Ось міні-список найбільш принадних і цікавих місць Львівщини, які варто відвідати якогось дня. Кожне з цих місць має свою глибоку історію і великі перспективи.
1. Белз. Містечко Сокальського району, в якому залишилось менш, ніж 2000 мешканців. Славне тим, що звідси походить головна християнська святиня Польщі – ікона Матері Божої Ченстоховської. У Белзі можна оглянути її копію. Непросто й повірити, що колись це містечко було столицею Белзького князівства. До наших днів збереглись вулички, храми, белзька ратуша і дзвіниця, стіни і укріплення. Понад 10 років тому Белз відсвяткував своїх перших 1000 років.
2. Гавареччина – село за 15 км від райцентру Золочів, до якого можна дістатись рейсовим автобусом раз чи двічі на день, а краще – власним транспортом. Сховане у лісах, воно ще береже традицію виготовлення чорнодимленої кераміки. Окрім цього, в Гавареччині (яка умовно поділяється на верхню і нижню завдяки веселим гіркам і перепадам рівнин) є відновлена криївка УПА, велика криниця і багато закинутих сільських хатинок періоду 1960-1970-х років.
3. Діброва й Ілів – села у Миколаївському районі, пов’язані з історико-культурним поселенням Білих хорватів, більше знаних як Стільське городище. Тут на території села Діброва збереглися давні скельні печери, в яких тепер селяни тримають картоплю, добре видно з дороги т. зв. жертовний камінь, а в с. Ілів – печера, яка мала ритуальне значення. Найчарівніша там, звісно ж, природа і відсутність цивілізації. В Ілові фактично відсутній мобільний зв’язок. Чудове місце для того, щоб відпочити душею і тілом.
4. Крехів – невеличке село у Жовківському районі, знане своїм доглянутим стародавнім чоловічим монастирем. На території монастиря є церква і службові приміщення, крамничка з церковною атрибутикою, а поруч за брамою – сільське господарство монахів. Якщо оминути муровані стіни монастиря і вирушити в ліс, то можна дійти до джерела і печер, в яких жили перші монахи. Місце вражає своєю умиротвореністю і охайністю у всіх сенсах цього слова.
5. Нагуєвичі – село Дрогобицького району, де народився Іван Франко. Там представлено хату-садибу письменника, поруч – музей і при в’їзді в село стежку, створену за оповіданнями Каменяра. Далі за Нагуєвичами починаються гори і дуже гарні мальовничі обрії.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
6. Підкамінь – село у Бродівському районі, більш відоме за однойменним літнім фестивалем. Однак, важливими тут є давній монастир і великий камінь, довкола якого зібралось багато легенд і переказів. Чортів камінь 17 метрів заввишки добре видно з різних точок Підкаменя. Монастир пережив страшні часи совіцького мракобісся і поволеньки піднімається з руїни.
7. Розгірче – село у Стрийському районі, де мешкає лише 500 осіб. Відоме своїм унікальним скельним монастирем. Скелі використовувались ще у дохристиянські часи. Отже, місцинка тут цікава і непроста. Там є печери, в яких згодом жили схимники, а тепер в них туристи ховаються від дощу і деколи щось шкрябають по стінах.
8. Свірж – село у Перемишлянському районі, яке має власний замок і озеро довкола нього. Тут колись знімали радянський фільм про Д’Артаньяна і трьох мушкетерів. Стіни замку збереглися досить добре, а от всередині він не працює. Тобто, якийсь сторож там, звичайно ж, є, але потрапити у внутрішні дворики вдасться не всім. Принаймні, довкола замку можна походити і наклацати багато романтичних фотографій. Відомо ж, що усі замки дуже гарні з віддалі. Тому навіть заради мандрівки довкола Свіржа варто поїхати.
9. Тустань – середньовічна наскельна фортеця у Сколівському районі. Завдяки однойменному фестивалю вона стала туристичною принадою для молодих, де у серпні проводять лицарські бої та влаштовують культурні гульбиська на лоні природи.
10. Унів – зокрема Свято-Успенська Унівська Лавра, яка є одним із найдавніших осередків монашого життя. Це – цілий комплекс будівель у доглянутому стані, де збережено старовинні ікони. Місце паломництва християн і місце, де можна помолитися та окультурнитися.