Важливість страхового полісу при виїзді за кордон

Від раптового погіршення здоров’я або настання форс-мажорних ситуації не застрахований навіть найбільш передбачливий турист. Для того, щоб в чужій країні отримати якісну медичну або будь-яку іншу кваліфіковану допомогу, потрібно заздалегідь оформити страхівку для подорожей за кордон.

Оформлення страхівки є гарантією економії нервів, часу і, звичайно, грошей. Без поліса коштів доведеться викласти на оплату медичних послуг дуже багато. Адже ні для кого вже не секрет, що послуги медиків для нерезидентів коштують дуже дорого. Натомість, присутня на руках страхівка дозволить практично 100-відсотково покрити непередбачені витрати в наступних випадках:

  • втрата багажу і документів;
  • нещасний випадок або отримання травми;
  • наявність претензій третьої особи за заподіяну його здоров’ю або майну шкоду;
  • потреба в рядковому отриманні юридичної допомоги;
  • скасування раніше сплаченого виїзду за кордон;
  • потреба в транспортуванні на батьківщину через отримання важких травм;
  • летальний результат гостя на закордонній території;
  • оплата медичних послуг у разі вагітності.

Деякі туристи впевнені, що оформлення страхового поліса перед виїздом за кордон є ні чим іншим, як прагненням туристичних агентств до збагачення. Тому можна сміливо відмовлятися від запропонованої агентством послуги і їхати за кордон просто так. Правильно оформленим страховим полісом повинен володіти кожен громадянин, що виїжджає навіть в ближнє зарубіжжя з будь-якими цілями чи ділового, чи приватного візиту.

Туристичну страховку зазвичай оформляють співробітники туристичного агентства. При бажанні поліс можна оформити і самостійно, звернувшись до відповідного сервісу в Інтернет.

Оформлення страховки для поїздки в країни Шенген здійснюється за окремою формою, відповідно до вимог, прийнятих для страхування гостей, що в’їжджають в країни Європи.

Можливість подорожувати, використовуючи безвізовий режим, заощадила для українців не лише час, нерви та додаткові витрати, а й зменшила перелік необхідних документів для виїзду за кордон.

Формально після запровадження безвізового режиму наявність страхового полісу для перетину кордону з Польщею не є обов’язковим. Згідно з інформацією польської прикордонної служби, для в’їзду в країну на короткий термін по безвізовому режиму іноземцям потрібно мати лише біометричний закордонний паспорт, достатньо фінансових засобів для перебування на території Польщі та повернення назад, підтвердження мети та умов поїздки й бути відсутнім в списку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС.

Насправді практика показує, що страховий поліс для перетину польського кордону навіть при поїздці на кілька днів обов’язковий. По-перше, це є вимогою закону “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” де чітко прописано, що “з метою створення умов, що гарантують відшкодування громадянинові України витрат, пов’язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном, громадянин України повинен бути застрахованим”. Цікаво те, що українські прикордонники практично ніколи не перевіряють у виїжджаючих наявність страхового полісу, зате проблеми можуть виникнути при переході польської митниці.

strakhovyipolis

Незалежно від того, яким способом перетинати кордон з Польщею, автомобілем, літаком чи пішки, продемонструвати страховку просять при проходженні митного контролю. Якщо вона є, це автоматично знімає всі інші запитання з боку прикордонників. У випадку відсутності можуть з’явитися зайві проблеми, в тому числі з підтвердженням мети і тривалості поїздки, наявності достатньої кількості готівкових коштів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Без страхового полісу можна подорожувати власникам Карти Поляка. Для всіх інших він є необхідним хоча б з міркувань власного здоров’я і гаманця. Якщо не буде ні медичного страхування, ні коштів на оплату лікування, згодом можуть з’явитися проблеми при повторному в’їзді до Польщі, навіть, незважаючи на безвізовий режим.