Багато мандрівників навесні мріє поїхати до багатоводної Венеції, розкішної Швейцарії, тюльпанової Голландії, на таємниче Середземномор’я… Туристам сняться коралові Мальдіви, американські каньйони і водоспади. Але чи всі українські мрійники знають, що багато з їхніх мрій можна недорого і з комфортно втілити в Україні. І саме весна, той прекрасний час, коли варто відправитися в подорож по Україні за незабутніми враженнями. Тож, продовжуємо говорити про те, куди варто відправитися в подорож по Україні в квітні.
Північна і Центральна Україна
Дендропарк, Кропивницький
На відпочинок у квітні до Кропивницького прямують шанувальники природної краси з цілої України. Кілька років тому тут навіть був встановлений український рекорд: у Кропивницькому дендропарку одночасно квітнуло 500 тисяч тюльпанів!
До речі, краси Кропивницькому надають не лише тюльпани, але й нарциси. А ще це місто звуть столицею чорнобривців.
Дендропарк «Олександрія», Київщина
Знаменитий парк «Олександрія» у другій половині квітня приваблює сотні людей. Тут саме розпускаються лісові квіти й буяє сад магнолій. Дендропарк поєднує природні скарби з архітектурними – колись він був спланований як аналог шедеврів європейського паркового мистецтва.
Також на території парку є музей, канатний парк, звіринець. Тут навіть є можливість організувати шлюбну церемонію!
Дендропарк «Софіївка», Черкащина
Софіївський дендропарк в Умані – квітучий рай: тюльпанові дерева; абрикосовий, грушевий, яблуневий, каштановий та вишневий цвіт; рожевий рододендрон, болотний ірис, бузок, розарій – все це зачаровує кожного весняного мандрівника.
Окрім рослинного світу й заквітчаних дерев, тут безліч скульптур, архітектурних чудес, каміння й простору води.
Дністровський каньйон, Вінниччина
У рейтингу «7 природних чудес України» Дністровський каньйон посідає почесне місце. Це чудо географічно поєднує кілька областей – Івано-Франківську, Вінницьку, Тернопільську, Хмельницьку та Чернівецьку.
Тутешнім скелям від 350 до 400 млн років. На Дністрі можна милуватися численними водоспадами (особливо – каскадом поблизу Хмелеви Подільської та великим Джуринським водоспадом), відпочивати в лісовій прохолоді, пити воду з цілющих джерел.
Весна тут заквітчує схили рано й рясно: ясенець, горицвіт, сон-трава, ковила, первоцвіт, мигдаль – милують око кожного, хто наважиться на кілька весняних днів зануритися у чарівний світ Дністровського каньйону.
Заповідник «Михайлівська цілина», Сумщина
Степовий природний заповідник «Михайлівська цілина» – це степовий природний заповідник на заході Лебединського району Сумської області. Український степ – чемпіон у галузі весняної краси.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
Навесні степовий килим Сумщини прикрашають не тільки звичні нам ромашка, волошка, льон, але й дельфініум, дзвоники, астрагал, голубчик, брандушка, ковила… Різнотрав’я квітне барвисто, і вже від перших весняних днів кольори степу мальовничо змінюються.
Ічнянський національний парк, Чернігівщина
Мандрівка у квітні до Ічні – це можливість відкрити для себе весняну красу українського Подніпров’я. З цією метою в Ічнянському національному природному парку розроблено два еколого-пізнавальні маршрути («В долині Іченьки» та «Садове»). Навесні чернігівські луки нагадують різнобарвний батик, а ліси дарують особливий аромат та прохолодну свіжість.
Ічнянське царство лісів та річок відрізняється гарною туристичною інфраструктурою. Тут облаштовані місця для вогнища і пізнавальні зупинки. Є можливість організувати як короткостроковий, так і тривалий активний екотуристичний відпочинок.
Ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні», Полтавщина
Поїздка у квітні на Кременчуцькі плавні – шанс насолодитися природою Середнього Придніпров’я, побачити багато рідкісних квітучих рослин та неймовірних краєвидів. Місто Кременчук немов розрізане Дніпром на дві частини, і на обох не лише мешкають люди, але й буяє природа. Тут і розташований регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні».
Заповідна територія в Кременчуці – не лише материкова, але й острівна. На острові Шаламай, наприклад, є унікальне гранітне озеро (вік гранітів – 2,7 млрд років!). У парку розроблені спеціальні екологічні маршрути, завдяки яким можна ще глибше пізнати красу Придніпров’я.
