Тур заброньовано, документи на руки отримані, в ваучер на готель дивишся – а там суцільні скорочення іноземними літерами. Тут саме час задуматися: “А чи мені забронювали те, що я замовляв і хотів?”.
Як люди раніше жили без Інтернету – розуму незбагненно. Інша справа сьогодні: відкрив Інтернет, знайшов потрібний готель, опис докладний почитав, картинки подивився, віртуальний тур зробив, з друзями-знайомими порадився, у менеджера в турагентстві інформацію уточнив – і вибір зроблений. Але нам треба відповісти на питання: “В якому корпусі знаходиться номер?”, “Якої він категорії, який вид з вікна, яке розміщення заброньовано?”, “Скільки разів в день будемо харчуватися?” Тож, сьогодні ми з Вами розшифровуємо всі можливі скорочення іноземними літерами, що зустрічаються в готелях.
Класифікація будівель
- MB – main building – основна будівля готелю.
- BGL, BG (bungalow) – бунгало; споруда, що стоїть окремо від основної будівлі. Часто пропонується в тропічних і південних країнах.
- Chale – шале; прибудова до основної будівлі або окремий котедж – як правило, в горах, складається з двох і більше кімнат.
- Cabana – будівля на пляжі (або біля басейну), типу бунгало, що стоїть окремо від основної будівлі і іноді обладнана як спальня.
- Cottage – котедж.
- Villa – вілла, окремий (зазвичай двоповерховий) будиночок, як правило, має деякі переваги перед іншими типами розміщення у вигляді власного садка, свого басейну, більшої площі, ексклюзивного розташування в готелі. На віллі може бути додатковий санвузол, окрема вітальня і т.д.
Класифікація номерів
- STD – standart, стандартний номер.
- BDR, BDRM – bedroom, номер зі спальнею.
- Superior – номер більшого розміру, ніж стандартний.
- Corner room – кутова кімната.
- Family room – сімейний номер, розміром більший стандартного; можна розмістити від 4-х чоловік; як правило, з вітальнею і спальнею.
- Sitting area – зона для відпочинку, частина номера, де розташовуються крісла, журнальний столик, іноді також диван.
- Suite – номер підвищеної комфортності, як правило, це велика кімната, що має зону для відпочинку.
Існує кілька категорій «сьютів» (готельні номери поліпшеного планування):
- Mini Suite – номер поліпшеної категорії (краще, ніж Superior).
- Junior Suite – номер підвищеної комфортності: зазвичай велика комфортабельна кімната з відгородженим спальним місцем, що перетворюються вдень в вітальню.
- Senior Suite – номер підвищеної комфортності, як правило, двокімнатний: вітальня і спальня.
- Executive Suite – як правило, сьют з двома спальнями.
- King Suite – «королівський сьют», який має 2 спальні, вітальню і кімнату для переговорів або робочий кабінет.
- Studio – однокімнатний номер більший стандартного, як правило, в апартаментах з невеликою кухнею, суміщеною з кімнатою.
- APT (аpartment) – тип номерів в готелях, що мають крім зони проживання, зону, обладнану кухонним куточком – з набором посуду, електроплитою, чайником. Як правило, продаються без харчування. Зручні для відпочиваючих з маленькими дітьми і для тривалого проживання.
Апартаменти можуть мати різну кількість спалень.
- 1 BDRM – апартаменти з однією спальнею.
- 2 BDRM – апартаменти з двома спальнями.
- De luxe – номери підвищеної комфортності, більшою площею, ніж superior.
- Business – великий номер з оргтехнікою (комп’ютером, факсом), багатоканальним телефоном, призначений для відпочинку ділових людей без відриву від роботи.
- Honeymoon room – номер для молодят.
- Connected rooms – поєднані номери, що мають двері-прохід з одного в інший;
- Duplex – двоповерховий номер.
- President – найрозкішніші номери готелю, кілька спалень, кабінет, два-три туалети.
- Balcony room – номер з балконом.
- Executive floor – один або кілька поверхів в готелі з більш високим рівнем обслуговування, а також з додатковим набором послуг.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
Вид з вікна
- ROH (run of the house) – розміщення в готелі без уточнення типу номера і виду з вікна.
- Beach view – номер з видом на пляж.
- CV (city view) – вид на місто.
- DV (dune view) – вид на піщані дюни.
