І причин цьому є дуже багато, одна з основних, неймовірна краса незабутніх кольорів казкового осіннього лісу.
Крім цього надзвичайно важливою перевагою осіннього відпочинку в Карпатах є низькі ціни, на відміну від літніх чи зимових. Кількість відпочиваючих стає набагато меншою, що дозволяє отримати спокійний відпочинок без шумних сусідів. І ще один плюс – м’яка і неспекотна погода, що особливо сприяє мандрівці в гори.
І це ще не все, восени можна відвідати знамениті мінеральні курорти Карпат, це найкращий час для відновленя втраченого здоров’я і можливість пройти повноцінне лікування, не виснажуючи себе сидінням у чергах на процедури.
У вересні і жовтні в карпатських санаторіях помітно меншає кількість відпочиваючих. Восени в Карпатах пропонують багато цікавих розваг, а також в цю пору року проводиться найбільша кількість різних фестивалів і свят.
Яремче восени
Тут є можливість прогулятись про красивих стежках, розкішного золотого лісу, відвідати водоспади, а також назбирати осінніх ягід і грибів. Також можна здійснити похід у гори, гірські луки, де пасуться вівці і стоять копиці сіна, які так доповнюють природну красу.
Криворівня – для творчої особистості
Гуцульське село Криворівня, яке в минулому було раєм для творчих людей, адже, тут відпочивали та творили свої шедеври найвідоміші люди України, у тому числі Іван Франко. Ці красиві місця надихнули Михайла Коцюбинського на створення знаменитої повісті «Тіні забутих предків». Також тут відбувалися зйомки однойменного фільму.
В селі є багато музеїв: Музей «Гуцульська гражда», Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Музей Параски Плитки-Горицвіт і інші.
Тут можна зробити пам’ятні фотографії на знаменитому Писаному камені.
Рахів – біле золото Карпат
Місто Рахів на Закарпатті недарма є одним з найбажаніших місць для туристів. Надзвичайні пейзажі, цілюще повітря і унікальні природні об’єкти, які захоплюють своєю неповторністю.
Рахів є частиною Карпатського біосферного заповідника, що з усіх боків оточений горами: з півночі – Горгани, на північному заході – Свидовець, з півдня піднімаються Рахівські гори, на північному сході – величний Чорногірський хребет.
Золота осінь в Рахові подарує захоплюючі екскурсії, походи в гори і знайомство із самобутньою культурою місцевих жителів. В першу неділю вересня в Рахові проходить знаменитий фестиваль «Гуцульська бриндзя», присвячений пастухам, які повертаються з полонин, і гуцульській бринзі. Тут можна спробувати і насолодитися смаком справжнього сиру, приготованого різними способами.
Мукачево – перлина Закарпаття
Відвідавши Мукачево хоча б раз, неодмінно захочеться приїхати сюди ще. Затишне містечко порадує безліччю архітектурних пам’яток. В центрі можна прогулятись і побачити міську ратушу з елементами готики, костел покровителя міста Святого Мартина, пам’ятник Кирилу і Мефодію – творцям кирилиці. Мукачево вражає своєю незрівняною європейською красою: охайне містечко на берегах річки Латориця приваблює щорічно тисячі туристів.
Свидовець – для любителів ночівлі в наметах
Мандрівникам, любителям активного відпочинку, які віддають перевагу ночівлі в наметі найкращим вибором стане похід на Свидовець. Походи на гірські вершини, такі як Близниця (1881 м), дозволять побачити захоплюючі краєвиди Карпат, відвідати дзеркальні озера, в яких відбивається небо, від чого вода в них здається ніжно-блакитною. Варто звернути увагу, що восени ночі на Свидовці стають більш прохолодними, зате вдень природа ще дарує тепло. Можна кататися на велосипедах і квадроциклах або здійснити кінну екскурсію до гірських озер і джерел.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
Буковина – рай для грибників
Надзвичайно щедрий гуцульський край дозволить отримати максимум задоволення від збору грибів. Далеко ходити не треба, варто лише зайти у ліс.