Еверест закрили для туристів

Повідомляється також, що звичайні туристи зможуть відвідувати райони біля монастиря в Ронгбук, який знаходиться на висоті близько п’яти тисяч метрів над рівнем моря.

У базовий табір можна буде потрапити тільки за спеціальними дозволами на сходження, кількість яких обмежена (до трьохсот). Альпіністи повинні будуть вивозити все своє сміття самостійно.

mounteverest

За інформацією видання, для розчищення території від накопиченого сміття буде сформована група з 200 чоловік. Гора Еверест є найвищою горою Землі над рівнем моря, розташованою в піднаряді Гімалаїв. Міжнародний кордон між Непалом (провінція № 1) і Китаєм (Тибетський автономний район) проходить через його вершину.

Нинішня офіційна висота 8488 м (29,029 футів), визнана Китаєм і Непалом, була встановлена індійським опитуванням 1955 року, а потім підтверджена китайським опитуванням 1975 року. У 2005 році Китай переоцінив висоту гірських порід, в результаті чого 8844,43 м (29,017 футів). Після цього виникла суперечка між Китаєм і Непалом щодо того, чи повинна офіційна висота бути висотою (8,844 м., Китай) або висотою снігу (8,848 м, Непал). У 2010 році була досягнута домовленість обох сторін про те, що висота Евересту становить 8488 м, а Непал визнає твердження Китаю, що висота скелі Евересту становить 8,844 м.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Гора Еверест приваблює багатьох альпіністів, деякі з них досвідчені альпіністи. Є два основні маршрути для підйому, один з яких наближається до прямування з південного сходу в Непалі (відомий як “стандартний маршрут”), а другий з півночі в Тибеті. Хоча на стандартному маршруті не має значних технічних викликів, Еверест надає такі небезпеки, як висотна хвороба, погода і вітер, а також значні небезпеки сходження лавин і крижаного лісу. Станом на 2017 рік, на Евересті загинуло майже 300 людей, багато з яких залишаються на горі.

Геологи поділили скелі з Еверестом на три частини, які називаються утвореннями. Кожна формація відокремлена від інших малокутовими розломами, які називаються загонами, по яких вони були висунуті на південь один від одного. Від вершини гори Еверест до її основи ці кам’яні одиниці – Формування Кумолангма, Північна Коломонація і Формування Ронгбука.