Місця світу, де ВАМ платитимуть за проживання

prozhivannya_golovne

Уявіть собі, що в певних місцях світу можна заробляти тим, що проживаєш в певному регіоні. Ми, українці, платимо податки і спимо спокійно. А є місця, де за проживання платять саме жителям. Це якийсь певний підступ або уряд просто може собі таке дозволити? Розповідаємо далі.

1. Штат Аляска, США

prozhivannya_alyaska

Скільки: Залежить від щорічного прибутку штату і становить сума $1000 і більше: в 2016 році кожному з 637 014 жителів було виплачено $1022.

Причина: Суворі умови життя.

Для своїх жителів найхолодніший штат США намагається покрити витрати несприятливого клімату фінансовою пропозицією. З 1976 року існує Перманентний фонд Аляски, куди надходить 25% прибутку штату від обігу нафти і половина доходу безпосередньо розподіляється між жителями регіону. Перші дивіденди були виплачені вже в 1982 році. Вони отримуються американцями, які прожили на Алясці не менше року і які не мають судимостей. Додайте до цього високий рівень тутешніх зарплат, розмірений спосіб життя і заспокійливі пейзажі – і Ви, можливо, теж вирішите, що овчинка варта вичинки.

2. Село Понга, Іспанія

pongna_prozhivannya

Скільки: €3000 кожній парі, яка сюди переїхала і €3000 за кожну дитину, народжену тут.

Причина: Мала чисельність.

Понга – невелике село в провінції Астурія на північному сході Іспанії. Крім розташування на заповідній території, воно привабливе щедрою фінансовою пропозицією для охочих переїхати. А що? Непоганий стартовий капітал. Єдина вимога, яку необхідно виконати, – щоб сім’я залишалася тут як мінімум на період п’яти років. В даний час на території села живе всього 851 людина. Менше 50 жителів мають вік до 18 років. Щоб спробувати змінити тенденцію, мерія зважилася на фінансові витрати.

3. Місто Утрехт, Нідерланди

utreht_prozhivannya

Скільки: € 960 щомісяця протягом двох років (з травня 2017 року)

Причина: Соціальний експеримент.

Голландське місто Утрехт, столиця однойменної провінції Нідерландів, на кількість мешканців не скаржиться, займаючи четверту сходинку в країні після Амстердама, Роттердама і Гааги. Однак керівництво вирішило провести свого роду соціальний експеримент з вивчення впливу безумовного доходу на життя громадян: чи не розледачіють або, навпаки, жителі раптом займуться чимось корисним? Учасники були розділені на шість груп відповідно до різних умов експерименту, проте кожному щомісяця виплачується €960 на проживання, а в одній з груп пропонують ще додатково €150 за участь у волонтерських програмах. Судячи з усього, на цьому зупинятися не планують, і в разі успіху програма стане більш широкомасштабною і буде застосована також в інших містах.

4. Місто Детройт, США

detroit_ssha

Скільки: $500 перспективним ученим; також діє програма пільгового кредитування на покупку або оренду житла.

Причина: Погана репутація.

Місто Детройт в штаті Мічиган займає перше місце в країні як саме зруйноване місто. У минулому – центр американської автопромисловості, зараз – негласна столиця криміналу. Порожніти місто почало ще в 60-ті. Щоб протидіяти відтоку населення, з 2008 року тут діє програма “Challenge Detroit”. На офіційному сайті зазначено, що ініціатива спрямована на залучення і утримання талантів в регіоні. Завдяки державному фінансуванню, а також приватному капіталу була створена особлива підприємницька екосистема, де бізнес-інкубатори, технопарки та венчурні фонди взаємодіють між собою. А молоді талановиті випускники, відібрані ретельно, мають всі технічні і матеріальні можливості та повинні протягом року (саме стільки триває “Challenge Detroit”) працювати всередині цієї передової системи, набираючись досвіду і сприяючи розвитку регіону.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

5. Провінція Саскачеван, Канада

saskachevan_prozhivannya

Скільки: До 20 000 канадських доларів.

Причина: Заохочення талантів

Канадська влада пішла іншим шляхом заохочення жителів певних провінцій. Так, в Саскачевані випускникам бакалаврату, які проживають в регіоні або тільки планують переїхати і які закінчили навчання не пізніше 2010 року, пропонують компенсувати його вартість шляхом щорічних виплат протягом семи років суми до 20 000 канадських доларів. У перші чотири роки виплачується по 10% від суми, а в наступні три – по 20%.

6. Місто Ніагара, США

niagara_prozhivannya

Скільки: $ 3492 за два роки.

Причина: Відтік населення.

Аналогічна канадській, діє програма для випускників вузів в регіоні Ніагарського водоспаду в США. Здавалося б, проживати в такому місці бажає кожен, проте реально чисельність місцевого населення, що досягла піку в 1960-х роках (102 000 чоловік), з тих пір скоротилася вдвічі. Для залучення молодого покоління американців в регіон директор з розвитку спільноти запустив Live NF, ініціативу для випускників вузів, які проживають в регіоні.

7. Селище Місіма, Японія

misima_prozhivannya

Скільки: $5340 одноразово і від $9000 в рік.

Причина: Необхідність розвитку сільського господарства.

На даний момент в регіоні Місіма проживає близько 400 чоловік, і якщо Ви надумаєте поповнити їхні ряди, то повинні бути готові займатися сільським господарством або рибним ловом. Також Вам не повинно бути більше 55 років на момент переїзду. Тож, якщо Ви відповідаєте вказаним вимогам, то місцева влада готова заплатити Вам $890 для організації переїзду, забезпечити коровою або замість неї виплатити одноразову грошову компенсацію в $4450. Також Ви можете розраховувати на щомісячну допомогу $750 ($890 – на сім’ю з двох осіб). Якщо у Вас є дитина, додатково Ви будете отримувати ще $89 в місяць, а на двох дітей – $178. Передбачена в Місіма матеріальна підтримка пологів і навчання дітей. Зауважимо, що оренда гарного будинку Вам обійдеться тут недорого – приблизно $207 за місяць.

8. Селище Каітангата, Нова Зеландія

kaitangata_prozhivannya

Скільки: дім і земля ринковою вартістю $160 000.

Причина: Брак робочої сили.

З 850 жителів новозеландської Каітангати безробітними є тільки двоє. Найбільшу нестачу робочої сили відчуває молочна ферма і завод з виробництва заморожених напівфабрикатів. Саме тому влада оголосила про рішення надати новим жителям міста будинки і землю. Вартість «пакета» за ринковими цінами становить $ 160 000, але надається нерухомість безкоштовно: тільки живи і працюй. Як сказав мер: «У нас є робочі місця, є будинки, але немає людей. Ми хочемо оживити наше місто і чекаємо всіх бажаючих зі щирими обіймами».

Ось так по різному місцева влада фінансово заохочує жителів для проживання саме в їхньому регіоні. Задумались?