Найкрасивіші ратуші Львівщини

Львівська ратуша

lvivska_ratusha

Львівська ратуша знаходиться в центральній частині Львова на площі Ринок. Ратуша протягом всього часу існування була адміністративним будинком, де перебувала центральна міська влада Львова. В теперішній час є резиденцією Львівської міської ради.

Ця пам’ятка архітектури має національне значення і належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Висота вежі – 65 метрів і є найвищою в Україні. Її вежу оглянули мільйони туристів. Втім порівняно недавно, у 2019 році відкрили ще одне доступне багатьом приміщення – підвал. У ньому діє Музей міста. Ввійти можна з площі Ринок, позаду фонтану “Нептун”. А позаду фонтану “Адоніс” є ще одне підземне приміщення – платний громадський туалет.

Белзька ратуша

belz_ratusha

Белзька ратуша – це приміщення міської ради міста Белз в Сокальському районі. Незважаючи на те що ратуша розташована в центрі міста, проте не на центральному майдані площі Ринок. Вона знаходиться на бічній вулиці бо була перебудована з відновленої вежі-дзвіниці та частини колишнього монастиря домініканців.

Сокальська ратуша

sokalska_ratusha

Сокальська ратуша також є адміністративним приміщенням міста Сокаль.

Ратуша збудована на початку XX ст. і розташована у центрі міста, на колишньому Ринку, площа Січових Стрільців.

Самбірська ратуша

sambirska_ratusha

Самбірська ратуша є пам’яткою архітектури XVII-XIX ст. загальнодержавного значення у місті Самборі Львівської області і традиційно тут працює міська Рада народних депутатів та голова міста.

Ратуша розташована в центрі міста, а саме, на центральному майдані, на площі Ринок,1.

Рудківська ратуша

rudkivska_ratusha

Рудківська ратуша служить приміщенням міської ради в також розташована на центральній площі міста, а саме, пл. Відродження, 1-А. Ратуша була збудована в кінці XIX — на початку XX ст.

Ратуша не відзначається багатством елементів декору, тому виглядає масивною і навіть строгою. Проте силует будівлі дещо пом’якшується завдяки хвилястому парапету, розміщеному по периметру даху.

Нині ратушу використовують за її прямим призначенням — у ній на другому поверсі розміщена Рудківська міська рада. На першому поверсі міститься кілька установ та крамниць.

Жовківська ратуша

zhvkv

Вона по праву є важливою частиною ансамблю споруд головної площі Жовкви – Вічевої. Тут і собор, і замок, і древні в’їзні брами, і фонтан…

Сам ж ратуша відносне невеличка, лише три поверхи, що споруджені в одну лінію. Посередині домінантною є вежа. Її особливістю є облаштування музейних експонатів на стінах. Це речі, присвячені історії міста. Їх оглядають піднімаючись гвинтовими сходами на балкон, що просто під циферблатами. Коли хронометр сповіщає якусь годину, – бережіть вуха від гучного бамкання! З вежі можна оглянути простору площу на мальовниче пасмо гори Гарай, що простягається на південній околиці Жовкви.

Дрогобицька ратуша

drogobychratusha

Дрогобицька ратуша є також адміністративною будівлею, де знаходиться міська рада.

Дрогобицька ратуша як і інші має свою історію. З середини XIV ст. місто в складі земель Східної Галичини потрапило під владу шляхетської Польщі. У 1422 р. місту Дрогобич надано магдебурзьке право, підтверджене в 1460 році королем Казимиром IV і виникла потреба у будівлі міської ради. Саме тому було збудовано спершу дерев’яну ратушу, а потім з цегли, на три поверхи і вежа висотою близько 45 метрів.

ratushadro

До речі, у ній облаштували окрему кімнтку для туристів, де можна отримати інформацію про цікаві місцини Дрогобича і домовитись про екскурсію ратушею. Під час неї впускають у внутрішній дворик, відвідують вежу, оглядаючи механізм годинника. Та найцікавіше (особливо для дітей!) – спуск у підвал: коли екскурсія театралізована, тут “працює” Кат і відбуває покарання Відьма.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Це далеко не повний перелік ратуш, на які варто звернути увагу проїжджаючи чи відпочиваючи в місті.