Подорож по моторошних місцях планети

osnovna_motoroshni_miscya

Любите фільми жахів чи обожнюєте відвідувати кімнату страху, щоб трішки похитати собі нерви? Тоді і відпустка Вам потрібна відповідна: трішки страшна, трішки містична і неймовірно цікава. Отже, затамувавши подих, включите фоном тривожну музику … та читайте і переглядайте список моторошних місць планети.

The Stanley Hotel (Колорадо, США)

zamok_ssha

Кажуть, що тут Стівен Кінг почав писати своє знамените «Сяйво», саме тому сюди з усього світу з’їжджаються шанувальники творчості «короля жахів». А ще сюди приїжджають мисливці за привидами і любителі всього потойбічного.

Піаніно в холі тут частенько грає саме по собі, а в порожніх номерах чутні чиїсь голоси і дитячий сміх. А особливою популярністю у тутешніх привидів користується номер 407: саме там мешканці та персонал кілька разів бачили привид колишнього господаря готелю – він стояв біля вікна і дивився на околиці.

Загалом, якщо Ви мрієте зустрітися віч-на-віч з надприродним, адресу Ви тепер знаєте!

Зачарований ринок Сонора (Мехіко, Мексика)

rinok_mehiko

Здавалося б, про яке чаклунство може йти мова в наш час? Однак на цьому ринку навіть найзапеклішим скептикам і матеріалістам стає не по собі. Судіть самі: тут можна купити все, що пов’язано з магією або чарами. Одні купують черепа змій, сушених жаб і варять зілля самі, інші запасаються готовими ліками і еліксирами. А ще місцеві продавці готові познайомити кожного як з білою, так і з чорною магією…

Знайдуться навіть ті, хто з радістю розповість Вам про культ вуду і допоможе з виготовленням заповітної лялечки. Втім, якщо заняття магією в Ваші найближчі плани не входять, можете просто придбати тут цілком невинний сувенір на удачу або на залучення грошей – їх на чаклунському ринку в Мехіко також в надлишку. Кажуть, що багато з них дійсно таки працюють!

Вулиця (кут/кімната) Мері Кінг (Единбург, Шотландія)

vulicya_meri

Якщо Ви запитаєте у жителів Единбурга, чим же знаменита ця підземна вулиця, Вам з радістю розкажуть кілька моторошних легенд, які про неї ходять. Одна з них розповідає про дівчинку, яка захворіла чумою і була замурованою тут колись у власній кімнаті.

Щоб задобрити привид дівчинки, жителі міста і туристи приносять їй іграшки, але ці подарунки не заважають привиду періодично лякати особливо вразливих перехожих (повідомлення від туристів про такі зустрічі з’являються регулярно).

Зараз вулиця Мері Кінг є частиною музею, який оповідає про життя Единбурга в XVIII-XIX ст. Втім, любителів містики сюди приїжджає набагато більше, ніж просто цінителів історії.

Кістниця (Кутна-Гора, Чехія)

kistnicya

Історія цієї церкви почалася в XIII столітті, коли мандрівний монах привіз і розвіяв над цим місцем жменю землі з Єрусалиму, тим самим зробивши його святим. Відповідно, знайти свій останній спочинок тут бажали всі знатні жителі навколишніх земель, а згодом Європу накрила чума, і як наслідок – небіжчиків стало занадто багато, тому їх почали просто скидати в підвал каплиці.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Коли чума відступила, кістки не стали ховати, з них зробили те, на що сьогодні приїжджають подивитися туристи з усього світу: останки прикрасили інтер’єр церкви. Ви коли-небудь бачили люстру з людських кісток або піраміди з черепів? Підраховано, що всього на оздоблення кістниці пішли останки 40-50 тисяч померлих.

Залізна «дорога смерті» (між Бангкоком (Таїланд) і Рангуном (Бірма)

zalizna_doroga_smerti

Офіційна назва цього об’єкта – Тайсько-Бірманська залізниця, проте місцеві жителі вже півстоліття не називають її інакше як «дорога смерті». Її будівництво велося в роки Другої світової війни силами військовополонених. Історики кажуть, що у важких умовах загинуло понад 100 тисяч каторжників.

Сьогодні ця дорога залишилася всього лише нагадуванням про ті страшні роки: «дорогою смерті» курсують тільки туристичні поїзди, які возять всіх бажаючих від станції Та Кіл до станції Нам Ток.

Однак по дорозі Вас чекає не тільки краса Таїланду і мальовничі пейзажі: багато туристів говорять, що по дорозі можна зіткнутися з дійсно містичними і незрозумілими речами. Недарма ж місцеві жителі говорять, що мученицькі душі закатованих будівельників до цих пір бродять по рейках.

