Деякі ділянки серпантину на горі Соганли висотою 3500 метрів над рівнем моря набагато більш небезпечні, ніж сумнозвісна “Дорога смерті” в Болівії, незважаючи на це вона є найкоротшим шляхом між провінціями Трабзон і Байбурт.
Взимку тут дуже часто спосерігаються тумани, ожеледь, каменепади і сходження лавин, через що влада закриває рух на півроку, але, між тим, подорож по серпантину завдяки якій відкриваються надвичайні краєвиди, залишає незабутні враження у місцевих і іноземних туристів.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
“Ми ведемо роботу по створенню туристичної інфраструктури регіону, готуємося до організації поїздок туристів по серпантину”, – сказав глава Управління культури і туризму провінції Трабзон Алі Айвазоглу.
Туреччина розташована в східній півкулі і її площа (включаючи внутрішні водойми) становить 779 452 км². Частина території Туреччини, а саме 97% розташовано в Азії і лише 3% – в Європі.
Основна географічна особливість Туреччини це розташування на перехресті важливих шляхів, які ще з стародавіх часів з’єднують Європу з Азією, чорноморські країни і народи – з середземноморськими. На теперішній час через територію Туреччини пролягають шосейні і залізничні магістралі, що зв’язують Європу з багатьма країнами Азії.
Основна частина території країни знаходиться на Анатолійському півострові і Вірменському нагір’ї, менша – на Балканському півострові між Чорним і Середземним морями.
Максимальна довжина турецької території з заходу на схід сягає близько 1600 км, а з півночі на південь близько 600 км. З трьох сторін країну омивають моря: на півночі – Чорне море, на заході – Егейське, на півдні – Середземне. Європейська й азіатська частини Туреччини відділені одна від одної водяною системою, що утворює морський прохід з Чорного моря в Егейське і включає Мармурове море, протоки Босфор і Дарданелли. У південній частині Босфору і бухти Золотого Рогу (Мармурове море) розташоване одне з найкрасивіших міст світу і найбільше місто Туреччини – Стамбул, колишня назва якого Константинополь.