Скеля Голова Чацького, Житомир
Можна вирушити святкувати весну біля скелі Голова Чацького у Житомирі. Це мальовничий гранітний моноліт, що збоку дійсно нагадує чоловічий профіль. Скеля розташована на лівому березі Тетерева. Тут знаходиться Житомирський каньйон, а довкола – фантастична природа квітучого Полісся.
Південно-Східна Україна
Дунайський біосферний заповідник, Одещина
Варто у квітні також вирушити у дельту Дунаю, неподалік міста Вилкова, відомого за пам’ятником «Нульовий кілометр». Це місто ще називають «українською Венецією». Тут, майже на кордоні з Румунією, розташувався Дунайський біосферний заповідник. У квітні тут настає весняний пік, адже перша декада травня на півдні України – це вже фактично літо.
Наддунайське різнотрав’я, а також безліч рідкісних риб, комах і птахів – візитівка Одеського краю. Місцеві жартують, що пелікани тут взагалі мирно гуляють вулицями. А якщо захочеться ще тіснішого єднання з природою – вирушайте у квітучі зарості обліпихи місцевого заказника «Ліски».
Кінбурнська коса, Миколаївщина
Чарівний відпочинок у квітні мандрівникам дарує Кінбурнський півострів – природне чудо на теренах Миколаївської області. Тут перетинаються Чорноморський біосферний заповідник та Національний парк «Білобережжя Святослава».
Вражаючу рослинність Кінбурна представляють дикі орхідеї. Також сюди приїжджають шанувальники екотуризму. Чорне море, лиман, солоні озера, фантастичні світанки і заходи сонця – усе це про Кінбурн.
Краснокутські дива, Харківщина
Красний, тобто «гарний», Кут – історична назва слобожанського селища, яке тепер відоме як Краснокутськ, центр Краснокутського району. Ця назва вказує на те, що місцевість надзвичайно мальовнича – і поїздка у квітні на Харківщину Вас у цьому переконає. Тут зустрічаються Слобожанський національний природний парк та Краснокутський дендропарк, історія якого сягає 18 сторіччя.
Дендропарк у Краснокутську – це тераси, ставки, алеї, джерела лікувальної води, острів кохання, монастирські печери, дерева й рослини з усього світу. До речі, неподалік, у селищі Городньому, захована ще одна краснокутська пам’ятка – оригінальні «співочі» тераси.
Острів Джарилгач, Херсонщина
Джарилгач іноді називають «українськими Мальдівами». Він відомий завдяки дельфінам, з якими навіть можна купатися. Зранку і ввечері тут чарівні сонячні пейзажі, а в саванні чекають олені, лані та муфлони (на острові навіть проводять сафарі!). Також райський куточок Джарилгач дарує радість всім, хто любить рибну ловлю. Якщо ж Ви бажаєте ще більше відкрити для себе Херсонський край, завітайте до заповідника «Асканія-Нова» та на загадковий Бирючий острів. Такого весняного цвітіння степу, як там, не зустрінеш більше ніде в Україні!
Острів Хортиця, Запоріжжя
Запорізька Хортиця – це одне із семи чудес України, заповідник, природна та історична пам’ятка. Унікальна рослинність на острові мало нагадує материкову степну зону. Козацький острів поєднує різнотравно-ковилові степи з дубовими й хвойними лісами та заплавними луками. Тут росте багато видів рослин, яких не можливо зустріти більше ніде.
Кому пощастить, той побачить у квітні на Хортиці перші квіти сон-трави, гранітного та дубравного тюльпанів, різнобарвної брандушки, руського рябчика тощо.
Сади Лазаря Глоби, Дніпро
У 18 сторіччі на теренах сучасного міста Дніпра жив запорозький козак Лазар Глоба. Він посадив три прекрасні сади: один – на Монастирському острові, інший – навпроти, на березі Дніпра та ще інший – нижче, біля тодішньої слободи Половиця. Сьогодні сади Глоби – вже історія, яка належить двом паркам. Це парк Тараса Шевченка та парк Лазаря Глоби – перлини українського садово-паркового мистецтва.
Весняною ніжністю квітучої зелені найкраще милуватися на фоні водоспаду на Монастирському острові: складається враження, що Ви десь у Середземномор’ї, а не посеред Дніпра.
Звісно, до цього переліку, якщо тільки захотіти, можна додати ще кілька сотень українських природних чудес. І багато з них – поруч з нами. Отже, нові відкриття чекають на кожного, хто просто помандрує у квітні слідом за весною!