Мандрівка велосипедом стане зручнішою на відміну від авто

Європейські міста, включаючи Париж, Берлін і Мілан, планують стати більш доброзичливими до пішоходів і велосипедів після пандемії.

groupcycling

У Парижі створено 65 кілометрів нових велосипедних доріжок по всьому місту. Це частина “Плану Вело“, придуманого мером Анн Ідальго ще до кризи через коронавірус. Згідно з цим планом до 2024 року французька столиця повинна стати більш дружньою до велосипедистів. Але тепер реалізація проекту прискорилася.

cyclinggroup

Виділено 20 мільйонів євро для стимуляції людей переходити з приватних автомобілів на велосипеди. Влада Парижа також заборонила в’їзд на приватних автомобілях на Рю де Ріволі, одну з найжвавіших транспортних магістралей міста. Вона відкрита тільки для велосипедів, громадського транспорту і швидкої допомоги.

Берлін робить аналогічні кроки, організовуючи тимчасові велодоріжки, щоб допомогти людям підтримувати соціальну дистанцію.

cyclinggroup1
У Мілані діє план Strade Aperte, що в перекладі означає відкриті вулиці. Він передбачає перерозподіл 35 кілометрів міських вулиць для велосипедистів і пішоходів.

Скорочення числа автомобілів на дорогах Європи з моменту введення в дію обмежувальних заходів через коронавірус зробило позитивний вплив на навколишнє середовище і здоров’я населення. За даними Центру досліджень в області енергетики і чистого повітря, поліпшення якості повітря за останній місяць привело до зниження смертності від забруднення в Європі.

cyclinggroupmontain

Крім того, у Європі велосипедистам пропонується велика кількість спеціальних прогулянкових маршрутів. Так спеціальні велошляхи тут влаштовані для індивідуальних мандрівок або в колі сім’ї. Здійснити поїздку можна вздовж річки Рейн, Дунай, Ельба чи Вісла. Є спеціально створені маршрути у Альпах чи Татрах, які особливо сподобаються любителям гірського велоспорту.

Крім того, є хороші варіанти прогулянок для любителів швидкої їзди – це спеціально обладнані траси.

cyclinggroup2

У Словаччині, наприклад, на сьогодні обладнано 3500 км велосипедних доріжок, у Чехії розбудовується мережа велодоріг з 85-ти маршрутів, власне, як і в Польщі, де поки що виразною є частина євровеломаршруту R1 “Нідерланди-Польща”. В Австрії тільки у Тиролі в лісових зонах пропонується близько 2700 км доріжок, призначених для велосипедів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

На таких маршрутах завжди розташовані невеличкі готельні комплекси і недорогі ресторани, а також кемпінги. Проте є деякі застереження до мандрівників з наметами, стихійне встановлення тимчасової ночівлі в наметі у європейських країнах, як правило, заборонене. Якщо велосипедисту кортить заночувати у власному наметі, то потрібно заздалегідь взяти дозвіл на це у власника земельної ділянки.