Європейські міста, які є найкращі для бюджетного туризму

Асоціація склала рейтинг міст для бюджетних подорожей, опитавши користувачів сайту. Вони оцінювали європейські міста за шістьма критеріями: умови проживання, культурні пам’ятки, їжа і напої, транспорт, можливості для шопінгу і рівень цін в цілому.

Лідером рейтингу став Краків.

krakowcity

Згідно з останніми офіційними статистичними даними, у 2017 році Краків відвідало близько 12,9 млн туристів, у тому числі 3 млн іноземних мандрівників. Більшість іноземних туристів приїхали з Німеччини (13,2%), Великобританії (13,1%), Італії (11%), Франції (8,5%) та Іспанії (8%). Туристичний путівник Кракова з Бюро малих польських відвідувачів повідомив, що не вся статистика фіксується через значну кількість тих, хто приїжджає, залишаючись у доступних приватних кімнатах, оплачених готівкою, особливо зі Східної Європи.

Основними причинами для відвідування міста є його історичні пам’ятки, відпочинок, а також родичі та друзі, релігія та бізнес. У Кракові є 120 якісних готелів (зазвичай близько половини), які пропонують 15 485 номерів. Середня тривалість мандрівки складє від 4 до 7 ночей. Опитування, проведене серед мандрівників, показало, що вони найбільше насолоджувалися дружелюбністю міста, причому 90% польських туристів і 87% іноземців заявили, що вони особисто рекомендуватимуть його відвідати. Серед визначних пам’яток міста – соляна шахта Величка, гори Татри на південь, історичне місто Ченстохова (північний захід), добре збережений колишній нацистський концтабір в Освенцимі, і Ойковський Національний парк, який включає Замок Відродження в Пісковій Скалі.

На другому місці опинилось іспанське місто Валенсія.

valenciacity

Починаючи з середини 1990-х, Валенсія почала швидко розвиватись, що дозволило розширити культурні та туристичні можливості, і перетворило на нове яскраве місто. Багато місцевих визначних пам’яток були відновлені, включаючи стародавні вежі середньовічного міста (Towers Serrans і Quart Towers), і монастир Сен-Мікель-дель-Рейс (es: Monasterio de San Miguel de los Reyes), який тепер має бібліотеку збереження. Цілі ділянки старого міста, наприклад квартал Кармен, були широко відремонтовані. Passeig Marítim, 4 км (2 милі) довга пальмова набережна була побудована уздовж пляжів північної сторони порту (Platja де Les Arenes, Platja дель Кабаньял і Платха де ла Мальва-роса).

У місті є численні конференц-центри та заклади для проведення торгових заходів, серед яких Виставковий центр і виставковий центр Feria Valencia (Institución Ferial de Valencia) і Палац де конгрес (Palace Palace), а також кілька 5-зіркових готелів для розміщення ділових людей.

У своїй багаторічній історії Валенсія зберегла багато місцевих традицій і фестивалів, серед яких Falles, які були оголошені 25 січня 1965 р.

Замикає трійку лідерів Будапешт.

budapestcity

Будапешт є столицею і найбільш густонаселеним містом Угорщини.

Будапешт згадується як одне з найкрасивіших міст Європи і вважається другим кращим містом у світі, Condé Nast Traveler, “7-м ідилічним місцем для життя в Європі” Forbes. Серед важливих музеїв і культурних закладів Будапешта – Музей образотворчих мистецтв. Крім того, відомі культурні установи – Угорський національний музей, Будинок терору, Музична академія ім. Франца Ліста, Угорський державний оперний театр та Національна бібліотека сечень. Центральний район міста вздовж річки Дунай класифікується як об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він має багато відомих пам’ятників, включаючи парламент Угорщини, замок Буда, рибацький бастіон, палац Грешам, ланцюговий міст Сечені, церква Маттіаса і статуя Свободи. Інші відомі визначні пам’ятки включають проспект Андраші, базиліку Святого Стефана, площу Героїв, Великий ринковий зал, залізничний вокзал Нюгаті, побудований Паризькою Ейфелевою компанією в 1877 році, а також другу найстарішу лінію метро в світі. Місто також має близько 80 геотермальних джерел, найбільшу печерну систему термальних вод, другу за величиною синагогу, і третю за величиною будівлю парламенту у світі. Будапешт приваблює 4,4 млн міжнародних туристів на рік, що робить його популярним місцем в Європі.

У п’ятірку увійшли італійська Болонья і німецький Берлін. Далі в списку – іспанські Севілья і Барселона, столиця Австрії Відень, португальська Фуншал і голландський Амстердам.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Учасники опитування могли залишити розгорнутий коментар. Так, Краків виявився особливо привабливим для любителів історії, а в Будапешт найчастіше їздять, щоб побувати в недорогих “природніх спа”.