Незвичайні види туризму. Частина 2

vidi_turizmu_golovna_2.jpg (32.18 Kb)

Розглядаємо далі цікаві та незвичні види туризму. У нас для Вас ще багато цікаво. Продовжуємо!

Спортивний туризм

sportivnii_turizm.jpg (.4 Kb)

Спортивний туризм користується незмінною популярністю у мандрівників різного віку. Існує два різновиди цього напрямку, що передбачають активне і пасивне проведення часу. У першому випадку люди є учасниками самого процесу (активний туризм), а в другому - спостерігачами, які проявляють інтерес до певних видів змагань, чемпіонатів і т.д.

Караванінг

karavaning.jpg (75.43 Kb)

Караванами називають будинки на колесах, і в них дуже зручно бути домосідом і мандрівником одночасно. Такий спосіб організації життя придумали американські переселенці в 1930-х. Переїжджаючи з місця на місце, вони возили з собою складні меблі і домашнє начиння в критих возах. Поступово почали з'являтися спеціальні кемпінги для караванерів - на зразок невеликих комун. І до сих пір в США і Європі чимало тих, хто не готовий проміняти трейлер на звичайну квартиру або будинок.

Тож, якщо Ви завжди мріяли відправитися в автомобільну подорож без зупинок в готелях - це те, що Вам потрібно. Такий тип туризму гарний ще й тим, що дає повну незалежність від розкладу руху транспорту, а з собою можна захопити все необхідне, включаючи велосипеди, дошки для серфінгу або гірські лижі.

Духовний туризм

duhovnii_turizm.jpg (51.18 Kb)

Мета духовного туризму - не стільки змінити обстановку, скільки змінити себе. Це аскетичний вид подорожей для тих, хто хоче знайти внутрішню гармонію і привести думки в порядок. Такі туристи їдуть в країни з м'яким кліматом - як правило, в Індію, Таїланд або Індонезію, - щоб в заспокійливій обстановці займатися йогою і духовними практиками.

Будь-яка подорож, розпочата людиною з метою самопізнання, розкриття і перетворення власного внутрішнього світу, пошуку краси і гармонії - є духовною подорожжю.

Духовний пошук може приймати найхимерніші і несподівані форми, але суть його залишається незмінним. І для когось походи в гори можуть виявитися куди більш ефективними, ніж відвідування храмів і дотримання строгих аскез. Головне - Ваше особисте ставлення до того, що Ви робите.

Індустріальний туризм

industrialnii_turizm.jpg (81.03 Kb)

Хто в дитинстві не забирався в напівзгорілі будинки і на порожні будівництва? Нагадати Вам ті трепетні почуття покликаний urbex - вид туризму, заснований на міських дослідженнях. Індустріальні туристи - це дігери, які вивчають метро і підземні комунікації, руфери, які гуляють по дахах, і сталкери, які проникають на занедбані об'єкти, причому не тільки промислові.

Свій туристичний рух є і у тих, хто цікавиться об'єктами релігії, такими, що втратили сакральне значення: такі туристи знаходять і досліджують забуті храми. Окремий підвид індустріального туризму - атомний. Шанувальники Атомної ери їздять до Хіросіми і Нагасакі, на Чорнобильську АЕС, в покинуту Прип'ять.

Чорний туризм

chornii_turizm.jpg (40.3 Kb)

Його також називають «темним» або дарк-туризмом. Сенс - в подорожах по місцях, пов'язаних зі смертю, руйнуваннями, містикою і трагедіями. Такі туристи отримують незабутні враження, гуляючи по кладовищах і полях битв, їх приваблює все зловісне і надприродне.

Серед визначних пам'яток дарк-туризму - колишній табір смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі в 60 км від Кракова, французьке місто-привид Орадур-сюр-Глан, знищене в роки Другої світової війни, місце масових страт Чоенг-Ек та інші Поля смерті в Камбоджі. У США популярні екскурсії до в'язниці Алькатрас, де сидів Аль Капоне. А в Румунії «темні туристи» бродять по руїнах фортеці Поєнарі: історики вважають її, а не Бран, справжнім замком Дракули.

Бекпекінг

bekpekingi.jpg (76. Kb)

Мета бекпекінг - максимально економна подорож. Пізнати бекпекерів можна здалеку по рюкзаку за спиною. Бекпекери їздять автостопом або на громадському транспорті, а ночують в хостелах, наметах або один у одного - для цього є спеціальні сервіси, на зразок CouchSurfing. У розвинених країнах для такого туризму відведено спеціальний, традиційний час - gap year, тобто «рік, що випадає» - між закінченням навчання і початком кар'єри. Але стати бекпекером ніколи не пізно: рюкзак за плечі - і вперед!

Космічний туризм

kosmichnii_turizm.jpg (63.11 Kb)

Подорожі в космос - найдорожчий вид туризму і коштує просто таки космічних грошей. За перший у світі космічний туристичний політ Денніс Тіто в 2001 році заплатив МКС 20 млн доларів. Тепер держмонополії на космос в минулому, приватні компанії будують свої космодроми і космольоти, а деякі вже продають квитки на майбутні суборбітальні польоти.

Ще один цікавий проект – це проект Mars One, учасники якого можуть безкоштовно відправитися на Марс без зворотного квитка, щоб заснувати перше марсіанське поселення. Перший екіпаж з чотирьох чоловік полетить на Марс вже в 2024 році, далі рейси стануть регулярними - раз на два роки.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією - Паола

Ось такі види туризму існують. Обирайте, що Вам ближче до душі та подорожуйте, відкриваючи світ!