Найкращі міста світу для велосипедних прогулянок

velosiped_golovna

В наші дні рідко хто обходиться без машини. Однак при цьому все більше людей роблять свідомий вибір на користь переміщення на двох колесах. Велосипед – це і спорт, і екологічно чистий вид транспорту, і маневреність в пробках. Саме тому, багато закохуються в цей спосіб пересування. Але навіть, якщо до постійної зміни способу переміщення в звичайному житті Ви поки не готові, то можна спробувати провести декілька днів на велосипеді в тому чи іншому туристичному місті. Адже зробити це Вам ніхто не заважає. Ми розповімо, де найкраще спробувати це зробити. Тож, список міст, які ідеально підходять для велосипедних прогулянок.

Лондон

velosiped_london

До недавнього часу британська столиця не радувала комфортними умовами для велосипедистів. У багатьох міських парках проїзд для велосипедів строго обмежений, а виїжджати на жваві вулиці, де доведеться лавірувати між двоповерховими автобусами – ризикують не всі. І це незважаючи на те, що багато лондонців воліють добиратися на роботу саме на двох колесах.

Але з тих пір, як Парламент звернув на це увагу, по всьому місту було розпочате будівництво особливих швидкісних велосипедних трас – двосмугових доріжок, відокремлених від основних трас широким бордюром. Сьогодні ж вони проходять по основним дорогам від околиць до центру, дозволяючи вільно і безпечно добиратися з однієї точки міста в іншу. А для туристів або тих, хто не хоче турбуватися про безпечну парковку, по всьому Лондону розташовані автоматичні стійки. Заплативши банківською картою порівняно невелику суму, можна орендувати велосипед.

Більш того, нещодавно з’явилися міські велосипеди, яким спеціальні стійки не потрібні. Колеса у них легко розблокувати за допомогою програми на смартфоні після оплати, а значить припаркувати після використання їх можна в будь-якому місці.

Якщо ж звичайний велосипед для Вас занадто нудний, то можна навчитися їздити на незвичайному транспортному засобі вікторіанської епохи. А для людей, що віддають перевагу більш складним і мальовничим маршрутам, існує безліч турів: як одноденних по околицях Лондона, так і тривалих. Наприклад, за тиждень з Лондона можна доїхати до Амстердама, який давно вже вважається світовою столицею велосипедистів.

Амстердам

velosiped_amsterdam

Амстердам по праву вважається царством велосипедів: тут на них їздять люди різного віку і професій. Кажуть, кількість двоколісного транспорту в місті в чотири рази перевищує автомобілі, а якщо порахувати, скільки жителі міста проїжджають за один день, то вийде шлях довжиною в два мільйони кілометрів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Але треба зауважити, що так було не завжди. У 70-і роки в Амстердамі стався справжній автомобільний бум. Післявоєнна економічна ситуація в країні покращилася, машини почали набувати все більшої популярності, а велосипеди відійшли на другий план. Це спричинило за собою величезну кількість автомобільних аварій за участю велосипедистів. На щастя, уряд вчасно усвідомив всі плюси велосипедної їзди.

Зараз їздити на двох колесах в Амстердамі навіть більш природно, ніж на автомобілі: для багатьох жителів – це основний спосіб пересування.

Туристи можуть знайти величезну кількість цікавих і красивих маршрутів. Обов’язково варто проїхатися вздовж каналів: це кращий спосіб познайомитися з містом. Для одноденної подорожі поїдьте в сусідній регіон Ватерланд, розташований на північ від Амстердама. Шлях буде проходити через мальовничі зелені поля, а в самому регіоні можна знайти безліч невеликих містечок зі старовинними дерев’яними будинками.

Берлін

velosiped_berlin

Берлін називають одним з найбільш зручних для пересування на велосипеді міст. Для комфорту велосипедистів тут все організовано з суто німецькою точністю. Система Call a bike, наприклад, дозволяє скористатися міськими велосипедами, просто зателефонувавши за вказаним на них номером або отримавши код через спеціальний додаток на смартфоні. Повернути велосипед можна за таким же алгоритмом в будь-якій точці міста.

Для того, щоб орієнтуватися в незнайомому місті було простіше, існує спеціальний додаток, який допоможе побудувати шлях з однієї точки в іншу. А для всіх, кому нецікаво безцільно їздити по місту, існує величезна кількість турів. Можна проїхатися по основних міських визначних пам’ятках в супроводі гіда, а можна виїхати на природу і влаштувати собі випробування на витривалість. Якщо захочеться чогось незвичайного, організуйте екскурсію по альтернативному Берліну і познайомтеся з його субкультурою. Хто ж як не місцевий житель найкраще розповість про покинуті лікарні, що перетворилися в галереї, або невелику ферму, облаштовану жителями будинків-фургонів?

Портленд

vedosiped_portlend

Портленд вважається самим «велосипедним» містом США. Ще в 1971 році тут був введений закон, який зобов’язує включати велосипедні доріжки в проекти всіх основних трас міста. Через 45 років у всьому штаті Орегон, включаючи Портленд, відсоток людей, які регулярно пересуваються на велосипеді, став вищим, ніж в будь-якому іншому штаті США.

У Портленді є кафе, де місць на велосипедній стоянці більше, ніж столиків всередині. Є доріжки, що ведуть через ліси і пагорби. А в самому місті можна проїхати по еспланаді «Східний берег», пішохідній та велосипедній доріжці протяжністю понад два кілометри, включаючи найдовшу в США плавучу дорогу. Це не просто зручно, але ще і дає можливість помилуватися на міські пейзажі біля води. А ті, хто хоче поєднати фізичне навантаження зі смачною їжею, можуть скористатися велосипедною екскурсією по найкращих кафе, ресторанах і крамницях міста, організованою місцевим жителем.

Копенгаген

velosiped_kopengagen

Копенгаген – місто, де більше половини жителів використовують велосипед як основний вид транспорту. Ще в 40-і роки через дефіцит бензину, їх кількість в Данії різко зросла, і з тих пір тільки продовжує зростати. Велосипед тут вважається екологічним, економним і зручним видом транспорту. Турист на двох колесах тут точно не буде виділятися. Все місто – прекрасний приклад того, як комфортно можна вписати велосипеди в культуру і інфраструктуру міста. Тут навіть світлофори влаштовані так, що зелений сигнал для велосипедистів загоряється раніше, ніж для водіїв автомобілів, дозволяючи їм проїжджати вперед, а то і зовсім рухатися без зупинок.

Велосипед тут можна брати з собою в метро і поїзди, необхідно тільки купити для нього окремий квиток. Це відкриває нові можливості для тих, хто хоче відвідати віддалені від міста місця. Обов’язково варто поїхати на Амагерський пляж або в місто Драгер, колишнє селище рибалок, що славиться тихими вулицями і будинками, що збереглися з XVIII століття. Якщо ж Ви хочете дослідити всю країну, можете відправитися в семиденний велосипедний похід по побережжю Данії.

Ось такий список міст, які найкраще підходять для велосипедних прогулянок, ми Вам пропонуємо. Тож, якщо плануєте відвідати хоча б одне з них – не упустіть можливості покататися з вітерцем!