Літаємо правильно

komfortnii_polit

Переліт – це не тільки незабутні краєвиди з ілюмінатора, але і сухе повітря, вузькі крісла і високий тиск. Сьогодні ми розповідаємо Вам, як уникнути наслідків цих та інших незручностей. Тож, поговоримо про те, як правильно готуватися до польоту.

Готуємося до польоту

perelit

Коли Вам потрібно готуватися до польоту, питання: «Що одягнути?», завжди постає особливо гостро. Намагайтеся враховувати безліч факторів одночасно: температуру в вихідному і кінцевому пунктах, в літаку (де вічно або жарко, або холодно – і це практично ніколи неможливо передбачити), в аеропорту, а також, звичайно, роботу кондиціонерів у всіх вищеназваних локаціях. На наш погляд, найоптимальніший варіант при складанні образу – «нашарувати» кілька речей одна на одну, щоб знімати і одягати зайві речі, по декілька разів за годину, не складало жодних труднощів. При цьому зовсім не обов’язково обмежуватися предметами гардероба в спортивному стилі.

Якщо Ви носите лінзи, подумайте, чи можете Ви собі дозволити на час польоту від них відмовитися (як альтернатива – замінити окулярами). Адже сухе повітря в літаку може негативним чином вплинути на стан очей.

Підбираючи взуття на тривалий переліт, враховуйте, що ноги в літаку з великою ймовірністю набрякнуть, так що навіть в звичних кросівках є ймовірність відчувати себе після прильоту некомфортно. Щоб уникнути неприємних відчуттів такого роду, завчасно прикупіть пару компресійних колготок, гольфів або шкарпеток і спеціальний крем проти втоми в ногах (особливо наполягаємо на цих пунктах, якщо Вам добре знайома проблема варикозного розширення вен).

Підготувати ноги і тіло до перельоту допоможе прохолодний душ. Прийміть прохолодну ванну перед виїздом в аеропорт, і підвищений тиск Ви перенесете в рази легше.

Не переїдайте перед польотом, особливо жирної і солоної їжі. Найкращий варіант – літати на порожній шлунок. Так політ буде переноситися простіше. Не варто також пити алкогольні і газовані напої – ні перед польотом, ні під час.

Крім того, якщо у Вашій ручній поклажі є досить вільного місця, не зайвим буде взяти в переліт щось з «швидкої» їжі, хоча б снеки або упаковку горішків (Ваші уподобання краще відомі Вам самим).

Що взяти з собою в літак?

perelit1
  • Аптечку з хоча б мінімальним набором засобів: лейкопластир, препарати від алергії (навіть якщо у Вас її ніколи не було – вона може з’явитися у будь-кого на що завгодно і коли завгодно), анальгетики, жарознижувальні і засобами жіночої гігієни.
  • Гаджети – по-перше, так за них безпечніше (і, крім того, в окремих випадках видача багажу може затягнутися до 3-х днів – не найкраща перспектива, наприклад, в робочому відрядженні), а по-друге, улюблені девайси допоможуть скоротати час.
  • Вологі серветки, паперові хусточки, антисептичний гель для рук, маленьку зубну пасту і зубну щітку (якщо Ви не розумієте, до чого останні пару пунктів, тим більше в контексті нетривалих перельотів, – то, вітаємо, Ви ті щасливці, чиї рейси ніколи не затримували).
  • Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

  • Для зручності в літаку також радимо взяти маску для сну (сонце іноді сліпить сильніше, ніж на землі, а сусіди ніби навмисно направляють світло ламп саме Вам в обличчя), надувним коміром під шию і беруші (діти, галасливі пасажири… ну, Ви розумієте).
  • Пийте багато води, ще більше, ніж звикли це робити вдома. Високий тиск і сухе повітря негативно позначаються на вигляді шкіри і кровообігу, тому для нормалізації обох процесів важливо постійно компенсувати втрату вологи.

Збираємо косметичку в літак

perelit2

Взагалі кажучи, незалежно від того, яким транспортом Ви пересуваєтеся: летите, пливете або їдете, в Вашій дорожній косметичці завжди повинен бути beauty-набір першої необхідності, який допоможе привести себе в порядок за лічені секунди.

Головне, не літайте з макіяжем. Краще нафарбуйтеся вже після прильоту або перед посадкою: це дозволить дотриматися всіх правил догляду за шкірою в польоті і зберегти свіжий вигляд.