- GV (garden view) – вид на сад.
- LV (land view) – вид на околиці.
- MV (mountain view) – вид на гори.
- OV (oсеап view) – вид на океан.
- PV (pооl view) – вид на басейн.
- RV (river view) – вид на річку.
- SF, FV (sea front, front view) – прямий вид на море.
- SSV (sea side view) – бічний вид на море.
- SV (sea view) – вид на море.
- VV (valley view) – вид на долину.
Класифікація розміщення
- SGL (single) – одномісне розміщення.
- DBL (double) – двомісне розміщення; такий номер може бути або з одним двоспальним ліжком, або з двома окремими ліжками (twin). Ліжко може бути «king size», тобто «Королівське ліжко» шириною більше 180-220 см, або «queen size» – шириною 150-180 см.
- TRPL (triple) – тримісне розміщення для дорослих туристів (зазвичай два ліжка і додаткове ліжко або диван, що розкладається).
- QDPL (quadriple) – чотиримісний номер.
- EXB (extra bed) – розміщення на додатковому ліжку.
- CHD (child) – розміщення дитини в номері (зазвичай від 2 до 13 років, в деяких країнах до 15).
- Inf (infant) – немовля від 0 до 2-х років, за запитом надається дитяче ліжечко.
Вартість розміщення дитини залежить від її віку. Зазвичай вартість вказується для дитини в номері з одним (SGL + Chld) або двома (DBL + Chld) дорослими, але також може бути DBL + 2Chld (двоє дорослих і двоє дітей) і SGL + 2Chld (один дорослий і двоє дітей).
Типи харчування
- ОВ (only bed), NA, RO – без харчування.
- BB (bed & breakfast) – тільки сніданок (шведський стіл). Додаткове харчування – за окрему плату в ресторанах і барах готелю.
- HB (half board) – напівпансіон: сніданок і вечеря (шведський стіл), безкоштовний чай, кава, вода на сніданок; на вечерю напої – платно.
- HB + (half board +, extended half board) – розширений напівпансіон: сніданок і вечеря (шведський стіл), а також алкогольні та безалкогольні напої місцевого виробництва весь день.
- FB (full board) – повний пансіон: сніданок, обід і вечеря (шведський стіл).
- FB +, ExtFB (full board +, extended half board) – розширений повний пансіон: сніданок, обід і вечеря (шведський стіл), а також напої (у ряді готелів пиво і вино) під час прийому їжі.
- Brunch dinner + – тип харчування, поширений на гірськолижних курортах: сніданок, що перетікає в ранній обід (без перерви між ними) і вечерю, а також алкогольні (вино і пиво) і безакогольні напої місцевого виробництва.
- ALL, Al (all inclusive) – все включено: сніданок, обід і вечеря (шведський стіл). Протягом дня пропонуються напої місцевого виробництва (алкогольні і безалкогольні) в необмеженій кількості, плюс додаткове харчування (другий сніданок, пізня вечеря, легкі закуски, барбекю в барах готелю і т.п.).
- UAL, UAI (ultra aIl inclusive) – ультра все включено: сніданок, пізній сніданок, обід, полуденок і вечеря (шведський стіл). Великий вибір солодощів, десертів, усіляких закусок, а також широкий вибір напоїв місцевого і імпортного виробництва. Більшість готелів, що працюють за системою Ultra All Inclusive, пропонують гостям додаткове безкоштовне харчування в ресторанах з кухнею різних народів світу. Харчування протягом дня, включаючи напої імпортного виробництва, в тому числі алкогольні.
Також існують різні варіації типів харчування All – all inclusive і UAI – ultra all inclusive.
- A-la carte – меню, в якому кожне блюдо вказано з ціною.
- CB (Сontinental breakfast) – континентальний сніданок: легкий сніданок, що складається з кави або чаю, соку, булочки, масла і джему.
- EB (english breakfast) – англійський сніданок: повний сніданок, зазвичай включає сік, яєчню, тости, масло, джем і каву (чай).
- AB (american breakfast) – американський сніданок, аналогічний континентальному, включає різні нарізки і гарячі страви.
Ось така розшировка готельних кодів стане Вам в нагоді та правильно зорієнтує Вас. Або запам’ятовуйте, або приготуйте шпаргалку:wink:! Гарного відпочинку!