Першою з проблем названо застаріле туристичне законодавство, яке не оновлювалося понад 20 років. На думку присутніх, зміни необхідно внести в питаннях правил відводу земель під нові готелі, інвестування в готельні проекти законодавчо та інше. Критиці піддалися і аеропорти країни: вони, як вважають представники турбізнесу, за рівнем розвитку інфраструктури та сервісу програють конкурентам з інших країн Близького Сходу. Брак аеропортів також виступає фактором, що стримує зростання турпотоку.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
Наприклад, в Табі за попередніми даними нова повітряна гавань повинна запрацювати з середини червня цього року, але гарантій, що цей строк не перенесуть, немає.
У надзвичайно поганому стані перебуває і круїзний річковий флот. Так, з майже 240 суден, які знаходяться в Луксорі, не діють або не на ходу майже 200, стало відомо в ході зустрічі.
Присутні зійшлися на думці, що поки Єгипет не модернізує свою туристичну галузь, низька ціна відпочинку залишатиметься основним аргументом для відвідування країни іноземцями – а саме проти такого “бюджетного” позиціонування активно виступають єгипетські готельєри.
Туризм є одним з найважливіших галузей економіки Єгипту. У секторі туризму працює близько 12% робочої сили Єгипту.
Незважаючи на ці проблеми Єгипетські пляжі на Середземному й Червоному морях, які досягають більше 3000 кілометрів є особливо популярними, а саме: пляжі Акабської затоки, Сафага, Шарм-Ель-Шейх, Хургада, Луксор, Дахаб, Рас-Сидр і Марса-Алам.
В Єгипті збереглася одна з найдавніших цивілізацій у світі. Вона контактувала з багатьма іншими цивілізаціями та націями і пройшла через стільки епох, починаючи від доісторичного віку і до сучасної епохи, проходячи через стільки століть, як; Форонічна, римська, грецька, ісламська та багато інших віків. Через це велика різниця в віках, безперервний контакт з іншими країнами та велика кількість конфліктів саме в Єгипті. Тут виявлено щонайменше 60 музеїв, в основному охоплюючи широке коло цих віків та конфліктів.