Так, в літаку добре мати з собою освіжаючий спрей для обличчя (зрозуміло, в travel-форматі, інакше на контролі Вас попросять його залишити), який при необхідності зволожить і освіжить висушену кондиціонованим повітрям шкіру. Для цього ж Вам знадобляться пляшечка води, куплена вже після проходження контролю, зволожуючий крем для обличчя, очей і губ. Вам може здатися це надмірним, але, повірте, людина з десятками відряджень на рік підтвердить, що ніщо так не позначається на зовнішності, як недостатній догляд під час перельоту.

Не зайвим буде взяти туш, тональний крем, коректор-консилер і блиск для губ. У польоті вони навряд чи стануть в нагоді, а ось вже на місці прибуття можуть стати чарівною паличкою, яка приведе Ваш зовнішній вигляд в порядок і зітре з обличчя наслідки неспокійного сну.

7 прекрасних способів “забути” про час в повітрі

perelit3
  • Почніть вчити мову – візьміть книгу, скачайте аудіосерії і вивчіть базові фрази місцевою мовою – вони допоможуть Вам під час поїздки. Продемонструвати нові знання, отримані під час перельоту, можна вже в аеропорту: запитайте у кого-небудь на новій для Вас мові «Не могли б Ви мені допомогти?» Або «Як мені дістатися до …?». Ця підготовка під час перельоту зробить Вашу подорож цікавою і захоплюючою.
  • Розважайтеся – скільки фільмів у Вашому списку бажаних? Напевно, чимало! Переліт – відмінна можливість подивитися кіно чи серіал, на які в звичайні дні не вистачало часу. До речі, у багатьох авіакомпаній сьогодні передбачена ціла цифрова бібліотека для пасажирів.
  • Знайомтеся – як довго б Ви не чекали цих блаженних годин наодинці зі своїми думками, протягом польоту бажання поговорити з людиною в сусідньому кріслі все одно виникає. Не соромтесь! За етикетом кращим часом для початку розмови вважається момент подачі їжі або спільний прийом їжі. Зрештою, ми не знаємо, кого Ви можете зустріти на борту літака: нового друга, бізнес-партнера або – хто знає? – кохання всього життя! Якщо Ви подорожуєте бізнес-класом, можна зав’язати корисні ділові знайомства або просто цікаво поговорити ще до польоту – в бізнес-залі.
  • Почитайте книгу – коли, як не в перельоті дочитати, нарешті, ту саму книгу, яка сиротливо лежить на журнальному столику вже другий місяць? А якщо Ваш щасливий сусід з місцем біля віконця вирішить закрити ілюмінатор, щоб поспати, на виручку прийдуть сучасні технології.
  • Займіться спортом – невелика зарядка буде дуже до речі. Сидіти в одній позі протягом декількох годин шкідливо для кровообігу. Так що скачайте необхідну програму заздалегідь, і Ваш політ перестане бути таким виснажливим! Після декількох вправ Ви напевне відчуєте себе краще. До речі, Ви коли-небудь чули про йогу в літаку? Даний набір вправ був придуманий спеціально для комфортного польоту. За допомогою програми на Вашому електронному пристрої (не забувайте включити авіарежим) Ви можете займатися йогою протягом перельоту і зберігати енергію і хороше самопочуття до прибуття.
  • Перекусіть – інший спосіб добре провести час в польоті – це перекусити. Якщо переліт триває близько 4 годин, почуття голоду не уникнути. Звичайно, у тих, хто літає в бізнес-класі, є приголомшлива можливість відчути себе справжніми гурманами та цінителями високої кухні. На щастя, і в економ-класі сьогодні представлені різноманітні і апетитні меню.
  • Відпочивайте – як бачите, існує багато способів приємного проведення часу на борту літака. Однак для деяких час польоту – це відмінна можливість нічого не робити. Чому б не скористатися моментом і просто не розслабитися в зручному кріслі, спостерігаючи за хмарами і ландшафтами під Вами? Поглянути на цей світ зверху – це хороша можливість відкрити його по-новому у всій пишноті.

Ось і все. Дослухаючись до запропонованих поради, Ваш політ обов’язково буде комфортним. Ну, а найбільш правильним рішенням після заселення в готель буде не штурм пам’яток і торгових центрів, а невелика перерва на сон. Прийміть контрастний душ, ляжте на ліжко, а прокинувшись, відчуєте, що ніби заново народилися. Гарного польоту!