Саме тут організовуються найбільші заходи, присвячені цьому християнському святу і проводяться найдивовижніші різдвяні ярмарки.
Журнал Forbes опублікував список кращих європейських міст, що ідеально підходять для подорожей в цей період.
Загреб у Хорватії
Вже третій рік поспіль Загреб займає перше місце серед найкращих різдвяних місць Європи, що базується на тисячі голосів мандрівників. Секрет успіху столиці Хорватії включає: високоякісні ремесла, дружню та святкову атмосферу, концерти, ковзани і доступні ціни.
Святкова атмосфера чекає туристів з 1 грудня по 6 січня.
Гельсінкі у Фінляндії
Різдвяний ринок, який працює під час “Піккучолу” (Різдвяний сезон) у середньовічному центрі Фінляндії, пропонує гостям міста багато традиційних сюжетів на різдвяну тематику: сніг, який зазвичай падає, прикрашає місто білим, Історична карусель в центрі ринку, на головних вулицях розміщені дерев’яні лавки, що пропонують різні товари: ліхтарики, прикраси, свічки, різьблені дерев’яні кукси та сучасні ювелірні вироби.
Все це радує бажаючих з 1 по 22 грудня.
Люксембург
Столиця єдиного великого князівства в світі пропонує один з найстаріших і традиційних різдвяних ринків у Європі. Протягом місяця місто Люксембург перетворює три основних місця в різдвяне село: його головну площу, Place d’Armes у прекрасному центрі міста та Площу Парижа. У маленьких дерев’яних хатинках майстри і продавці пропонують свічки, іграшки, прикраси, солодощі та оригінальні напої типу Lëtzebuergesch, такі як Glühwäin (гаряче вино) та продукти, такі як Thüringer, Mettwurscht (люксембурзькі ковбаски) або Gromperekichelcher (картопляні млинці) з яблучним соусом.
Страсбург у Франції
Париж практично завжди є у верхній частині списку для відвідування під час Різдва. Тут діє не один, а декілька чудових різдвяних ринків. Проте є ще багато інших французьких міст та сіл, які славляться своїми пропозиціями святкування та ринками під час грудневих свят.
Серед них у північно-східному регіоні – Страсбург, визнаний “Столицею Різдва” за його вражаючі вуличні прикраси, освітлення та різдвяні ринки, наповнені традиційними ельзаськими ремеслами та продуктами харчування, концерти, вистави, велична різдвяна ялинка, музичні та культурні розваги, які проводяться перед живописним собором.
Відкрите місто для святкування з 23 листопада по 30 грудня.
Кольмар у Франції
Неподалік від Страсбурга є Кольмар, який цього року був обраний як другий кращий різдвяний ринок у Європі у найкращих європейських напрямках. Чудові вогні на вузьких вулицях, облицьовані віковими, напівфабрикатними будинками, пов’язують п’ять ринків, які зробили різдвяний сезон Кольмара всесвітньо відомим.
Таллінн в Естонії
Згідно з легендою Санта Клаус сам вибрав Таллінн для запуску першого різдвяного ринку. Приголомшлива та незаймана середньовічна архітектура засипана снігом. Різдвяний ринок навколо історичної міської площі має особливу атмосферу. Піднесене дерево, яке встановлюється перед ратушею щороку починаючи з 1441 року. Більше 60 дерев’яних хатинок в яких продають вінки ручної роботи з іграшками, овчинні килими, безліч місцевих продуктів і достатньо глінтвейну щоб зігріти кожного. Чекають гостей з 24 листопада по 5 січня.
Брюссель в Бельгії
Різдвяні ринки в Брюсселі є одними з найвідоміших та найбільш захоплюючих у Європі та найбільших у країні. У столиці Бельгії є великий каток, ярмарок, сузір’я вогнів, багато шоколаду та нічне шоу в Гранд Плас, де знамениті будівлі навколо площі служать фоном для показу світла та музики.
Очікує місто гостей з 7 грудня по 6 січня.
Ахен в Німеччині
Розташований на одному з європейських перехресть, на німецькій стороні кордону з Бельгією та Нідерландами є ще одним святом Різдва, яке завжди було включено до найвищих різдвяних ринків Європи. В Ахені всі вулиці навколо собору та ратуші перетворюються на яскраве та святкове різдвяне село з мерехтливими вогнями, запахом глінтвену та Аахенером Прінтеном (тип пряників).
Місто очікує гостей з 23 листопада по 23 грудня.
Будапешт в Угорщині
Будапештські різдвяні ринки є серед п’яти фаворитів у Європі, зокрема на площі Воросмарті та Базиліці в центрі міста. Тут, за легендою, Санта Клаус робить свій шопінг.
Центр міста перетворюється на приклад святкової традиції, де сучасні елементи містять вигадливі угорські часові та сучасні вироби ручної роботи, а також вражаюче світлове шоу, що, завдяки 3D-окулярам, дає новий вимір фасаду базиліки св. Стефана.
Відкрито місто з середини листопада по 31 грудня.
Гент в Бельгії
Красиво збережене місто, з більш історично перерахованих будівель, ніж будь-яке інше місто в країні, замок, канали та мощені вулиці у ХХ столітті. Гент – це прекрасне місце для традиційного різдвяного ринку з його дерев’яними хатами, що пропонують традиційні прикраси та їжу, оточену запахом сосни та глінтвейну.