Незвичайні визначні пам’ятки світу

dim_vinchesteriv

Подорожуючи світом та опинившись в італійській Пізі, кожен турист вважає своїм обов’язком сфотографуватися на фоні знаменитої вежі, «підперши» її руками, а от в Брюсселі в кадр будь-якого туриста повинен потрапити Маннекен Піс або Хлопчик, що пісяє … Ну, а якщо для Вас все це банально, то можна порушити традиції і відправитися на фотополювання за більш цікавими об’єктами. Тим більше, що оригінальних, цікавих, а часом і трохи моторошних пам’яток по всьому світу дуже багато!

. . . .

Світлофорне дерево (Лондон, Великобританія)

svitloforne_derevo

Оригінальний об’єкт дорожнього руху стоїть на перетині вулиць Уестферрі Роуд і Марш Уолл. 75 світлофорів, розвішаних на “залізному дереві” художником П’єром Віва, вперше засвітилися в 1999 році, і з тих пір, аж до сьогодні радують туристів усього світу. А ось автомобілістів вони, навпаки, трохи лякають: кажуть, що кожен водій, побачивши вперше Світлофорне дерево (сучасний пам`ятник в стилі поп-арт), мимоволі скидає швидкість. Тож, ця пам’ятка має не тільки естетичну цінність, але цілком практичну значимість.

Пам’ятник прищіпки (Філадельфія, США)

priszipka

Хто ж Вам сказав, що встановленню пам’ятників гідні тільки великі люди і знаменні події? Цей 15-метровий монумент зведений на честь звичайної прищіпки для білизни. У 1976 році, коли пам’ятник був відкритий, ходили чутки, що його відкриття оплатив невідомий мільйонер, який заробив свої великі статки саме на виробництві та продажу білизняних прищіпок. Насправді ж, автор цього монумента Клаус Ольденбург, який все своє життя шукав натхнення в простих речах і зафіксовував їх в своїх творах.

Музей сніжинок (Хоккайдо, Японія)

muzei_snezhinok

Пам’ятайте, як Ви в дитинстві гуляли взимку та ловили на рукавичку сніжинку, і розглядали її, поки вона не розстане? А ось японський вчений Накая Укітіро присвятив цьому заняттю все своє життя: він не просто розглядав сніг під мікроскопом, а й фотографував найцікавіші екземпляри. Тепер результатами його праць можна помилуватися у величезній галереї. До речі, сам музей знаходиться всередині снігової печери, так що одягайтеся тепліше та не простудіться, вирушаючи в це сніжне царство!

. .

Закохані дракони (Варна, Болгарія)

zakohani_drakoni

Невелика (всього 1 м у висоту) скульптура, що зображає двох чарівних дракончиків, які тримають в лапках «яйце пізнання», викликала обурення у багатьох жителів міста. Вони вважали, що дракони є уособленням змія-спокусника, а золоте яйце – символом всіх людських пороків. Однак, у туристів ці дракони викликають досить теплі почуття та цікавість. Тому, відвідуючи Варну, до цієї пам’ятки часто приходять закохані, щоб сфотографуватися або загадати одне бажання на двох.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Пам’ятник Недогризку яблука (Єрусалим, Ізраїль)

nedogrizok_yabluka

Спочатку, для поповнення багажу знань, варто сказати, що пам’ятників яблуку в світі кілька (наприклад, в американському Вілмінгтоні), але ось цей недогризок – унікальний. За задумом автора (Кл. Ольденбург) цієї інсталяції, яблуко – це символ падіння і розбрату, а недогризок, відповідно, є наслідком цього. Вельми символічно, чи не так? Але за словами місцевих жителів, Пам’ятник недогризка – це з’їдене до самої кісточки яблуко, що символізує досягнення певної мети, завершення процесу, набуття сенсу, раніше невідомого.

Будинок Вінчестерів (Сан-Хосе, США)

dim_vinch

Ви не вірите в привидів? Тоді вирушайте в цей старовинний особняк, прогуляйтеся по довгих, темних коридорах, підніміться по старих, скрипучих сходах … Звичайно, зустріч з привидом Вам ніхто не гарантує, але незабутні відчуття від цієї екскурсії точно залишаться! В цьому будинку самі по собі відкриваються і закриваються двері, виникають протяги і чуються різні звуки. Кажуть, що все це – не «спецефекти» для туристів, а справжня нечиста сила, яка багато років тому облюбувала цей особняк.

Пам’ятник оку (Чикаго, США)

oko

Величезне очне яблуко завбільшки з триповерховий будинок виконано настільки реалістично, що поруч з ним стає трохи не по собі. Втім, місцеві жителі вже звикли і навіть пишаються творінням художника Тоні Тассета. Кажуть, що прообразом для незвичайної інсталяції було око самого автора, так як ніхто більше не погоджувався так довго позувати при створенні цього шедевра вуличного мистецтва.

Пам’ятник гаманцю (Мельбурн, Австралія)

gamanec

Що Ви зробите, якщо побачите, що на асфальті лежить загублений гаманець? Візьмете собі чи може постараєтеся знайти власника? А якщо справа відбувається в Мельбурні, а сам гаманець виконаний з граніту? Не все так просто… Тоді швидше фотографуйтеся на фоні цієї пам’ятки: такого пам’ятника Ви більше ніде не побачите! Гігантський гаманець лежить на тротуарі біля торгового центру з дорогими бутиками та служить ніби викликом для всіх любителів шопінгу. Тож, від незапланованих покупок він точно не врятує!

Ну що, здивовані від того, які ж незвичайні пам’ятки та скульптури є на світі? Якщо зацікавилися та хочете побачити все це на власні очі – тоді вперед за враженнями.