Як засмагати без шкоди для здоров’я

Якщо у вас від природи бліда шкіра, не намагайтеся загорати.

Якщо ваша шкіра відноситься до 1-го або 2-го фототипу, вона всіма силами опирається вам і не хоче темніти – залиште цю ідею, краще користуйтеся автозагаром. Хоча не варто забувати про те, що довгі століття така шкіра вважалася ознакою аристократизму і високого походження.

Існує безліч кваліфікацій, але в косметології ми дотримуємося тієї, що створена ще в 1975 році Томасом Фіцпатрік:

tan

Фототип №1 (кельтський) – характеризується незначним утворенням пігменту в шкірі. У людей, що відносяться до цього фототипу дуже ніжна, світла шкіра, часто з веснянками, волосся світле, руде, очі блакитні або зелені. Вони швидко обгорають і практично не засмагають.

Фототип №2 (нордичний / арійський) – до нього відносяться люди зі світлою шкірою, з невеликою кількістю веснянок, світлими очима, світлими або каштановим волоссям. Засмага лягає погано, але незначний відтінок все ж залишається.

Фототип №3 (темний європейський) – у таких людей злегка смаглява шкіра без веснянок, вони легко засмагають.

Фототип №4 (середземноморський / південноєвропейських) – до нього відносяться люди зі смаглявою шкірою оливкового кольору, без веснянок, у них темні очі, темне волосся, такі люди добре загоряють і ніколи не обгорають.

Важливо слідкувати за часом і не забувати про захист. Дуже світла шкіра обгорає за 20 хвилин, світла за 30 хвилин, світло-коричнева за 40, смаглява за 50. Чим світліша шкіра, тим більший рівень захисту їй необхідний. Але це не означає, що смаглявим підійде SPF15, а зовсім світлошкірим тільки SPF50 +. Просто людям з більш світлою шкірою наносити сонцезахисний засіб треба частіше. Наприклад, кожні 1,5-2 години. Що стосується «сонцезахисних кремів» для особи, SPF повинен бути максимальним для всіх без винятку. Чим смугліша шкіра, тим більша ймовірність заробити пігментацію.

Засіб для засмаги потрібно наносити за 15-20 хвилин до виходу на пляж і регулярно оновлювати, особливо після купання. Волосся краще покрити косинкою, що допоможе йому зберегти вологу.

Сонцезахисні окуляри на пляжі – не тільки данина моді, а й захист сітківки і райдужки ока від ультрафіолету. Крім того, вони допоможуть мінімізувати шкідливу дію сонячних променів на тонку вразливу шкіру повік.

Що б сьогодні не говорили про шкоду засмаги, більшість людей люблять сонце. Головне не забувати, що у кожного своя норма. Для когось ідеально постійно перебувати в тіні, під парасолькою, лише зрідка виходячи на сонце, а хтось може собі дозволити приймати тривалі сонячні ванни. Правила для всіх одні – в 11 всім варто йти з пляжу. У цей час сонце найбільш активне, і перебування на сонці нічого крім негативних наслідків не надасть. Потрібно розуміти, що для шкіри шкідливо не саме УФ-випромінювання, а його надлишок.

Для всіх відпустка – це довгоочікувана подія. Епіляція, чистка шкіри, пілінг, мезотерпія – процедури, які накладають ряд обмежень. Поки шкіра не заживе і не відновить свої бар’єрні властивості, поки не стихне запалення, її не можна піддавати додатковому стресу, тобто впливу УФ-променів.

Навіть в умовах життя в місті після проведення пілінгів, лазерного омолодження, мезотерапії, механічної дермабразії, хірургічних втручань шкіра потребуєте повного обмеження від сонця.

В іншому випадку може виникнути гіперпігментація, від якої дуже непросто позбутися. Шкірі потрібно дати час відновитися, тому потрібно планувати всі процедури заздалегідь.

Варто відмовитись від сонячних ванн у випадку приймання ліків. Існує категорія лікарських засобів, які підвищують чутливість шкіри до дії сонячних променів. Навіть нетривале перебування на сонці в дозволений час до 11:00 і після 16.00 на фоні прийому даних препаратів в рази підвищує ризик отримати фототоксичні і фотоалергічні реакції шкіри. Або простіше кажучи, важкий сонячний опік і / або дерматит затяжного характеру.

До таких ліків відносяться: деякі види антибіотиків (тетрациклін, сульфаніламіди), протигрибкові препарати, нестероїдні протизапальні засоби (ібупрофен, кетопрофен і ін.), Сечогінні, нейролептики, ліки для лікування гіпертонії (еналаприл). Жінкам, які приймають комбіновані оральні контрацептиви тривалий період часу, теж треба бути дуже обережними, перебуваючи на пляжі.

Краще залишатися в тіні, якщо є схильність до пігментації. В даному випадку потрібно використовувати сонцезахисний крем протягом року в будь-яку погоду. До 80% ультрафіолету може проникати через хмари і викликати неприємні симптоми. Також не варто нехтувати головним убором, який сховає обличчя від сонячних променів.

Бережіться сонця, якщо на тілі багато родимок. Теоретично наявність родимок не є протипоказанням до засмаги. Родимки утворюються з меланіну, тобто пігменту, який відповідає за колір нашої шкіри. Родимки, або невсуси, можуть як з’являтися протягом усього життя, так і самостійно зникати. Норми, скільки повинно бути родимок у дорослої людини, не існує. Процес появи родимок неможливо контролювати, але науково доведено, що поява невсусів прямо пов’язана з інсоляцією. Іншими словами, чим більше загорати або перебувати під прямими сонячними променями без спеціального захисту, тим більше буде родимок. Адже під дією ультрафіолету вироблення меланіну посилюється, і в результаті, отримуєте не тільки загар, але і нові родимі плями.