На Пальма-де-Майорці заборонено оренду квартир з туристичними цілями

palma_de_mallorca_plaza

Дана заборона розрахована на впорядкування масового туризму і збереження міста “придатним для житла” самих іспанців. Міська рада столиці Балеарських островів і острова Майорка – Пальми – прийняла законопроект, що забороняє приватним власникам квартир в багатоповерхових будинках здавати в оренду свою нерухомість. Заборона, яка вступить в силу з липня, не включає окремі будинки і вілли, де проживає одна сім’я.

Як пояснює влада Пальми, неконтрольоване зростання туризму через популярність сайтів типу Airbnb призвело до різкого подорожчання житла в столиці Майорки.

За останні 4 роки вартість оренди нерухомості тут зросла на 40%. Через це на острові не затримуються приїжджі фахівці: їм просто не по кишені знімати житло, яке особливо сильно дорожчає в сезон.

При цьому кількість неліцензованих туристичних квартир, пропонованих тільки в Пальмі, зросла приблизно на 50% в період між 2015 і 2017 роками. З приблизно 20 тисяч квартир, пропонованих для короткострокової оренди в місті, тільки 645 мають належні ліцензії та платять податки.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Пальма або Пальма-де-Мальорка – головне місто і порт іспанського автономного співтовариства Балеарські острови. Розташований в Пальмской бухті острова Мальорка шириною 20 км і довжиною 25 км.

Туристський бум 1960-х років перетворив Мальорку в один з найрозвиненіших середземноморських центрів туризму. Члени іспанської королівської родини проводять канікули в Марівентскому палаці, недалеко від Пальми.

Будівництво готичного кафедрального собору розпочалося в 1231 році за короля Хайме II на місці арабської мечеті. Освячено в 1601 році. Завдяки своїм численним великим вікнам собор Пальми вважається найсвітлішим готичним собором Середземномор’я.

На землі, навколишнього собору Пальми, спершу стояло арабське місто, відоме в мусульманському світі під назвою Медіна-Маюрки. Від його будівель залишилися тільки арка на вулиці Альмудена і арабські лазні на вулиці Серра. Недалеко від собору розташовані старовинні церкви і багаті будинки, що належали знаті і купцям.

Готична церква Св. Франциска побудована в XIV столітті, хоча фасад її був перебудований в кінці XVIII століття. Одна з її восьмикутних каплиць з прикрасами в стилі ренесанс і бароко зберігає з XV століття саркофаг Раймунда Луллія.

Королівський палац Альмудена (Almudaina) був побудований в XIII столітті. На фундаменті до цього тут існувала арабська фортеця-Алькасара. Король Хайме II перетворив її в свій королівський палац.

palma_de_mallorca_architect

Символ минулого процвітання Пальми – споруда, відома як Са-Льоджа (Sa Llotja) і слугувала торговцям фондовою біржею. Вона як би протистоїть могутньому собору своїми чотирма зубчастими восьмикутними вежами і вікнами з балконами. Са-Льоджа є зараз виставковим центром.

Поруч з Са-Льоджа розташоване Морське консульство (Consolat de Mar), побудоване в XVII столітті, з вражаючою картинною галереєю в ренесансному стилі. Зараз тут знаходиться резиденція Уряду автономної області, а спочатку тут розміщувався Арбітраж з питань морської торгівлі. Фасад будівлі прикрашений арками епохи Відродження.