Колобжег. Курорт на Балтійському морі

beach

Куди піти та що побачити, коли приїжджаєш в Колобжег? По перше, щоб дістатися до міста, треба проїхати з України через цілу Польщу аж на крайню північ. Інтерсіті з Перемишля довезе вас туди за вісім годин.

Балтійське море, хоч має славу холодного моря, все ж влітку тішить помірним м’яким морським кліматом. Течія Гольфстрім проходить над його водами, і тому навіть взимку тут тепліше аніж в інших регіонах країни. У Колобжегу майже не збереглося старої частини міста, адже місто було на 95% знищене бомбардуванням в часи Другої світової війни.

Та все ж містяни, з великої любові до свого міста, відбудували старий готичний костел та Площу Ринок. Піднятися на верхівку катедри обов’язково треба, туди можна дістатися ліфтом, адже з висоти відкриваються панорами на старі понімецькі будинки, а на горизонті видніються сині води Балтійського моря. Колобжег ховає в собі дуже непросту історію міста.

kolobzeg

. . . .

Колобжег, німецькою Кольберг – місто на узбережжі Балтійського моря, у Західнопоморському воєводстві Польщі. Через місто протікає річка Парсена, у її гирлі знаходиться морський порт. Колобжег був закладений у 880 році польським князем Мєшком I, але вже у 1138 році Польща втратила контроль над містом. Колобжег переходить до Поморського князівства, далі був під владою Прусії. Місто забудовують у типовому німецькому стилі. Кілька будинків з того періоду вціліли, і їх можна сьогодні знайти на вулицях старого міста.

1653 року місто здобувають брандергбургці, а у 1761 році за час семирічної війни його захопили росіяни. У 1807 році Колобжег був в облозі військ Наполеона. За місто йшла кровопролитна війна, адже він був одним з головних військових портів Північної Європи. Місто героїчно боронилося перед навалою Наполеона. Про цю легендарну історію міста вам розкажуть у музеї Колобжега, куди обов’язково радимо піти. Знаходиться музей у самому центрі на Площі Ринок.

basilica

За часу Пруського панування місто розбудовувалося та розквітало. Так було до початку 20 століття. Дві світові війни пройшли місто бомбами та гарматами. Під час Другої світової Колобжег звільняли від панування Третього Рейху і фактично розбомбили вщент. Старого міста не залишилося. Було знищено праве крило Готичного собору, всі старі квартали міста. По війні, патріотичні мешканці Колобжега візьмуться відбудовувати свою «малу Батьківщину». Колобжег, як в княжі часи, знову повернеться до Польщі, але не втратить свого німецького обличчя.

kolberg

. . . .

Сьогодні Колобжег – це місто курорт, місто спокою та відпочинку. У 60 роках минулого століття місто отримало статус здравниці, тут є мінеральні води та лікувальні грязі. У місті безліч німецьких пенсіонерів, які доживають віку саме в цьому, такому комфортному морському кліматі. До того ж ціни на продукти та житло тут нижчі, аніж в Німеччині. Влітку на пляжах ніде сісти, а восени та навесні тут приємно прогулюватися берегом Балтійського моря, і найдовшим морським портом.

Обов’язково підніміться на Маяк. Він збудований вже по війні, одночасно, як пам’ятник – меморіал тим, хто загинув в обороні міста. Колись у Колобжегу було сім морських маяків. Ціни в місті вищі, адже це курортне місто, і найдешевше житло коштує 50 злотих за добу. Але не шкодуйте коштів, відвідай те затишні ресторани та посмакуйте оселедцем і вудженою рибою, адже тут, на Балтійському морі, ці морепродукти неймовірно смачні.

ratusz_k