«Адвокат із Личаківської» – ювілейна книга Андрія Кокотюхи

Однак і тут йому не пощастило – місцева поліція застала його біля трупа відомого адвоката Євгена Сойки. Ось яким побачив Львів герой Андрія Кокотюхи.

«До Клепарова дісталися за яких півгодини.

Шацький нічого не питав. Мовчки зіщулився в кутку коляски, притиснутий Кошовим, і знову лиш сопів. По дорозі всі так само мовчали, кожен напевне думав про своє, а Климу – тому взагалі було, над чим зараз сушити голову. Смакуючи нехай невеличку, але все ж перемогу, він раз по раз проганяв подумки текст, написаний Сойкою перед смертю та відтворений ним сьогодні, й під кінець уже міг похвалитися – вивчив напам’ять. Ставши враз носієм цінних відомостей, Клим пишався собою. Й мізкував, яку б вигоду міг би з цього мати, аби без втрат завершити прикрий початок своєї львівської одіссеї.

Оминувши на своєму шляху високий пагорб, коляска завернула вниз та опинилася в досить затишній місцевості, котра й глупої ночі виглядала мальовничо. Тут пахнуло якимось цвітом, усе довкола виглядало цілком мирно. Пересівши тим часом до візника, Тима керував, і нарешті зупинилися біля будиночка, обнесеного невисоким парканом. Тепер уже навіть Шацького не просили лишитися, зайшли у двір гуртом, не криючись. Тима спершу постукав у вікно, голосно й сильно, аж скло брязнуло. Потім, не дочекавшись, повернувся назад, ступив на ганок, почав грюкати в двері.

Досить було стукнути кулаком двічі, аби на третій раз зрозуміти – відчинено.

Жестом велівши всім відступити, шепелявий Єжі видобув із кишені невеличкий револьвер. Вже викотився й місяць, холодна сталь блиснула в його сяйві.

– Заховай, – вичавив Сілезький.

Не слухаючи, Тима потягнув на себе двері.

Прочинив.

Зайшов, лишивши їх навстіж прочиненими.

А за коротку мить вийшов. Озброєна рука теліпалася вздовж тіла. Навіть у темряві помітно розгублений.

– Що таке? – Клим та Густав, не змовляючись, запитали хором.

Побачили, коли зайшли.

У вітальні, на підлозі, валявся долілиць у калюжі власної крові чоловік, якого назвали Любком Ціпою.

Всі побачили – але Кошовий ще й відчув: запах знайомий.

Так пахнуло в спальні адвоката Сойки.

Махорка.

Не встигла вивітритися. Зовсім недавно її тут курили.»

Олександр Сирцов