Найзагадковіші і дивні місця України

Камінне Село в Житомирській області

kaminne_selo_ukraine

Розташоване в лісовому масиві урочище є скупченням великих валунів, які займають близько 15 гектарів лісу, вважається одним з найзагадковіших місць України.

Багато каменів обрисами нагадують сільські будинки, тут є свій «майдан» зі «школою», і навіть «церква».

Найчастіше туристи відвідують камінь зі «слідами Бога», до нього спеціально приставлена драбина. Згідно з повір’ям, «слід» цей дає паломникам здоров’я і здійснення бажань.

Синє озеро в Закарпатській області

synie_ozero_ukraine

Озеро вулканічного походження, яке живить сірчане джерело. На плаваючих стеблах очерету осідає сірка, яка надає синювато-блакитного відтінку воді, від чого й пішла назва водойми. Вода в Синьому озері насичена сірководнем, тому в ній не водяться ні риби, ні земноводні, ні комахи.

Добратися до озера можна ідучи долиною гірської річки Верхній Потік. Озеро популярне серед туристів і гостей курорту «Синяк».

Манявський водоспад в Івано-Франківській області

maniavskyi_vodospad_ukraine

Манявський водоспад вважається одним з найвищих водоспадів української частини Карпат. Вода річки Манявка тече каскадами відразу з трьох водоспадів, які досягають висоти близько 18 метрів. Зверху водоспаду є кілька невеликих уступів (1,5-2м), які нагадують зручні ванни.

Біля підніжжя Манявського водоспаду розташоване невеличке озерце, де за легендою вода має здатність омолодити будь-який організм.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Чорне Озеро у Кіровоградській області

chorne_ozero_ukraine

Чорне озеро або Берестувате озеро оточене болотом «Чорний ліс», разом з яким є гідрологічною пам’яткою природи України. Його глибину досі достеменно не встановлено через версію про подвійне дно, перше з яких утворено гілками та опалим листям. Рослинність навкруги характерна для Полісся, але не для регіону, де зустрічається лісостеп і степ.

okonski_ozera_ukraine

Оконські джерела у Волинській області

Майже в центрі озерця розташовані два потужні джерела карстових вод, вода яких є прозора і приємна на смак. Вона виходить з-під землі зі значним тиском, утворюючи на поверхні озера два куполоподібні фонтани. Температура води протягом року незмінна — майже 9°С і навіть у суворі зими озеро не замерзає. Особливістю води є те, що вона не піддається газуванню. З часом джерела утворили невелике озеро завглибшки 3 м і площею 0,5 га.

Соледарське озеро у Донецькій області

soledarske_ozero_ukraine

Соледарське озеро є надзвичайне і загадкове. Маленьке озеро на місці соляної шахти є джерелом аномальних явищ. Місцеві дайвери встановили, що чим глибше спускатися на дно озера, тим більше піднімається температура його води. На поверхні вода зазвичай не прогрівається більше 20-25 °С, але на глибині 4-6 метрів температура піднімається до 30-40 °С, а ще глибше вода стає схожою на «рідке скло» і практично непрохідною для аквалангістів.