Все про Червоне місто або подорож Марракешем

marrakesh_golovna

Марракеш – місто, в якому багата історія і самобутність сходу поєднується із сучасною культурою заходу. Тож, беззаперечно Марракеш – це надзвичайно захоплююче місто для туризму. Ми розповімо Вам, на що варто звернути увагу, якщо Ви вирішили відвідати це колоритне місто.

З чого почати подорож?

marrakesh_z_chogo_pochati

Готуватися до зустрічі з іншою культурою потрібно вже в той момент, коли Ви збираєте валізу, адже Марокко – мусульманська країна, і при виборі одягу варто це враховувати. Зрозуміло, за коротку спідницю або сукню камінням Вас не закидають, але краще поважати релігію іншої країни і вибирати більш-менш закриті наряди – в них Ви будете почувати себе набагато зручніше (фізично та морально) і комфортніше. Те ж саме стосується бурхливого прояву емоцій на людях – краще бути трохи стриманішим, щоб не шокувати місцевих жителів своїми звичаями.

Оскільки в місті ситуація з водою не найкраща, рекомендується пити тільки бутильовану воду, уникати напоїв з льодом, а фреші брати тільки нерозбавленими. Непогано також мати при собі вологі серветки і спеціальний дезінфікуючий розчин, оскільки схід, звичайно, справа тонка, але не завжди він ідеально чистий і безпечний.

З цих же причин краще вибирати готель, в якому діють міжнародні стандарти якості – наприклад, готель французької мережі Sofitel Marrakech Lounge & Spa, розташовану в розкішному районі Івернаж. Готель знаходиться буквально за два кроки від старого міста, і, прогулявшись по ринку і пройнявшись атмосферою галасливого і яскравого сходу, Ви швидко зможете повернутися в прохолоду і комфорт свого номера, та насолодитися видами гір і квітучих садів з балкона.

У літні місяці денна температура в Марракеші іноді піднімається до +50!!!, так що прогулянки по місту і смакування смачним місцевим фастфудом не всім будуть під силу. Тому, друга половина дня – чудовий час для неспішного ланчу в ресторанах при готелі Sofitel Marrakech Lounge & Spa, де подають вишукані смачні страви, приготовані з продуктів місцевого походження. Гостям також доступні великий фітнес-центр, обладнаний за останнім словом техніки, хаммам (турецька лазня) і гідромасажні ванни – є, де спалити калорії і розслабитися, поки температура на вулиці не опуститься до прийнятного показника.

Куди піти?

marrakesh_kudi_piti

Марракеш, Червоне місто або місто Бога, складається з старого зміцненого міста (Медина), і нового, сучасного міста, яке нещадовно тільки почало розвиватися (Гулеш). Зрозуміло, все найяскравіше знаходиться в старому місті (до речі, об’єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО): і головні визначні пам’ятки, і ринки, і кафе, де подають автентичні страви. У новому ж місті, яке особливо любить місцева молодь, Вас зустрінуть магазини відомих брендів, фешенебельні ресторани та нічні клуби – одним словом, все те, що Ви можете побачити і на батьківщині.

Одне з головних «місць сили та здоров’я», яке точно варто відвідати в Марокко, – хаммам, або, кажучи зрозумілою нам мовою, громадська лазня. Оскільки хаммами займають важливе місце в житті самих марокканців, там Ви не тільки відпочинете, насолоджуючись приємними процедурами, але і зануритесь в атмосферу справжнього Марракеша, потрапите в його соціум. Найбільш, мабуть, найпопулярнішим з сотень хаммамів, які знаходяться тут буквально на кожному кроці, можна вважати Les Bains de Marrakech, в якому є відкритий басейн, кілька парилень і масажні кабінети, оформлені в традиційному марокканському стилі.

marrakesh_hammam

Любителям довгих прогулянок неодмінно варто відвідати сади Марракеша – Менара, де біля підніжжя Атласових гір ростуть оливкові і фруктові дерева, і сад Мажорель, названий так на честь французького художника, який створив його навколо свого особняка на початку XX століття. Після смерті художника ні будинок, ні сад нікого не цікавили, але в 1980 році, коли місцевість вже зібралися зрівняти все з землею, територію викупили французький кутюр’є Ів Сен-Лоран і його друг П’єр Берже. Вони буквально повернули життя саду, і сьогодні кожен турист може потрапити в цей дивовижний світ рослин, фарб і мистецтва.

sadi_menera

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

sad_mazhorel

Неодмінно сходіть подивитися на величний палац Ель-Баді, який розташований в самому центрі Медини. Це жива ілюстрація до казки про Аладдіна. Палац будувався протягом чверті століття, з 1578 по 1603 роки, для султана Ахмада аль Мансура. Оброблений золотом, рідкісними видами мармуру, напівдорогоцінним камінням і найціннішими породами дерева – палац вражав своєю розкішшю. Та й сьогодні це видовище більш ніж вражаюче навіть для тих, хто поїздив по світу та багато бачив. Його будівельникам пощастило, мабуть, не менше, ніж самому султану: раз на рік кожному з них видавалося золото на вагу самого будівельника. Про те, чи не набирали вагу працівники до моменту виплати, історія замовчує.

palac_el_badi

Справжня душа Марракеша – центральна площа Джамаа-ель-Фна, перше слово в назві якої означає «соборна мечеть», а друге – «смерть». Не дуже оптимістично? Ще б пак, адже в X столітті тут страчували розбійників і вбивць.

plosza_dzhama_el_fna

Сьогодні про це залишилися лише спогади. На площі тісняться численні торговельні лавки і кафе, снують туристи і влаштовують вистави приборкувачі кобр.

