Мандруємо світом: куди поїхати на Великдень?

pasha_za_kordonom_golovna

Весна… І саме квітень, коли вже й не холодно, але ще й не спекотно, – прекрасна пора для того, щоб помандрувати світом. Перед Великоднем у столицях і великих містах відкриваються традиційні ярмарки, де кожен відвідувач зможе зануритися у привітну атмосферу напередодні найважливішого християнського свята. Вас чекає чудова вулична їжа, жива музика, вироби ручної роботи на пасхальну тематику. Але так як побувати відразу і скрізь, та подивитися все за декілька днів не вдасться, ми пропонуємо вибрати одине з міст та сповна насолодитися святом.

Ізраїль – святкування на Святій Землі

pasha_erusalim

Класикою пасхального туру вважається паломництво до Ізраїлю – адже саме тут, в храмі Гробу Господнього, на Великдень сходить благодатний вогонь, який віруючі вважають нерукотворним дивом.

Правда, потрапити на саму Пасху в храм Гробу Господнього буде проблематично: “Паломники бронюють місця заздалегідь і приходять до храму напередодні свята, так що потрапити всередину храму практично нереально. Але ми пропонуємо побувати в храмі на літургії напередодні, або на другий день Пасхи”, – розповідають в одному з турагентств.

Головним містом для всіх християн, безумовно, є Єрусалим. Зробити у Великдень паломництво на Святу Землю – мрія більшості християн. І навіть якщо Ви не вірянин, спостерігати за літургією буде цікаво.

Якщо ж Ви запланували самостійну подорож, то заздалегідь потурбуйтеся про проживання, адже ажіотаж у цей період буде просто божевільним.

Ватикан

pasha_vatikan_

Одне з найбільших великодніх урочистостей у світі проходить у Ватикані, куди на Страсний тиждень прибувають мільйони паломників. Усі вони намагаються потрапити на недільну месу на площі Св. Петра і особисто почути великоднє звернення Папи Римського.

Якщо Ви теж хочете побувати в найменшій державі, краще спланувати поїздку заздалегідь. Однак, вирушаючи у Ватикан на Великдень, потрібно бути готовим, що в цей період тут будуть натовпи паломників з усього світу і повноцінна екскурсія у Вас навряд чи вийде. Зате вдасться побувати в резиденції Папи Римського і взяти участь у святій месі.

Прага

pasha_praga_

Площі чеської столиці перетворюються за декілька тижнів до Великодня в ярмаркові. Тут Ви знайдете все те, за чим їдуть у Європу перед Різдвом і Великоднем: святкову атмосферу, привітний настрій, смачну вуличну їжу та напої, традиційні подарунки ручної роботи, сувеніри та народний одяг. Обов’язково спробуйте місцеві ковбаски, десятки видів випічки, пиво. А після їжі вирушайте за духовними і душевними радощами. Послухайте службу в одному з численних храмів, розпишіть пасхальне яйце під керівництвом досвідченого майстра, прокатайтеся на кораблику по Влтаві.

Краків

pasha_krakiv

Хоча Краків і не столиця Польщі, але саме сюди перед Великоднем приїжджають туристи і самі поляки. Майже вся територія Старого міста перетворюється на суцільний ярмарок, із центром на Ринковій площі. У ці дні тут так само проходять фестивалі народної музики і свято квітів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

З усієї Польщі з’їжджаються виробники продуктів харчування, щоб здивувати своїми новинками і порадувати традиційними ласощами. Саме тут можна продегустувати кращий у Польщі журек (суп на заквасці), Бігус, пасхальну випічку та ковбаси. У неділю свято не закінчується, великодні гуляння тривають весь тиждень.

Відень

pasha_viden_

Австрійська столиця багата на локації, на яких проходять великодні гуляння. Величезний ярмарок розкидається щороку перед палацом Шенбрунн, де зберуться понад 60 кулінарів з усієї країни, щоб позмагатися у кращих частуваннях.

