У ніч з 18 на 19 лютого 2014 року у Львові стались страшні події, які увійшли в історію як «Ніч гніву», коли розгніваний натовп захопив та потрощив приміщення, які належали різноманітним силовим структурам – міліції та прокуратурі.
. . . . . . .
На жаль учасники погрому понищили й мистецькі речі, які там знаходились. Так було знищено унікальний вітраж, який прикрашає хол приміщення обласної прокуратури на проспекті Шевченка 17-19. Найприкріше, що незадовго до того художники реставрували його. Тож унікальний твір мистецтва довелось реставрувати двічі поспіль. Втім будівля прокуратури цікава не лише цим вітражем, адже є пам’яткою архітектури яка має не лише цінний фасад, а й надзвичайно цікавий інтер’єр.
Власне будинок на проспекті Шевченка 17-19 був збудований на початку ХХ століття славетними львівськими архітекторами Альфредом Захаревичем та Тадеєм Обмінським для Львівської торгово-промислової палати. Згадані вітражі виготовлені краківською фірмою Желенського.
. . . . . .
Годі й казати, що цей будинок є одним з найцікавіших з поміж тих, що є у Львові першого десятиріччя ХХ століття. Із цим будинком пов’язаний цікавий факт – хоча у роки совіцької влади у ньому містився міськком комуністичної партії, однак ніхто із комуністів так і не додумався чи то замалювати, чи то збити розташований зверху герб Львова у синьо-жовтих тонах. Оскільки у повоєнні роки у будинку спочатку перебував міськком КПУ, а згодом прокуратура, тож там добре збереглося внутрішнє оформлення, передусім актової зали, яка славиться цікавим комплексом монументально-декоративного мистецтва, який включає настінний живопис, скульптуру, вітражі і мозаїку. На жаль ця краса недоступна ані туристам, ані звичайним львів’янам, натомість серед натовпу, який увірвався у березні цього року в приміщення поціновувачів мистецтва не виявилось.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
. . . . . .
Олександр Сирцов