Брюгге в Бельгії
Залягти на дно в Брюгге навряд чи захочеться, зате нескінченно гуляти і насолоджуватися красою – неодмінно. Місцеві жителі явно забули перевернути календар десь в 15 столітті, а з тих пір і зовсім перестали думати про час. Площа Гроті Маркт як і раніше сповнена жвавих торговців, Міська рада засідає в ошатній ратуші, на кам’яних мостових раз у раз лунає цокіт копит – гармонію порушують лише натовпи туристів, що атакують місто влітку і в свята.
Кольмар у Франції
Кольмар – французька Венеція: по мальовничим каналам неспішно лавіюють гондоли, лише гондольєри зазивають перехожих на мові Дюма і Гюго. А на суші підпирають один одного фахверкові будиночки, пофарбовані в життєрадісні тони і обвішані строкатими квітковими горщиками.
Сусіднє село Егісайм, одне з найкрасивіших у Франції, славиться не тільки пряниковою архітектурою, а й старовинними виноробними з ігристим не гірше, ніж в Шампані.
Ческі-Крумлов в Чехії
Головна визначна пам’ятка Ческі-Крумлова – монументальний замок 13 століття, який поступається за величиною лише Празькому Граду. Навколо кружляють вузькі вулички, особливо ефектні в вогнях вечірньої ілюмінації. І на кожному кроці – легенди: про гномів, які чіпляються до перехожих, про Білу Даму, що охороняє місто від бід, про служницю марки, убитої божевільним королевичем, про нещасного алхіміка, який так і не знайшов еліксир молодості, – важко розібрати, де вигадка, а де правда.
Ія в Греції
Ія – перлина острова Санторіні, безтурботне містечко зі знаменитими на весь світ заходами. Тишу і спокій не порушує навіть гуркіт автомобілів, адже пересуватися на них тут просто заборонено. Та й навіщо позбавляти себе задоволення від піших прогулянок повз біло-блакитні вілли, вітряні млини і кріпосні стіни, які колись захищали місто від піратів.
Світанки в Ії теж вражають, та й туристів рано вранці набагато менше.
Манарола в Італії
Італійська Манарола – частина національного парку «Чінкве-Терре», внесеного до списку скарбів ЮНЕСКО. Вона з’єднана з Ріомаджоре «Дорогою любові», що петляє над обривом уздовж Лігурійського моря. Манарола – мозаїка з пишних виноградників, древніх каплиць, замкових руїн і генуезьких будинків, які обліпили скелю подібно до ласточкиного гнізда. А ще це рай для гурманів: в ресторанах подають місцеві вина і страви з соусом песто, винайденим тут же, в Лігурії.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
Ровінь у Хорватії
Ровінь – місто з багатою історією, що виникло в 3-5 столітті і встигло побувати під владою Візантії, Німеччини, Франції, Венеціанської і Австро-Угорської республік. Нагадування про минуле зосереджені на Каплевидному півострові в Адріатичному морі. Милуватися ними краще з дзвіниці храму Св. Євфимії, а після – гуляти по середньовічних вуличках і ніжитися на дрібногалькових пляжах.
Символ Ровіні – розміщені на вікнах віконниці. У Старому місті не можливо знайти і двох однакових пар.
Хальштатт у Австрії
Над Хальштаттом на славу попрацювали і природа, і людина. Ідилічне селище оточують вершини Дахштайна і фотогенічне озеро, а місцева архітектура – втілення елегантності. Туристів приваблюють не лише пейзажі, а й соляні копальні 2 тисячоліття до нашої ери, озерна форель та … кістниця Бін-Хаус з людськими останками. Земля для кладовищ тут в дефіциті, і раз у десятиліття кістки відкопують, підписують, розфарбовують і поміщають в каплицю, така ось страшна казка.
Ротенбург-на-Таубер в Німеччині
Розташований на Романтичній дорозі Ротенбург зачаровує з першого погляду. Тут все чарівне: фахверкові будівлі, тінисті парки, готичні церкви, ремісничі майстерні і спокусливі Брецель кондитерські. Довершує і без того святкову картину Музей Різдва, відкритий протягом цілого року.
Бесалу в Іспанії
Каталонський Бесалу – застиглий у часі залишок Середньовіччя в 30 км на північ від Жирони. Римський міст 11 століття, особняки міських вельмож, романські церкви, руїни синагоги і єврейських лазень – на компактній території переплелися епохи та культури. Уважний турист помітить дивні стільці, прибиті до деяких фасадів під самими дахами. За легендою, їх вішали для пролітаючих над містом відьом: нехай краще відпочивають зовні і не намагаються проникнути в будинки.