Українські піраміди

ukrainski_piramidi_golovna

Щоб поглянути на піраміди всі туристи, в першу чергу, вирушають до Єгипту. Але ніхто навіть не здогадується, що відвідати піраміди можна і в Україні. Уявіть собі, що Україна – рекордсмен за кількістю пірамід в Європі. Науковці ствреджують, що деякі піраміди розташовані на території нашої країни мають унікальну цілющу властивість і здатні вилікувати від багатьох хвороб. Тож, відправляємося в мандрівку та дізнаємося де на території України розташовані піраміди.

Столітні піраміди в Полтавській області

piramidi_usipalnicya

Перша з пірамід знаходиться в с. Комендантівка Кобеляцького району, Полтавської області. А звели її тут за наказом морського офіцера Олександра Білевича. За службовим обов’язком він неодноразово бував в Єгипті і перейнявся місцевою культурою. Особливо його вразили усипальниці фараонів. Так Білевич став першим, хто привіз цю традицію в Україну.

У 1864 році Білевич приступив до будівництва. Він планував звести 15-ти метрову піраміду з масивних гранітних блоків, здобутих в місцевому кар’єрі. Їх повинні були доставляти наверх за допомогою дерев’яних жолобів. А щоб надати конструкції міцності і довговічності, замішували вапняний розчин на яєчних білках і свіжій крові домашньої худоби.

Будівництво тривало 13 років.

Вчені вважають, що спочатку піраміда замислювалася як церква, але в 1877 році раптово померла обожнювана дружина офіцера – Софія, і він вирішив зробити з піраміди усипальницю. А в 1915 році тут поховали і самого Олександра Білевича.

Цю піраміду місцеві жителі називають Софіївській церквою. Вона складається з трьох ярусів, з’єднаних між собою звивистою складною системою коридорів і підземних ходів. На нижньому знаходиться склеп, де і знайшли свій останній притулок Олександр і Софія Білевичі. На першому поверсі проходили служби – тут розташувався вівтар та іконостас, а другий служив дзвіницею. На верху споруди встановили православний хрест.

Подібно єгипетським пірамідам, доля усипальниці Білевичів була трагічною. У повоєнні роки її розграбували, частково зруйнували і влаштували тут склад хімікатів. І лише на початку 2000-х місцевий підприємець зацікавився долею піраміди і вирішив її відреставрувати. Тепер до неї приїжджають туристи і захоплено слухають про непросту і цікавої історії цієї споруди.

Піраміда Закревських

piramida_zakrevskih

Усипальниця Закревських також у формі піраміди заввишки 9 метрів розташована в селі Березова Рудка Пирятинського району тієї ж Полтавської області. Її побудував відомий поміщик і цукровий магнат Ігнатій Закревський.

Династія Закревських була широко відома далеко за межами не тільки Полтавщини, а й України. Інтелігентне панство, серед яких було чимало військових, дипломатів, прокурорів і поміщиків.

При імператорі Ігнатій Платонович служив послом в Єгипті і не втомлювався захоплюватися величчю і загадковістю цієї країни. У 1989 році, повернувшись з далекого відрядження, він вирішив звести піраміду-усипальницю над могилою батьків. До справи він підійшов дуже серйозно.

Грані споруди чітко збігалися зі сторонами світу, як це було і в єгипетських пірамідах. Вхід в сімейний склеп родини Закревських охороняла статуя богині Ізіди – символ сімейної вірності і захисниця мертвих. Вік скульптури становив понад 2 000 років, а сама вона була спеціально доставлена з Єгипту.

Усередині піраміда була розписана цитатами з Біблії з одного боку і єгипетськими фресками – з іншого. Стіни споруджені із силікатної цегли і покриті шаром цементу, що імітує плиточне облицювання. Всередині каплиці по центру знаходився вівтар і склеп з чотирма арками і великим кам’яним хрестом в центрі, і ще одним, залізним – зверху.

Відразу після закінчення будівництва піраміди Ігнатій Закревський помер. Дочки поховали батька в родовому склепі. Але в 1917 році спокій навіки спочилих Закревських був порушений. Піраміду розграбували, статую викинули, фрески знищили, а тіла представників династії викинули в канаву і, лише завдяки голові «червоних» слідопитів Надії Стеценко, Закревських потайки перепоховали.

Деякий час послужила піраміда складом молочної продукції. Температура в приміщенні сприяла збереженню швидкопсувних продуктів.

Друга хвиля наруги над усипальницею Закревських припала на 80-ті. Місцева влада вирішила, що вона просто не вписується в місцевий пейзаж. Усипальницю б точно знесли, але… спорудження не піддавалося жодній руйнівній силі. Навіть бульдозеру. Містика, чи вапняний розчин на жовтках і свіжій крові, але усипальниця стоїть досі.

Сучасні українські піраміди

Нещодавно в селі Кіндрівка неподалік від Кременчука з’явилася ще одна 6-метрова піраміда. Її побудував місцевий житель Володимир Марковський, повністю скопіювавши знамениту піраміду Хеопса, але в мініатюрі. До речі, на будівництво ентузіаст витратив всього рік, а сама піраміда обійшлася йому в 10 000 грн. Чоловік стверджує, що при будівництві він не використав жодного цвяха. А звів він її для того, щоб дослідити вплив конструкції на людину і вивчити її позитивний вплив на здоров’я людей. Він упевнений, що його піраміда здатна зцілювати і гармонізувати простір.

piramida_kindrivka

А ось на території обласного госпіталю для інвалідів війни у Вінниці стоїть лікувальна гранітна піраміда, куди пацієнтів направляють на процедури навіть самі лікарі. На її створення пішло 250 тонн граніту. Один з авторів цього незвичайного проекту запевняє, що піраміда накопичує космічну енергію. Навколо неї також створюється особливе поле, що сприятливо впливає на конкретні органи. Щоб людям було легше зрозуміти, що і де лікувати, навколо споруди розташовані лавки з інструкціями.

vinnicka_piramida

У минулому році в місті Галич Івано-Франківської області місцевий пасічник Віктор Білаш побудував «бджолопіраміду». Автор цієї незвичайної споруди запевняє, що в Україні немає аналогів його витвору. Сама піраміда строго орієнтована на сторони світу. В її будівництві також не було використано жодного цвяха. Її зводили спільно з біоенергетиками і пірамідологами, щоб максимально грамотно втілити свій задум у життя. Висота споруди становить 3,8 м.

bdzholopiramida

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Ось такою неймовірною і загадковою є наша Україна. Для того, щоб побачити щось унікальне, зовсім не обов’язково їхати до інших країн. Тож, якщо Ви хочете побачити піраміди, Вам точно стане в нагоді запропонована стаття.