Шопінг в Марракеші

shoping_specii

Східні базари – місце не для людей зі слабкими нервами: люди шумлять, лотки розташовані близько один до одно та переповнені товаром, крамарі безупинно нахвалюють товар – від усього цього голова йде обертом. Проте ринки Марракеша – обов’язкове для відвідування місце, оскільки тут Ви можете за невеликі гроші купити те, що більше не продається ніде. По-перше, варто запам’ятати, що торгуватися в Марракеші – зовсім не соромно і зовсім не означає, що Ви прагнете заощадити. Тут це свого роду гра, спілкування з продавцем, і зовсім не ознака Вашої вселенської жадібності. Бувалі туристи стверджують, що, гарненько поторгувавшись, можна купити вподобану річ за півціни, а продавця при цьому залишити абсолютно задоволеним.

У Марракеші варто звернути увагу на національне взуття з оригінальною назвою «бабуши» – гостроносі капці, які часто зустрічаються на ілюстраціях до східних казок, а також придивитися собі різні ефірні масла, які тут є в достатку. Єдине, про що варто пам’ятати: знамените арганове масло, яке виробляється тільки в Марокко, на ринку краще не купувати, оскільки в цьому випадку Ви напевно станете володарем підробки. Цінний продукт варто шукати тільки в спеціалізованих магазинах, де продається натуральна косметика і масла, але його вартість там буде зовсім не маленькою. В якості сувенірів можна купити натуральне мило на ефірних маслах, яке тут продається на кожному кроці, африканські маски і статуетки, а також дзеркала і шкатулки різних розмірів і форм, прикрашені різьбленням і напівкоштовними каменями.

babushi
masla_marrakesh

Само собою, побувати в Марракеші і не купити спецій – велике упущення, адже тут вони, по-перше, свіжі і якісні, а по-друге, дешеві. Останнє, втім, не відноситься до шафрану, який коштує неймовірно дорого і продається у вигляді тичинок. З іншого боку, в такому виді пряність оцінять хіба що шеф-кухарі, а звичайним людям цілком підійде порошок шафрану, який коштує копійки, але, звичайно, практично не впливає на аромат майбутньої страви. Якщо Вас цікавлять оливки – Ви теж потрапили за адресою: в Марракеші можна купити плоди всіх кольорів і розмірів, проте не забудьте зняти пробу перед тим, як їх купувати.

shoping_specii

Віддаєте перевагу солодощам? Неодмінно купіть знамените марокканське печиво з начинкою з горіхової пасти та різних натуральних есенцій. Печиво робиться вручну, а при його виготовленні використовується велика кількість мигдалю. До речі, і печиво, і спеції, а також різні чаї також краще купувати в спеціальній лавці, а не просто з рук.

Гастрономічний Марракеш

izha_marrakesh

Подорож в Марракеш – це прекрасна можливість спробувати цікаві, смачні і дуже специфічні делікатеси, яких Ви більше ніде не зустрінете. Для поціновувачів екстриму в місті є кафе, де можна спробувати, наприклад, варену голову кози, а любителі більш традиційної їжі напевно оцінять різноманіття ароматних м’ясних і рибних страв. Серед іншого, в Марракеші, варто покуштувати національний м’ясний суп харіра з нутом (турецький горох), сочевицею і спеціями. Марокканці кажуть, що харіра і всі страви, приготовані в спеціальному казанку, тажіна, – це смак самого Марракеша.

Крім того, тут можна спробувати смачні гарячі коржі, які печуть в кожному кварталі, свіжу рибу, запечену на вугіллі, а також варених равликів, і, звичайно, відомих марокканських мандаринів – до слова, вони тут набагато смачніші, ніж привезені в Україну.

Про автентичні солодощі, мабуть, взагалі варто сказати окремо. Неймовірно, що з тіста, цукру, масла і горіхів, марокканці створили таку кількість різних солодких страв, від яких просто неможливо відірватися. Листкові млинці “Msemen” (Мсемен) на основі борошна з кускусу з медом і топленим маслом, різні види печива… Звучить смачно. А ще в Марокко навіть є солодкий м’ясний пиріг бастійя, в якому голубине м’ясо, яйця, цибуля і суміш перців поєднуються з медом і корицею. Такого вже точно більше не спробуєте ніде!

Ось таким постає перед туристами самобутній Марракеш. Обов’язково відвідайте це місто.