вас на руках є всі відповідні документи: закордонний паспорт, свідоцтва про народження, медичні страховки і свідоцтво про шлюб. Останнє особливо стане в нагоді, якщо, наприклад, мама має інше прізвище, наприклад, дівоче. З собою також потрібно брати лист-згоду на поїздку за кордон від батьків, який не супроводжує дитину.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Пам’ятайте, що в подорожі знадобляться оригінали документів, а не їх копії. І основне, всі діти повинні виїжджати за кордон з особистими закордонними паспортами.