Курорти України з лікувальними мінеральними водами

Лікування мінеральними водами це найкращий привід знайти в нескінченному списку справ трохи часу для себе, і чудово відпочити на природі, відновлюючи життєві сили, красу і енергію.

truskavets_ukraine

Трускавець

Трускавець — місто обласного значення у Львівській області і один з найбільших бальнеологічних курортів України. Місто розміщене у мальовничій долині на північ від передгір’я Східних Карпат на висоті 350 м над рівнем моря.

Місто Трускавець — затишна й екологічно чиста зона. Воно славиться мінеральними водами з 14 джерел: «Нафтуся», «Юзя», «Марія», «Софія», «Броніслава». Тут також є поклади «гірського воску» — озокериту, єдине родовище у світі якого розміщене на віддалі 4 км від курорту — у Бориславі. Трускавецька сіль «Барбара», яку добувають з високомінералізованої ропи, належить до конкурентів карловарської солі.

Крім санаторіїв та пансіонатів в Трускавці є 2 бювети мінеральних вод, 2 курортні поліклініки, 2 бальнеозокеритні лікарні.

morshin_ukraine

Моршин

Моршин — місто обласного значення у Львівській області, бальнеологічний курорт України. Місто оточене лісами. Моршин розташований серед прикарпатських заповідних лісів на висоті 340 м над рівнем моря на території Львівської області, за 10 км від м. Стрия, 95 км від Івано-Франківська та 82 км від обласного центру — міста Львова. Завдяки цілющим мінеральним джерелам та праці лікарів-дослідників місто перетворилося в справжню карпатську перлину.

skhidnytsya_ukraine

Східниця

Східниця — селище міського типу у Львівській області, Дрогобицького району. Підпорядковане Бориславській міській раді. Бальнеологічний курорт національного значення імені Омеляна Стоцького. Розташоване у Дрогобицькій агломерації, за 10 км на південний захід від міста Борислава. Славиться своїми мінеральними водами.

Східниця розміщується на висоті 600–900 м над рівнем моря. Гори навколо селища досягають висоти 823 м.

У Східницькому родовищі мінеральних вод сьогодні налічується 38 джерел і 17 свердловин з різним хімічним складом мінеральної води. Для відвідувачів доступні води з 10 джерел і трьох свердловин. У родовищі, зосередженому здебільшого у селищі та на схилах прилеглих гір, що входять до складу Національного природного парку «Сколівські Бескиди», є мінеральні води «Нафтуся» чотирьох типів: слабомінералізована «Нафтуся»: з підвищеним вмістом органічних речовин (сечогінною дією) (джерела 1, 3, 26), з вираженою жовчогінною дією (джерела 5, 8, 9, 10, 25, свердловини 1 та 18), слабомінералізована залізиста (джерела 13 та 15), хлоридно-натрієва (вплив цих джерел на людину вивчається Міністерством охорони здоров’я України).

В Східниці є джерело з мінеральною водою типу «Боржомі».

shayan_ukraine

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Шаян

Шаян — село в Україні, в Закарпатській області, Хустському районі. Відома мінеральна вода Шаянська видобувається саме тут. На базі Шаянського родовища вуглекислих мінеральних вод в живописній місцевості Шаян, розташованій в Солотвинській западині Закарпатського прогину, оточеній невисокими горами з округлими вершинами – Великий (477 м), Середній (325 м) і Малий Шаян на курорті Шаян у 1952 році було відкрито санаторій “Шаян” на 150 місць. В умовах курорту для питного лікування, вуглекислих мінеральних ванн, промивань кишечника та іншого порожнинного введення використовуються гідрокарбонатні натрієві води свердловин № 4, №2 42 біля підніжжя г. В. Шаян. Хлоридно-гідрокарбонатна мінеральна вода св. № 2 біля підніжжя г. М. Шаян, що однією із перших була рекомендована для лікування урологічних захворювань ще у 50-ті роки XX сторіччя, в тому числі корифеєм медицини Закарпаття професором А. Фединцем, в умовах курорту Шаян використовується тільки для питного лікування, а з 1999 року почала розливатись у пляшки. Розлив мінеральної води “Шаянська” зі св. № 242 розпочався ще в 1964 році.

polyana_ukraine

Поляна

Поляна — село у Свалявському районі Закарпатської області. Розташоване за 10 км від районного центру, в невеличкій вузькій долині, оточеній майже з усіх боків лісами. В околицях Поляни починається підйом на Уклинський перевал та зустрічаються дві річки — Мала Пиня і Велика Пиня, даючи початок Пині. На південному сході села розташована гора Крехая, зі сходу село захищено горою Кичерою, на захід підноситься гірський масив Синяк з вершиною Дунавкою. Село розташоване у західній частині району.

Починаючи з другої половини XIX століття в селі діяли три цехи з розливу мінеральної води, відомої місцевим жителям уже понад 500 років тому. Мінеральну воду називали «Поляною квасовою» й «Лужанською» і вживали як столову воду. Потім вона почала використовуватися для лікування деяких захворювань шлунку.

З 1842 по 1911 рік «Поляна квасова» відзначалась 21 раз на міжнародних конкурсах як одна з найкращих мінеральних вод у Центральній Європі. Поряд з «Поляною квасовою» величезний попит на європейському ринку мала і «Лужанська». Ця вода теж удостоєна багатьох дипломів та відзнак.

cherche_ukraine

Черче

Черче — село на Опіллі в Рогатинському районі Івано-Франківської області.

На базі сірководневих джерел з сульфідними водами у селі Черче ще з 1925 року функціонує курорт. Бальнеологічний і грязьовий курорт Черче як лікувальні засоби використовує сірко-водневу, сульфатно-гідрокарбонатно-кальцієву та сульфатно-кальцієву лікувальні води, які уживають до пиття і ванн, та поєднують з місцевою торф’яною гряззю. Тут лікують хвороби опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи, зокрема різні види поліартритів, радикуліт, неврит, гіпертонічну хворобу, а також гінекологічні захворювання.

Сульфідні (сірководневі) води бальнеологічного курорту «Черче» — унікальні лікувальні мінеральні води в Івано-Франківській області. Мінеральна вода черченського курорту має у своєму складі біологічно активну сполуку — сірководень в концентраціях до 22.6 мг/дм3 (при нормативних вимогах не менше 10 мг/дм3).