У Європі повернуть гроші за квиток на поїзд

При цьому в разі запізнення поїзда на півтори години пасажири зможуть повернути 75% вартості квитка, а при затримці на годину – до 50% витрачених на покупку засобів.

Крім того, нові правила дозволять маломобільним пасажирам безкоштовно отримувати допомогу на станціях, причому на великих станціях заздалегідь запитувати таку допомогу їм не доведеться.

Зміни торкнулися також велосипедистів і тепер у всіх нових або оновлених потягів має бути достатньо місця в вагонах, щоб там можна було перевозити велосипед.

Ні для кого не секрет є те, що бюджетно поїздити по Європі на поїздах не є найкращим варіантом. Ціни залежать від національного залізничного перевізника. Наприклад, в Німеччині вартість квитка є надзвичайно дорогою, наприклад, якщо купувати квиток заздалегідь онлайн, то його ціна становить приблизно 20 євро навіть якщо це годинна поїздка в межах однієї федеральної землі денним поїздом.

В Австрії це буде в два рази дешевше. В деяких країнах або окремих регіонах електрички між містами досить дешеві, можна придбати квиток за ціною до 5 євро, але тут ще варто зауважити, що людей буде багато. А місця на квитках при цьому не вказуються, проте інколи це можливо за доплату.

Більшість квитків треба компостувати перед поїздкою в спеціальних жовтих або оранжевих ящиках-компостерах на платформах.

trainticket

Стандартний квиток в одну сторону вважається найдорожчим і вартість розраховується залежно від класу поїзда та кілометражу, який потрібно подолати.

Ціну на такий квиток можна знизити купивши його через Інтернет і при цьому зекономити 2-4 євро на кожному проїзному документі.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Стандартну вартість квитка можна знизити, скориставшись пільгами і акційними пропозиціями. Діти віком 12-16 років, молодь до 26 років, студенти і школярі, а також пенсіонери, при наданні відповідного документа, можуть отримати знижку в розмірі 25-50% від стандартної ціни. Подібна інформація стане в нагоді студентам і сім’ям, які подорожують з дітьми. До речі, для дітей віком до 4-5 років проїзд безкоштовний.

Екскурсійні жд квитки в обидві сторони дозволять заощадити 30-50% від стандартної вартості. Такі квитки ще називають «return ticket» і забезпечуєть велику знижку, якщо захоплюють уїк-енд.

Групові знижки можна знайти практично у всіх країнах. Дуже поширена пропозиція для подорожуючих вдвох, знижка на другий квиток складає приблизно 50%.

Щоб знизити наплив людей в бізнес час, існують дешеві квитки з обмеженнями за часом їх використання. Наприклад, проїзд з 9:00 до 15:00 в будні обійдеться на 30% дешевше стандартного. «Гарячі квитки» як і гарячі тури, продаються за один-три дні до відправлення. Економія при цьому становить більше половини стандартної вартості. Кількість подібних квитків лімітовано і їх можуть розхапати з першої хвилини акції.

Якщо купувати квиток за спеціальною пропозицією, заздалегідь необхідно перевірити умови повернення, адже деякі квитки поверненню не підлягають.