На Евересті планують відкрити тимчасовий ресторан

everest2

Запуск проекту під назвою Triyagyoni відбудеться в кінці травня 2018 року. Планується, що група з чотирьох кухарів і десятьох відвідувачів ресторану зробить восьмиденне сходження на гору. По дорозі вони будуть збирати інгредієнти, щоб приготувати незвичайний обід з семи страв в основному таборі.

“Найбільша проблема – це, звичайно ж, висота, яка впливає на все”, – поділився шеф-кухар з Індії Санджай Тхакур. “Смак сильно слабшає, тому страви доведеться приправити великою кількістю спецій”, – додав він.

Вартість участі в гастро-експедиції становила 5600 доларів. У вартість включено переліт, проживання та харчування, а також шість годин вільного сходження кожен день. За словами учасників проекту, всі зібрані кошти будуть перераховані в благодійні організації.

everest1

Гора Еверест, відома в Непалі як Сагармата і в Тибеті, як Хомлонгма, – найвища гора Землі над рівнем моря, розташована в гігалайському районі Махалангур-Хімаль. Міжнародний кордон між Китаєм та Непалом.

Поточний офіційний підйом 8,848 м (29,029 футів), визнаний Китаєм та Непалом, був встановлений індивідуальним опитуванням 1955 року і підтверджено китайським опитуванням в 1975 році.

У 2005 році Китай переоцінив гірську висоту гір, з результатом 8844,43 м. Слідом за суперечкою між Китаєм і Непалом стосовно того, чи повинна бути офіційною висота породи (8 844 м., Китай) або висота снігу (8 848 м., Непал), відбувся аргумент. У 2010 році обидві сторони досягли згоди, що висота Евересту складає 8848 м, а Непал визнає заяву Китаю про те, що висота скелі Евересту становить 8 844 м.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

У 1865 році “Еверест” отримав офіційну англійську назву Королівського географічного товариства за рекомендацією англійського генерального інспектора Індії Ендрю Во. Оскільки з’явилося декілька різних місцевих назв, Вог вирішив назвати гору після свого попередника на посаді сер Джордж Еверест, незважаючи на заперечення Джорджа Евересту.

everest

Гора Еверест приваблює багатьох альпіністів, деякі з них високо досвідчені альпіністи. Є два основних маршрути сходження, один з яких наближається до вершини з південного сходу в Непалі (відомий як “стандартний маршрут”), а інший – з півночі в Тибеті. Незважаючи на суттєві технічні проблеми скелелазіння на стандартному маршруті, Еверест представляє такі небезпеки, як висотна хвороба, погода та вітер, а також значні небезпеки від лавин та хребта Хумбу. Протягом 2017 року на Евересті загинуло близько 300 людей, багато хто з яких і надалі залишаються на горі.