Осінні фестивалі 2023 року в Україні

Осінні фестивалі добряче відрізняються від літніх чи веснинях, адже це без гамірних наметових містечок, які облаштовують здебільшого на природі. Восени йдеться про вже знані у певних колах події, яким не один десяток років, і невеличкі міські зустрічі любителів різних галузей культури: книговидання, кіно, театр. Впродовж осені попри війну готують кілька різнопланових фестивалів.

Осінній фестиваль у Києві, книжки

kyiv_book.jpg (91.84 Kb)

Дата: 8-10 вересня

Місце: Київ, торговий центр «Gorodok Gallery», що на проспекті Степана Бандери, 23 (Pochayna Event Hall, який на третьому поверсі)

Вхід вільний/за благодійними внесками

KyivBookFest – це новий книжковий фестиваль. Організатори позиціонують його як подію, де будуть максимально враховані інтереси видавців. Тому програма на 8 тематичних блоків складена з двох більших частин:

  1. Книжкова виставка-продаж – вільний вхід, територія для відвідувачів, аби вони змоглли спілкуватися з видавцями та придбати книжки.
  2. Галузевий форум – місце для всіх подій книжкової сфери, програма якої складатиметься з блоків, серед яких професійні події, військова тематика, дизайнерські заняття, презентація новинок книжкової сфери, дитяча програма... і багато іншого. Вхід на територію подій відбуватиметься за благодійними внесками. Мінімальна вартість 100, максимальна – 1000 гривень. Крім входу на подію за дорожчі внески можна буде додатково отримати книжку чи сувенір. Про це детальніше на сайті фестивалю.

Тут на 9 локаціях готують 2000 м² виставки, 100 подій, 83 учасники книжкового ринку. Серед запрошених гостів політик та історик Володимир В'ятрович, видавець Іван Малкович, письменниці Марія Матіос і Мар'яна Савка, письменники Василь Шкляр і Андрій Кокотюха та багато інших.

Фестиваль мотоциклів та рок-музики, Черкаси

syla_naz.jpg (151. Kb)

Дата:8-10 вересня

Місце: Черкаси, вул. Дахнівська, база відпочинку «Дубки»

Вхід за благодійними внесками

Мото-рок-фестиваль «Сила нації» це хвацький драйв на березі річки-притоки Дніпра, неподалік від самого ревучого. У передмісті Черкас злетяться байкери 3 дні благодійного музичного фестивалю:

  • спортивні змагання;
  • потужний концерт українських гуртів;
  • частування кашею та юшкою;
  • збір коштів для бійців ЗСУ;
  • фудкорт і бар

Зібрані кошти з благодійного концерту підуть на підтримку ЗСУ. Рок-гурти, що заряджатимуть байкерів: «GORGONOPSIAN» (Stoner/Southern Metal), «Крутий заміс» (козацький фольк-рок). Поряд з базою є сосновий ліс, пляж доступний для фестивальників, найдовша в Україні дамба (17 км). Більше можна дізнатись у фейсбук-групі мотозльоту: https://www.facebook.com/groups/2056236627738138/

Не зовсім фестиваль літератури і вина, Чернівці

meridian.jpg (144.1 Kb)

Дата:8-10 вересня

Місце: Чернівці

Вхід вільний

Meridian Czernowitz офіційно вже не є традиційним фестивалем, а міжнародними поетичними читаннями. Втім, у нього ознак міського фестивалю, за якими неодноразові учасники люблять їздити у вересневі Чернівці: тематика, багата програма, знані учасники з різних країн. У програмі — літературні читання, презентації нових книжок, публічні дискусії та винно-книжкові дегустації.

Фокусом цьогорічного Меридіана є презентації поетичних і прозових знакових книжок 2023 року, написаних про війну росії проти України письменниками і письменницями, які служать у лавах ЗСУ або займаються волонтерською діяльністю: Олександр Михед, Андрій Любка, Ярина Чорногуз, Артем Чех, і звісно ж Сергій Жадан.

Частиною цьогорічного Меридіану стануть винно-книжкові дегустації Book’o’Wine, де виступлять Юрій Андрухович, Тарас Прохасько та інші. Під час ХІV Meridian Czernowitz збиратимуть кошти на потреби ЗСУ, які організовують письменники й волонтери — Сергій Жадан й Андрій Любка. Деталі на офіційній фейсбук-сторінці організаторів, літературної корпорації: https://www.facebook.com/meridiancz

Гастрономічно-аграрний фестиваль, Івано-Франківськ

lff__if.jpg (226.08 Kb)

Дата:23-24 вересня (9:00 до 21:00)

Місце: Івано-Франківськ, вулиця Чорновола, 128 стадіон «Рух»

Вхід вільний

Місто, що так близько до Карпат. Регіон овечого сиру, кришталевих джерел та гірських пасік. 70 крафтових виробників з усіх куточків країни зберуться в Івано-Франківську, Крім частувань тут організують різноманітні кулінарні майстер-класи, цікаві лекції, перегляди фільмів просто неба, смачні страви від франківських рестораторів та інтерактивний простір для малечі.

