Проїзд в Парижі буде безкоштовним для дітей

Нове правило поширюється не тільки на місцевих жителів, а й на туристів. До того ж, для школярів віком старше 11 років введуть спеціальні проїзні за зниженими цінами, а підліткам віком від 14 до 18 років дозволять користуватися велопрокатом безкоштовно.

Істотне зниження цін на проїзд в громадському транспорті щорічно обходиться державі у велику суму – близько 15 млн євро. Однак настільки дорога міра значно знижує рівень забруднення від надмірного числа автомобілів в місті.

Місто є головним залізничним, шосевим і повітряним транспортним вузлом і обслуговується двома міжнародними аеропортами: Париж-Шарль-де-Голль (другий зайнятий аеропорт в Європі) і Париж-Орлі.

Відкрита в 1900 році система метро міста, Паризьке метро, обслуговує 5,23 млн пасажирів щодня і є другою жвавою системою метро в Європі після московського метрополітену. Північний залізничний вокзал – це 24-я найбільш зайнята залізнична станція у світі.

parisroad

Париж особливо відомий своїми музеями та архітектурними пам’ятками: Лувр був найбільш відвідуваним музеєм мистецтв у світі у 2018 році, з 10,2 мільйонами відвідувачів. Музей Орсе і Музей де Оранжері відомі своїми колекціями мистецтва французького імпресіоніста, а Музей Національного мистецького музею Помпіду має найбільшу колекцію сучасного мистецтва в Європі. Історичний район уздовж Сени в центрі міста класифікується як об’єкт спадщини ЮНЕСКО. Популярні пам’ятки в центрі міста включають собор Нотр-Дам-де-Пари і готичну королівську каплицю Сент-Шапель, обидва на Іль-де-ла-Сіте; Ейфелева вежа, побудована для Паризької універсальної експозиції 1889 року; Grand Palais і Petit Palais, побудований для Паризької універсальної експозиції 1900 року; Тріумфальна арка на Єлисейських полях і базиліка Сакре-Кер на пагорбі Монмартр.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Париж відвідало 23 мільйони туристів у 2017 році, вимірявши готельне перебування, з найбільшою кількістю іноземних відвідувачів з США, Великобританії, Німеччини та Китаю. Таким чином Париж зайняв третє місце серед найбільш відвідуваних місць для мандрівок у світі у 2017 році, після Бангкока та Лондона.