Влада Венеції введе плату за в’їзд в місто

Схвалений регламент передбачає введення на першому етапі плати в розмірі € 3 з туристів, що прибувають в місто на різному транспорті – на поїзді, автобусі або круїзному лайнері. Планується, що з 1 січня 2020 року вартість “пропуску в місто” буде варіюватися в залежності від сезону. Так, відвідувачам доведеться віддати € 6 в звичайний час, € 8 – в “високий” сезон і до € 10 – в найпопулярніші у туристів дні. Окремі тарифи передбачаються і для приїжджих на приватному транспорті.

“Ми намагаємося упорядкувати потік туристів, зробивши перебування в місті більш комфортним для всіх”, – стверджує Бруньяро. Мер також пояснив, що виручені гроші підуть на прибирання міських вулиць, очищення каналів і ремонт мостів. “Зараз ці витрати в основному лягають на плечі місцевих жителів”, – поскаржився мер.

Деякі категорії громадян будуть звільнені від плати за в’їзд. Ці заходи не будуть поширюватися на жителів міста і його мешканців, навіть якщо вони проживають в інших місцях, а також власників венеціанського житла. При цьому їх родичам доведеться платити збір, як і учасникам релігійних церемоній в венеціанських церквах, таких як весілля, хрестини, похорони. Від податків будуть звільнені організовані групи уболівальників, які приїжджають до Венеції, щоб підтримати свої команди на спортивних змаганнях.

veniceitaly

Крім того, 50% знижка передбачається для туристів, які зупиняються в міських готелях. Спочатку планувалось їх повністю звільнити від податку, а оплату брати за в’їзд тільки “одноденним туристам”, проте в останній момент влада передумала. У Венеції вже давно стягується туристичний податок, розмір якого залежить від рівня готелю. Несплата за “вхідний квиток” до Венеції буде каратися штрафом у розмірі від € 100 до € 450, пише ТАСС.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Щорічно кількість туристів у Венеції досягає 28 млн, хоча, за підрахунками співробітників місцевого університету “Ка’Фоскарі”, місто здатне впоратися з напливом не більше 19 млн приїжджих. Одночасно з цим скорочується кількість місцевих жителів: якщо приблизно півстоліття тому венеціанців налічувалося близько 300 тисяч, то зараз цей показник не перевищує 50 тисяч осіб.

Можливо, ведення даного податку частково вплине на надзвичайно активне бажання туристів відвідати місто.