Замок Дракули (Бран, Румунія)

zamok_drakuli

На перший погляд, цей замок нічим не відрізняється від десятка інших європейських замків. Однак тут колись жив найжорстокіший і кривавий румунський князь – Влад Цепеш на прізвисько Дракула. Ні-ні, кров він не пив і денного світла не боявся, однак славився на всю країну своєю жорстокістю і нещадністю до ворогів.

Найстрашніші тортури і найвитонченіші страти відбувалися саме в цьому замку, та й дух самого власника за легендою досі витає в цих стінах. До речі, Брем Стокер почав писати свій знаменитий роман про графа-вампіра після відвідування цього замку. Може, в одному з темних коридорів йому зустрівся привид самого Дракули?

Вежа божевільних (Відень, Австрія)

vezha_bozhevilnih

Колись в цій вежі дійсно тримали найбільш буйних пацієнтів психіатричної лікарні. Тепер же тут розташовується музей, від експонатів якого найбільш вразливі відвідувачі можуть запросто зійти з розуму. Йдеться про “Музей патологоанатомії”, в експозиції якого понад 4 тисячі різних чудасій.

Тут можна побачити і заспиртовані потвори, і плаваючі в формаліні мізки, і скульптури, виконані з людських кісток … Мабуть, один з найцікавіших експонатів музею – це відтята голова італійського анархіста Луїджі Лучені, який в 1898 році здійснив смертельний замах на королеву Єлизавету Баварську.

Музей душ покійних (Рим, Італія)

muzei_dush_pokiinih

Цей незвичайний і лякаючий музей розташований в ризниці церкви Дель-Сакро-Куоре і отримати доступ до нього можна тільки з дозволу місцевого священика. Кожен експонат в цьому музеї – це доказ того, що після смерті душа людини періодично нагадує про себе. Перший предмет з’явився в колекції понад сто років тому: це був нічний ковпак такого собі пана де Сеншеля, до якого нібито з’явилася його покійна дружина і зірвала з нього ковпак, залишивши на ньому свої відбитки.

Зараз в експозиції понад сотня таких загадкових предметів зі слідами примар. А може, все це всього лише майстерна підробка, створена на потіху туристам? Вирішувати Вам! Відомо одне: фотографії, зроблені в Музеї покійних душ, майже ніколи не виходять чіткими, а на деяких з них можна розрізнити дивні плями і силуети.

Острів загиблих ляльок (Сошимілко, Мексика)

ostriv_zagiblih_lyalok

Загадку цього місця ось уже багато років не можуть розгадати ні самі мексиканці, ні любителі незвіданого з усього світу. З давніх-давен про цей невеличкий острівець ходили темні чутки: за однією версією, тут живе дух випадково потонулої дівчинки, за іншою – в цих водах були втоплені невинні діти…

Як би там не було, вигляд цього місця змінився в 1950-і роки, коли сюди переїхав Джуліан Сантана Баррера. За його розповідями, йому почав регулярно з’являтися привид маленької утоплениці, і тоді, щоб задобрити непрохану «сусідку», Джуліан почав розвішувати на гілках іграшки.

Найстрашніше, що в хід йшли тільки зламані ляльки, які відлюдник вимінював у лахмітників або шукав на звалищах. Зараз на деревах острова можна знайти більше тисячі одноруких, безоких і безволосих ляльок. Видовище дійсно жахливе! А місцеві жителі ще й стверджують, що по ночах всі ці іграшки оживають і господарюють на занедбаному острові. Перевіряти ці чутки чомусь ніхто не ризикує!

Гора хрестів (Шяуляй, Литва)

gora_hrestiv

Святе місце для жителів Литви: на пагорбі встановлено понад 50 тисяч хрестів різних кольорів і розмірів. Є тут і дерев’яні хрести заввишки в два-три людські зрости, і маленькі натільні хрестики, які гронами звисають з більших розп’ять.

Виглядає цей пагорб дуже лякаюче, проте, на відміну від інших об’єктів з нашого списку, нічого поганого він не несе.

Насправді, у литовців Гора хрестів вважається місцем сили – місцем, де збуваються всі бажання. Кожна людина, яка мріє про здоров’я, щастя та кохання, повинна залишити тут свій хрест, і тоді її бажання обов’язково збудеться.

Ось такі моторошні місця для любителів страшної екзотики є у світі. Тому, якщо Вам до душі щось містичне – вирушайте в подорож.