Фестиваль короткометражного кіно, Івано-Франківськ

kinofest_if.jpg (423.87 Kb)

Дата:28 вересня-1 жовтня

Місце: Івано-Франківськ, різні локації

Ще раз про невеликий невеличкий фест у Івано-Франківську. Тут втретє крутитимуть короткометражні кінострічки на Міжнародному фестивалі короткого метру «4:3».Його унікальність, принаймні в українському контексті, — у тому, що на фестивалі демонструють лише кінострічки, у яких співвідношення сторін екрану 4 до 3. А ще, це єдиний кінофестиваль на Прикарпатті.

Цитата:
«Ми робимо великий акцент на українському кіно, залучаючи авторів, які займаються сучасним створенням кіно в форматі 4:3, проводячи дискусії, лекції, майстер-класи та обговорення, спрямовані на краще осмислення природи формату 4:3 та кіно загалом. Таким чином, поєднуючи усі контексти, які існували довкола формату 4:3, починаючи з моменту створення кіно і до наших днів, ми надаємо майданчик дуже важливому діалогу про природу та розвиток кіно загалом», — коментує співзасновник і режисер Олександр Гойсан.

Театральний фестиваль, Херсон і не тільки

melpomena_tavrii.jpg (151.06 Kb)

Дата: 8-16 вересня

Місця: Херсон та інші міста

Для театралів країни це вже добре знаний фест, і цього року вже 25 за ліком розпочнеться традиційно у Херсоні прем'єрою театру-організатора. І безпосередньо в Херсон доїдуть кілька театрів-учасників, незважаючи ні на що. XXV міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» відкриється водночас у 25 театрах України а ще у турецькому Стамбулі. Частина колективів зможуть виступити в обласному центрі, інші долучаться онлайн.

Програма фестивалю «Мельпомена Таврії»

melpomena_1.jpg (198.62 Kb) melpomena_2.jpg (456.2 Kb) melpomena_3.jpg (256.39 Kb)

Театральний фестиваль, Форум видавців – Львів

goldlion.jpg (42.44 Kb)

Дата: 5-10 жовтня

Місця: театри Львова, Порохова вежа

Важко писати про фестивалі без столиці Галичини. Їх тут матимемо два, обидва у довтні. Початки фестивалю “Золотий Лев” сягають 1989 рoку. Відтоді він став міжнародним і асоціюється з безкоштовними виставами та дійствами просто неба на вулицях і площах міста.

Сценічні вистави відбуватимуться в театрах Львова: «Воскресіння», імені Леся Курбаса, Перший, імені Марії Заньковецької, у Будинку Офіцерів. Театралізоване відкриття фестивалю відбуватиметься на площі перед університетом імені Франка 5 жовтня о 16:00.

Серед додаткових заходів у межах фестивалю буде проведено дискурс на тему: «Війна і театр: реалії і можливості» за участі представників театральної спільноти з різних міст України. А також впродовж всього фестивалю діятиме український павільйон Паризького квадрієнале сценографії 2023 «Сад живих речей» від провідних сценографів України.

Детальна програма фестивалю та анонси вистав на сайті golden-lion.com.ua та в театрі «Воскресіння». Квитки продаються на ticketclub.com.ua та на kontramarka.ua.

bkfrm.jpg (188.07 Kb)

А Форум видавців, що вже давно не просто форум, а справді фестиваль, і відзначить своє тридцятиліття у ті самі дні: 4-8 жовтня. Він відбудеться у змішаному форматі: наживо та онлайн. Україномовну онлайн-трансляцію подій можна буде переглянути на сайті bookforum.ua. Письменники, інтелектуали та культурні діячі говоритимуть про прийдешнє, у якому Україна є сильним незалежним суб’єктом політичного світу, а кожна українка/українець відчуває свій вплив на власне й стороннє життя. Основна програма 30-го Lviv BookForum налічує понад 30 подій. Відбудуться дискусійні панелі, дитяча програма, традиційна Ніч поезії і музики (відбудеться у Нижньому залі Лялькового театру), програма видавців, розмови, присвячені вшануванню пам’яті і творчості загиблих від війни українських письменників Вікторії Амеліної та Володимира Вакуленка. Програму буде оголошено згодом.

Книжковий ярмарок організують на новій місцині, поряд з Пороховою вежею – старовинною фортифікаційною спорудою, що на вулиці Підвальний.