Олеський замок в Буському районі
Оле́ський за́мок — пам’ятка архітектури та історії XIII—XVIII століть, розташований у смт Олесько, Буського району Львівської області. Один із найдавніших в Україні замків, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який розташований серед заплави річки Ліберція.
Підгорецький замок в Бродівському районі
Підгоре́цький за́мок або Палац у Підгірцях — пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області.
Замок був збудований протягом 1635–1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Підгорецький замок вважається одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.
Золочівський замок в Золочеві
Зо́лочівський за́мок — замок і пам’ятка в історії і культурі національного значення. Розташований у місті Золочеві. Музей-заповідник «Золочівський замок» входить до туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини».
Свіржський замок в Перемишлянському районі
Закладений у XV столітті Андрієм і Мартином Свірзькими, вперше згадується у 1484 році. Спочатку замок був суто оборонною мурованою спорудою. Неодноразово перебудовувався, рік завершення одного з етапів робіт вказано безпосередньо на стінах, над центральною брамою з внутрішньої сторони вирізьблене число “1530”.
Замок у Старому селі в Пустомитівському районі
За́мок у Старо́му Селі́ — пам’ятка архітектури XVI—XVII століть, розташована в селі Старе Село.
Замок завдяки своїй площі близько 2 гектарів вважається найбільшим на Львівщині.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
П’ятикутний оборонний замок князів Острозьких побудований у 1584—1589 роках за участі Амвросія Прихильного. Замок був відновлений 1642 і 1654 у стилі східноєвропейського пізнього ренесансу.
Жовківський замок у місті Жовква
За́мок у Жо́вкві — пам’ятка архітектури епохи ренесансу. Розташований у центрі міста, на площі Вічевій, 2. Замок внесений до Державного реєстру національного культурного надбання України.
Побудований замок на замовлення Станіслава Жолкевського в 1594–1606 роках як оборонну споруду у стилі ренесансу. Замок витримував облоги, хоча кілька разів його здобували козаки. Наприкінці XVII століття був улюбленою резиденцією польського короля Яна ІІІ Собеського, за якого пережив період найбільшого розквіту. Сучасного вигляду замок набув внаслідок багатьох перебудов та недбалого ставлення протягом XIX—XX століть. Нині замок реконструюють, проте для огляду відкрита лише його частина — внутрішнє подвір’я та музей.