На площі Фрейунг проводиться традиційний Старовенський ярмарок, який неможливо не відвідати через видатну гору писанок. Тут же можна спробувати різні паски, стати учасником великодніх обрядів, помилуватися на вироби ручної роботи та щось придбати на згадку.

Болгарія

pasha_bolgariya_

Собор Св. Олександра Невського — центр великодніх святкувань у Болгарії. Традиції болгарів багато в чому схожі з тими, що прийняті у нас, українців. Місцеві жителі заготовляють безліч фарбованих яєць, перше з яких обов’язково фарбується в червоний колір, який символізує кров розіп’ятого Ісуса. Найціннішими вважаються яйця, знесені курми протягом Чистого четверга – їх не їдять, а зберігають протягом року, вважаючи своєрідними оберегами для дому. Перше фарбоване яйце також вважається оберегом – ним труть щічки дітей.

Гуляння проходять на вулицях всіх міст і сіл – танці та пісні тривають до ранку, а після недовгої перерви на сон, вулиця знову заповнюється народом, адже Великдень у Болгарії прийнято відзначати цілих сім днів.

Найбільш урочисті і красиві служби справляються в столичному соборі Святого Олександра Невського.

Німеччина

pasha_nimechchina_

Великодні ярмарки в німецькій столиці відкриваються за 2 тижні до Христового Воскресіння. Найбільший у західній частині міста розташовується біля зоопарку, а в східній – біля Французького собору. Але і на інших площах міста Ви абсолютно точно знайдете дерев’яні будиночки і лотки з традиційними частуваннями, випічкою та обов’язковими шоколадними зайцями.

На Александрплатці з’явиться традиційний «живий куточок», де маленькі відвідувачі зможуть погладити і погодувати овечок, кроликів та іншу милу домашню живність. А якщо Вам не вистачає видовищ, то за ними вирушайте в цитадель Шпандау, де буде проходити великодній ярмарок із середньовічним ухилом, лицарським турніром і виступом факірів.

Незвичайна пасхальна традиція існує в Баварії в містечку Траунштайн. У великодній понеділок місто заповнюється вершниками на конях. Вони беруть участь у кінній процесії на честь св. Георгія, покровителя коней і худоби. Вершники рухаються до церкви Еттендорф в трьох кілометрах від міста, де священик благословляє тварин. Вранці та вдень тут проходить традиційний танець з мечами.

Греція

pasha_greciya_

Альтернативою Ізраїлю може стати оплот православ’я – Греція. На Великдень туристи масово їдуть на святу гору Афон або в знаменитий гірський монастир в Метеорі. Але відвідування гори Афон на Великдень гарантують далеко не всі туроператори, посилаючись на великий ажіотаж.

Іспанія

pasha_ispaniya_

Мабуть, ніде в Європі не святкується Великдень із таким розмахом, як в Іспанії. Це одне з наймасштабніших свят в країні. У великих і маленьких селах по всій країні, відбудуться сотні релігійних процесій, що символізують шлях Христа на Голгофу. Деякі грішники збираються пройти весь шлях босоніж з прив’язаними до ніг ланцюгами.

Найбільша барвиста хода проходить на півдні Іспанії, в столиці Андалусії, Севільї. У ній беруть участь представники понад 50 братств, деякі з яких були засновані в ранньому Середньовіччі. Кожне з братств проходить містом визначений маршрут, який закінчується біля кафедрального собору. Учасники урочисто проносять по місту значні помости зі статуями Марії, Христа і біблійних персонажів.

У Севільї Великдень святкують з розмахом. При плануванні подорожі в Севілью варто врахувати, що під час свят і фестивалів вартість проживання значно підвищується.

Скоро в кожному будинку у всіх країнах світу спалахне Великодня свічка. Ми надіємося, що сьогоднішні поради про те, куди поїхати на Великдень за кордон, стануть Вам в нагоді.